Dnes je 30. března 2020, svátek má Arnošt, zítra Kvido.
  • Rybník v Mostištích byl vypuštěn
  • Stejně jako náročnou rekonstrukcí prochází nádraží v Křižanově byl zcela zbourán nedaleký železniční přejezd nad silnicí k Dobré Vodě a dočasně nahrazen jednokolejným ocelovým mostem.
  • Druhé nástupiště na Křižanovském nádraží už nehledejte. Kvůli rekonstrukci celého úseku Křižanov - Sklené nad Oslavou za 1,3 miliardy korun prochází postupně vše obnovou. Po II. nástupišti zbyla jen díra v zemi.
  • Obchvat Osové Bítýšky za 214 mil. korun bez DPH už se staví.
  • Rozkvetly koniklece. Kvůli omezení pohybu a kontaktu s jinými se však nedoporučuje navštěvování míst přírodních chráněných území.

O víkendu se mění čas na letní

PŘÍRODA - 27. 3. 2020

Ze soboty 28.3. na neděli 29.3. přijdeme o jednu hodinu času. Jde možná o předposlední změnu času.
 

Díky žákům a studentům v Kraji Vysočina skončilo více než 4,6 tuny vysloužilého elektra na recyklaci

PŘÍRODA - 26. 3. 2020

Žáci a studenti v Kraji Vysočina odevzdali během 3měsíční sběrové kampaně k recyklaci 4 650 kg vysloužilých drobných elektrospotřebičů.
 

Chudobínská borovice vyhrála! Stala se Evropským stromem roku 2019

PŘÍRODA - 18. 3. 2020

Titul Evropský strom roku 2019 patří Chudobínské borovici z Vysočiny.
 

Ornitologové vyhodnotili sčítání ptáků na krmítkách. Skokanem roku je sojka

PŘÍRODA - 10. 3. 2020

ruhý lednový víkend byl v Česku ve znamení sčítání ptáků na krmítkách, do kterého se dobrovolně zapojilo přes 21 tisíc lidí, což je o 7 tisíc víc než loni. Díky spolupráci veřejnosti získala Česká společnost ornitologická (ČSO) údaje o tom, kteří ptáci kde navštěvují krmítka. Pomocí dlouhodobého projektu občanské vědy ČSO časem zjistí, kteří ptáci u nás v zimě ubývají či přibývají. Další ročník sčítání ptáků na krmítkách plánuje ČSO na 8.–10. ledna 2021.
 

Ptákem roku 2020 je jiřička obecná

PŘÍRODA - 18. 2. 2020

Česká společnost ornitologická vyhlašuje Ptákem roku 2020 jiřičku obecnou.
 

Mník jednovousý je pozoruhodná ryba našich vod, preferuje chlad před teplem

PŘÍRODA - 16. 1. 2020

Nejchladnější měsíce roku, prosinec a leden, jsou obdobím tření mníka jednovousého.
 

Sýkora nebo vrabec? Česko bude sčítat ptáky na krmítkách

PŘÍRODA - 9. 1. 2020

Druhý ročník celorepublikového sčítání ptáků na krmítkách pořádá o víkendu 10.–12. ledna 2020 Česká společnost ornitologická.
 

Jihlavští studenti stávkovali za klima

PŘÍRODA - 28. 10. 2019

Asi padesátka studentů a dalších podporovatelů se v pátek místo školy jala stávkovat. Uspořádali demonstraci, v jejímž průběhu na náměstí zazněli i proslovy. Celorepublikový motiv stávky byl požadavek zavření uhelné elektrárny Počerady, jihlavští organizátoři zdůrazňovali také problém emisí Kronospanu.
 

O víkendu se mění čas

PŘÍRODA - 24. 10. 2019

Jako vždy poslední říjnový víkend je ve znamení změny času z letního na zimní. O hodinu si přispíme.
 

Vzácní orli královští letos v Česku vyvedli šest mláďat

PŘÍRODA - 13. 9. 2019

Česká populace orla královského se v letošním roce rozrostla o šest mláďat. Kriticky ohrožený dravec hnízdí u nás výhradně na jižní Moravě, kde má celosvětově severozápadní hranici svého výskytu. Letos tam ornitologové zaznamenali devět párů. Největší hrozbou pro orly královské je člověk, který dravce v hnízdním období vyrušuje anebo v některých případech dokonce cíleně zabíjí. Česká společnost ornitologická proti pytlákům a travičům bojuje v terénu pomocí psí jednotky, která vyhledává otrávené návnady.
 

Plošná aplikace jedu na hraboše se ruší. Odborníci se shodli na povolení pouze do hraboších nor.

PŘÍRODA - 13. 8. 2019

Ministerstvo zemědělství po kritice ornitologů, veřejnosti a Ministerstva životního prostředí zrušilo povolení plošné aplikace jedu proti hrabošům Stutox II. Rozhodlo se na pondělním jednání, kterého se účastnila i Česká společnost ornitologická. Výsledkem je pozastavení povolení plošné aplikace, tedy její prozatímní zákaz. Zemědělci mohou aplikovat jed do nor. Ornitologové nicméně upozorňují, že jakékoliv použití jedu je pouze krajní řešení. Dodávají, že krajina již teď trpí intenzivním zemědělstvím a aplikace jedu je pro ni další zbytečná zátěž, zvláště v okamžiku, kdy populaci hraboše brzy čeká přirozený pád.
 

Další rána pro mizejícího sýčka. Zemědělci budou plošně trávit hraboše, zahynout mohou sovy, dravci

PŘÍRODA - 8. 8. 2019

Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou.
 

Na nebi byla v noci podívaná v podobě zatmění Měsíce

PŘÍRODA - 17. 7. 2019

V úterý 16. července po setmění se na obloze odehrálo představení s názvem částečné zatmění Měsíce.
 

Kde v Česku hnízdí břehule říční? Ornitologové to chtějí zjistit za pomoci dobrovolníků

PŘÍRODA - 12. 6. 2019

Břehule říční, drobní nenápadní ptáci podobní vlaštovkám, dříve hnízdily ve strmých říčních březích pravidelně obnovovaných povodněmi. Regulací řek a zpevňováním břehů o přirozená hnízdiště přišly, dokázaly se ale přizpůsobit a k hloubení hnízdních nor začaly využívat především pískovny. Česká společnost ornitologická chce za pomoci dobrovolníků zjistit, kde se dnes v Česku břehulím daří.
 

Někdo zabil dvě mláďata orla mořského. Pokácel strom i s hnízdem

PŘÍRODA - 14. 5. 2019

Dvě mláďata kriticky ohroženého orla mořského zahynula minulý týden na Vysočině poté, co někdo pokácel strom i s hnízdem. „Mladí orli mořští se zabili pádem z výšky. Někdo pokácel jen tento jediný strom. Agentura ochrany přírody a krajiny už podala trestní oznámení na neznámého pachatele,“ informuje psovodka Klára Hlubocká, která se společně se psy Samem a Victorym v České společnosti ornitologické věnuje potírání ptačí kriminality.
 

Lidé přivítají ptačí zpěv napříč celou republikou. Budou pátrat i po Máchově hrdličce

PŘÍRODA - 30. 4. 2019

Vážení přátelé ptactva, vítání ptačího zpěvu vrcholí. Letos je připraveno více než 130 vycházek, z nichž většina proběhne v následujících dnech. Milovníci ptactva a přírody tak mají příležitost oslavit příchod jara a návrat tažných ptáků vycházkami do přírody v doprovodu zkušených ornitologů.
 

Sýčci pod dohledem kamer. Sledujte jejich hnízdění v chytrých budkách

PŘÍRODA - 28. 4. 2019

Vážení příznivci ptactva, chceme se s vámi podělit o novinku ze světa sýčků. Ornitologové mohou nyní sledovat z bezprostřední blízkosti hnízdění jednoho z nejohroženějších ptáků v Česku, sýčka obecného. Umožňují to takzvané chytré budky vybavené kamerami.
 

V Kraji Vysočina se už 213 škol připojilo do programu Recyklohraní, použité spotřebiče a baterie

PŘÍRODA - 16. 4. 2019

Už 213 mateřských, základních a středních škol z Kraje Vysočina se připojilo ke školnímu vzdělávacímu programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.
 

Máte obavy ze suchého léta? Mulčujte!

PŘÍRODA - 3. 4. 2019

Horké a suché léto je už takřka jistotou.
 

Závěry přednášky Jak zachránit naše lesy

PŘÍRODA - 29. 3. 2019

Ve čtvrtek 21. března proběhla ve velkém sále Jupiter Clubu přednáška s diskusí na téma Jak zachránit naše lesy.
 

O víkendu posouváme čas o hodinu dopředu

PŘÍRODA - 28. 3. 2019

V noci ze soboty na neděli se mění čas. Zimní čas vystřídá čas letní. Ručičky hodinek se ve dvě hodiny v noci přetočí o hodinu dopředu, tedy na tři hodiny.

Zobrazit celý článek

 

Koniklece u Trnavy už vykvétají

PŘÍRODA - 22. 3. 2019

Krásné jarní počasí lze využít k projížďce do nedaleké Trnavy u Třebíče.

Zobrazit celý článek

 

22. březen – Světový den vody

PŘÍRODA - 21. 3. 2019

Dostupná a čistá voda je nezbytným předpokladem kvality života.

Zobrazit celý článek

 

Jaro ožívá na křídlech prvních čápů

PŘÍRODA - 12. 3. 2019

Počátkem března začala letošní sezóna Jaro ožívá. Prvním ze sledovaných poslů jara, jejichž postupný přílet děti v rámci tohoto mezinárodního projektu v Evropě sledují, je čáp bílý. Dle prastaré pranostiky Na svatého Řehoře čáp letí přes moře, by čápi měli v těchto dnech teprve opouštět Afriku. Na Jaro ožívá www.springalive.net je již ale zaznamenáno 87 pozorování čápů bílých! Někteří pokračují dál na sever, jiní, jak ukazuje mapa čapích hnízd na www.birdlife.cz/capi, obsazují hnízda. Těch obsazených k dnešnímu dni je již téměř 40. A většina v západní části republiky.

Zobrazit celý článek

 

Stovka českých vědců podpořila páteční studentskou klimatickou stávku

PŘÍRODA - 11. 3. 2019

Více než sto akademiček a akademiků dnes vydalo prohlášení na podporu stávky studentů pořádané v pátek 15. března jako protest proti nedostatečné aktivitě vlády v oblasti ochrany klimatu. Celosvětové výzvy k plnění závazků Pařížské klimatické dohody po vzoru švédské studentky Grety Thunberg se zúčastní středoškoláci ve městech po celé České republice.

Zobrazit celý článek

 

Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol

PŘÍRODA - 7. 3. 2019

Odbornou i laickou veřejností nyní hýbou protesty středoškoláků, kterým není lhostejný osud planety a vadí jim liknavý postoj politiků. Tyto protesty probíhají po celém světě a čeští studenti se přidali. Je to správné? Mají na to právo, nebo by měli sedět poslušně v lavicích a počkat, až to dospělí nějak vyřeší? Tady v pár odstavcích shrnujeme názor ekopedagogů z ekocentra Chaloupky.

Zobrazit celý článek

 

Ptákem roku 2019 je hrdlička divoká

PŘÍRODA - 28. 2. 2019

Hrdlička divoká byla odedávna symbolem lásky a víry. Dnes se navíc stává tváří ochrany biodiverzity zemědělské krajiny a snah o omezení lovu stěhovavých ptáků.

Zobrazit celý článek

 

První zájemci z VM se nahlásili do akce Čistá Vysočina 2019

PŘÍRODA - 15. 2. 2019

Tak jako každý rok, i letos se chystá dobrovolnický úklid veřejných ploch.

Zobrazit celý článek

 

Čistá Vysočina 2019: Zapojte se i vy do velké úklidové akce

PŘÍRODA - 11. 1. 2019

Také v letošním roce se připravuje osvětová akce Čistá Vysočina spojená s jarním úklidem přírody, a to v rámci kampaně Den Země, který připadá na 22. dubna.

Zobrazit celý článek

 

O víkendu přejdeme na zimní čas. Možná naposledy

PŘÍRODA - 22. 10. 2018

Letošní změna času bude možná tou předposlední. Podle plánů EU naposledy na jaře 2019 přejdeme zpátky na letní čas a ten už nám zůstane na stálo.

Zobrazit celý článek

 

Vlastníci lesa mohou k obnově využít semenný rok

PŘÍRODA - 12. 10. 2018

Letošní rok je pro lesy opravdu silným semenným rokem.

Zobrazit celý článek

 

Lesy na Vysočině ničí kůrovec. Geometrickou řadou mizí jehličnany

PŘÍRODA - 17. 8. 2018

Podle lesních hospodářů je Kraj Vysočina před historicky nejrozsáhlejší kůrovcovou kalamitou, která ničí jehličnaté lesy.

Zobrazit celý článek

 

V noci z neděle na pondělí budou krásně vidět padající hvězdy Perseidy

PŘÍRODA - 10. 8. 2018

Letošní maximum každoročního srpnového meteorického roje Perseid nastane v noci z neděle 12. na pondělí 13. srpna.

Zobrazit celý článek

 

WHO: znečištěný vzduch je skoro v celé naší zemi. Česky nadsazené limity to maskují

PŘÍRODA - 9. 5. 2018

Je naléhavě potřeba omezit spalování uhlí!

Zobrazit celý článek

 

Květen – Měsíc školních zahrad

PŘÍRODA - 9. 5. 2018

Kdo by si to byl před pětadvaceti lety pomyslel. Školní zahrady byly tehdy houfně rušeny a pěstitelské práce z výuky v podstatě vymizely.

Zobrazit celý článek

 

Divočina byla tentokrát na Den Země přímo ve městě

PŘÍRODA - 23. 4. 2018

V neděli 22. dubna oslavila organizace Chaloupky tradiční svátek Den Země. Letos přímo ve městě Velkém Meziříčí na Ostrůvku.

Zobrazit celý článek

 

Skauti vysázeli o víkendu les u Jabloňova

PŘÍRODA - 16. 4. 2018

Skautské středisko Velké Meziříčí se v sobotu 14. dubna pustilo do výsadby nového lesa nedaleko Jabloňova.

Zobrazit celý článek

 

V neděli přecházíme na letní čas

PŘÍRODA - 23. 3. 2018

Na letní čas se přechází poslední neděli v březnu, kdy po 1:59:59 (středoevropského času) následuje 03:00:00 středoevropského letního času. Jednoduše řečeno, ve 2 hodiny v noci se posune čas o hodinu dopředu, tedy na 3 hodiny.

Zobrazit celý článek

 

Podpořte výstavbu kamenného kříže s výsadbou lip blízko plánovaného obchvatu

PŘÍRODA - 12. 3. 2018

Vážení spoluobčané Velkomeziříčského regionu – žádost o podporu – Kamenný kříž s lipami.

Zobrazit celý článek

 

Ukliďme společně město a jeho okolí

PŘÍRODA - 28. 2. 2018

V rámci právě probíhající přípravy úklidové akce Čistá Vysočina bychom vás, milí spoluobčané, rádi pozvali ke společnému jarnímu úklidu krajských silnic i veřejných prostranství a ulic ve městě.

Zobrazit celý článek

 

Kde končí odpad z D1?

PŘÍRODA - 5. 2. 2018

Chaloupky o.p.s. pořádají své letní tábory již více než deset let.

Zobrazit celý článek

 

Bílé kontejnery rozšíří možnosti třídění o drobný kovový odpad

PŘÍRODA - 21. 12. 2017

Občané Velkého Meziříčí budou mít od nového roku možnost třídit do speciálních nádob bílé barvy kovové odpady.

Zobrazit celý článek

 

Vlci prozkoumávají naši krajinu. Dalším důkazem je fotografie z Vysočiny

PŘÍRODA - 8. 12. 2017

Po téměř 190 letech se podařilo doložit výskyt vlka obecného v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy.

Zobrazit celý článek

 

O víkendu se mění čas

PŘÍRODA - 27. 10. 2017

O hodinu déle si přispíme, ale také o hodinu dříve se nám začne stmívat.

Zobrazit celý článek

 

Dýňobraní aneb dýně 100x jinak

PŘÍRODA - 19. 10. 2017

V úterý 10. října proběhlo v naší mateřské škole ve Vídni v rámci projektu Skutečně zdravá škola dýňobraní v kuchařském duchu.

Zobrazit celý článek

 

„Nudí mne společnost, která se stará jen o sebe – a tak pomáhám…,“ říká třináctiletý Aleš

PŘÍRODA - 22. 9. 2017

Uplynuly dva týdny, dva dny a dvě hodiny od spuštění registrace do letošního, již šestého ročníku největšího dobrovolnického projektu pro děti a mládež „72 hodin“ – a organizátoři evidují téměř 16 000 přihlášených dobrovolníků! Pro srovnání, ve stejné době v roce 2015 bylo přihlášených 5400 mladých lidí a v roce 2016 jich bylo 14 000.

Zobrazit celý článek

 

V Oslavici si užili myslivecký dětský den

PŘÍRODA - 29. 8. 2017

Už tradičně jsme prázdniny v Oslavici zakončili velkým dětským dnem, tentokrát v mysliveckém stylu. U tenisových kurtů se všechno proměnilo na prostředí s mysliveckou tématikou.

Zobrazit celý článek

 

Malý princ přistál v ekocentru Chaloupky - Velké Meziříčí

PŘÍRODA - 24. 8. 2017

Tři pětidenní běhy v srpnu Tábor pořádaný ekocentrem Chaloupky - Velké Meziříčí uspořádal tři týdenní běhy ve své přírodní zahradě.

Zobrazit celý článek

 

Tento víkend bylo k vidění umění milovníka bonsají, pana Petra Havelky z Kněževsi

PŘÍRODA - 13. 6. 2017

Od pátku do neděle chodili návštěvníci obdivovat neskutečně nádhernou japonskou zahradu na dvorečku rodinného domku o několika málo čtverečních metrech.

Zobrazit celý článek

 

Z přírody Vysočiny pomalu mizí odpadky

PŘÍRODA - 19. 4. 2017

Celých devět dní je možné na veřejných prostranstvích nebo v blízkosti silnic po celé Vysočině vidět dobrovolníky ve svítivých vestách s pytli na odpad. Bezmála 22 tisíc zájemců se letos přihlásilo do devátého ročníku akce Čistá Vysočina spojené s jarním úklidem přírody, který probíhá od pondělí 10. až do neděle 23. dubna. Dnes se navíc do terénu vydali i členové Rady Kraje Vysočina, aby akci podpořili a přírodě o nějaký kilogram odpadků ulehčili.

Zobrazit celý článek

 

Den Země oslavíme prací, pochodem i sběrem papíru

PŘÍRODA - 12. 4. 2017

 

Velké Meziříčí přivítalo oslavu Světového dne vody

PŘÍRODA - 4. 4. 2017

 

V neděli přecházíme na letní čas

PŘÍRODA - 22. 3. 2017

 

Den Země s Ekocentrem Chaloupky v neděli 23. dubna

PŘÍRODA - 15. 3. 2017

 

Již brzy ve Velkém Meziříčí oslavíme Světový den vody

PŘÍRODA - 7. 3. 2017

 

Čistit naše město chtějí Praktická škola, stacionář Nesa a úředníci města. Přihlašte se také!

PŘÍRODA - 21. 2. 2017

 

Vodohospodáři přívaly sněhu vítají

PŘÍRODA - 3. 2. 2017

 

Bobři si oblíbili vodní toky Vysočiny i Balinku a Oslavu u Meziříčí

PŘÍRODA - 19. 1. 2017

 

Školní zahrady se stanou místem využití moderních vzdělávacích metod

PŘÍRODA - 28. 11. 2016

 

Měsíc se nejvíce přiblížil Zemi, více zářil a byl o deset procent větší

PŘÍRODA - 15. 11. 2016

 

Více než 30 alejí už aspiruje na titul Alej roku 2016, na další nominace je čas jen do neděle

PŘÍRODA - 18. 10. 2016

 

Pozvánka pro pedagogy na vykev

PŘÍRODA - 20. 9. 2016

 

Nebe v pátek nabídne podívanou v podobě polostínového zatmění Měsíce

PŘÍRODA - 16. 9. 2016

 

Pozor změna! Evropská noc pro netopýry ve Velkém Meziříčí v pátek 23. září

PŘÍRODA - 26. 8. 2016

 

Jaro se rozloučilo krásnou duhou

PŘÍRODA - 20. 6. 2016

 

Již tento víkend bude ve znamení otevřených zahrad

PŘÍRODA - 9. 6. 2016

 

Vydali se za mláďaty do obory

PŘÍRODA - 5. 6. 2016

 

Po myslivecké stezce

PŘÍRODA - 1. 6. 2016

 

Chaloupky se zapojily do kampaně na záchranu řeky Oslavy

PŘÍRODA - 19. 5. 2016

 

Bobr číhal u topolu

PŘÍRODA - 30. 4. 2016

 

Bylo dobře mezi stromy

PŘÍRODA - 30. 4. 2016

 

Den Země se i přes nepřízeň počasí povedl

PŘÍRODA - 25. 4. 2016

 

Bobři v Balinském údolí

PŘÍRODA - 15. 4. 2016

 

DEN ZEMĚ - STROMY A MY

PŘÍRODA - 7. 4. 2016

 

Krásu vykvetlých konikleců přišly obdivovat stovky lidí

PŘÍRODA - 29. 3. 2016

 

Pozor! V neděli přecházíme na letní čas

PŘÍRODA - 24. 3. 2016

 

Chaloupky vás srdečně zvou na Soví noc a kurz řezbářství

PŘÍRODA - 22. 2. 2016

 

Alej roku 2015 zdobí cestu u Jedovnic na Jižní Moravě, na Vysočině skončila nejlépe Dědkovská alej

PŘÍRODA - 23. 11. 2015

 

Už jen do neděle mohou lidé vybírat Alej roku 2015. Dědkovská alej je zatím pátá...

PŘÍRODA - 13. 11. 2015

 

O titul Alej roku bojuje Dědkovská alej od Blízkova

PŘÍRODA - 25. 9. 2015

 

Houbařská sezóna je nejhorší od roku 2003

PŘÍRODA - 18. 8. 2015

 

Letošní maximum Perseid má velmi příznivé podmínky

PŘÍRODA - 11. 8. 2015

 

Povodí Moravy bude požadovat zvýšené kontroly odběratelů vody

PŘÍRODA - 24. 7. 2015

 

Na Vysočině začalo ruční kosení chráněných lokalit

PŘÍRODA - 16. 7. 2015

 

Začal pátý ročník ankety mapující krásy našich alejí

PŘÍRODA - 8. 7. 2015

 

U Netínského rybníka kvete chráněný vodní jetel (vachta trojlistá)

PŘÍRODA - 21. 5. 2015

 

Zlatý list hlásí rekordní účast

PŘÍRODA - 18. 5. 2015

 

Tip na výlet: Louka plná vzácných konikleců

PŘÍRODA - 11. 4. 2015

 

U Trnavy rozkvetl koniklec

PŘÍRODA - 8. 4. 2015

 

Den Země v Balinském údolí aneb každý máme svoji cestu

PŘÍRODA - 1. 4. 2015

 

V pátek uvidíme částečné zatmění Slunce

PŘÍRODA - 19. 3. 2015

 

Debata o včelách, přírodě a lidech

PŘÍRODA - 20. 2. 2015

 

Petice - Zachraňme stromy!

PŘÍRODA - 23. 1. 2015

 

Stromy okolo železnic a bezpečnost dopravy – reakce Arniky

PŘÍRODA - 5. 12. 2014

 

Do Balin nejen za zahradní terapií

PŘÍRODA - 14. 11. 2014

 

Příroda uprostřed města

PŘÍRODA - 22. 10. 2014

 

Přírodovědné kroužky ve Velkém Meziříčí

PŘÍRODA - 17. 9. 2014

 

Víkend s houbami na Balinách

PŘÍRODA - 11. 9. 2014

 

Pomozte Chaloupkám k získání grantu na zahradní terapii!

PŘÍRODA - 8. 9. 2014

 

Drobné sanační úpravy pomohou sedmi zvláště chráněným územím v kraji. Mimojiné u Dobré Vody

PŘÍRODA - 2. 9. 2014

 

V Tasově byl spatřen vzácný Otakárek fenyklový

PŘÍRODA - 22. 7. 2014

 

V Oslavici si zpříjemnili sobotní odpoledne dálkovým pochodem

PŘÍRODA - 3. 6. 2014

 

Začíná čtvrtý ročník ankety Alej roku 2014 – s atraktivnějším webem

PŘÍRODA - 6. 5. 2014

 

Vydali se za ptačím zpěvem

PŘÍRODA - 5. 5. 2014

 

Pozor, již tuto neděli přejdeme na letní čas!

PŘÍRODA - 27. 3. 2014

 

Studentská soutěž v mysliveckém troubení a vábení jelenů

PŘÍRODA - 12. 3. 2014

 

Při akci „Budkování„ pomáhaly děti ptákům

PŘÍRODA - 7. 3. 2014

 

Češi odevzdali k recyklaci více než 1 000 tun použitých baterií, Vysočina se zhoršila o 20 procent

PŘÍRODA - 3. 3. 2014

 

SOVÍ NOC - předjarní výlet do přírody

PŘÍRODA - 26. 2. 2014

 

8istovky Žďárských vrchů podruhé

PŘÍRODA - 18. 9. 2013

 

Netopýři v Březejci - Chaloupky Velké Meziříčí

PŘÍRODA - 13. 9. 2013

 

Obyvatelé Vysočiny jsou druzí nejlepší v republice co do počtu kilogramů odevzdaných použitých bater

PŘÍRODA - 11. 9. 2013

 

Hmyzí hotel, zelená střecha, bezúdržbový trvalkový záhon...

PŘÍRODA - 26. 8. 2013

 

ZOO JIHLAVA – vstup do říše exotické zvěře

PŘÍRODA - 5. 8. 2013

 

Ukázkové přírodní zahrady Jižních Čech

PŘÍRODA - 10. 7. 2013

 

Bobříci a Robinsoni navštívili včelaře

PŘÍRODA - 19. 6. 2013

 

Studenti soutěžili celou noc

PŘÍRODA - 17. 6. 2013

 

Na Vysočině je sedm desítek přírodních zahrad

PŘÍRODA - 28. 5. 2013

 

Cesta za kvákajícím bratrstvem

PŘÍRODA - 8. 5. 2013

 

Den Země jako malovaný

PŘÍRODA - 24. 4. 2013

 

Na silnici k Uhřínovu pomáhají chráněným ropuchám

PŘÍRODA - 14. 4. 2013

 

Chaloupky zvou na svátek naší planety po celé Vysočině

PŘÍRODA - 12. 4. 2013

 

Tureckým Krudistánem v 3D projekci

PŘÍRODA - 26. 3. 2013

 

Na večerní obloze je vidět jasná kometa Pan-STARRS

PŘÍRODA - 16. 3. 2013

 

Indiánskou stezkou - příměstský tábor s jedním noclehem

PŘÍRODA - 7. 3. 2013

 

Čistá Vysočina 2013 – zapojte se do úklidu okolí silnic na Vysočině

PŘÍRODA - 4. 3. 2013

 

Asteroid DA14

PŘÍRODA - 15. 2. 2013

 

Studenty čekají i kurzy přežití v přírodě

PŘÍRODA - 1. 2. 2013

 

Kufrování poprvé i ve Velkém Meziříčí

PŘÍRODA - 4. 1. 2013

 

Kufrování poprvé i ve Velkém Meziříčí

PŘÍRODA - 2. 1. 2013

 

Přijde konec světa?!?!?

PŘÍRODA - 12. 12. 2012

 

Nebojte se učit venku

PŘÍRODA - 25. 10. 2012

 

Děti se vydaly za skřítky do Balinského údolí

PŘÍRODA - 5. 10. 2012

 

Cykloprojížďka po nové naučné stezce

PŘÍRODA - 17. 9. 2012

 

Děti si pohladily hady, háďátka, šváby, pavouky a mohly ochutnat hmyzí speciality

PŘÍRODA - 9. 9. 2012

 

Cyklovýlet pořádaný k slavnostnímu otevření nových okruhů naučných stezek

PŘÍRODA - 5. 9. 2012

 

Hrátky v Pravěku

PŘÍRODA - 28. 8. 2012

 

Robinsoni pozvali své rodiče a známé na Ostrůvek

PŘÍRODA - 29. 6. 2012

 

Astronom Grygar přednášel o galaxiích, kometách i české výpravě v Chile

PŘÍRODA - 18. 6. 2012

 

Pod Vrkočem je opravdu báječně

PŘÍRODA - 29. 5. 2012

 

Louky plné orchidejí – krása ze sedla kola již v neděli 27.5.

PŘÍRODA - 25. 5. 2012

 

Žabí koncert vylákal do terénu návštěvníky všech generací. FOTO+VIDEO!

PŘÍRODA - 7. 5. 2012

 

Vyrazili za ptačím zpěvem

PŘÍRODA - 30. 4. 2012

 

Bez práce nejsou koláče + RECEPT

PŘÍRODA - 24. 4. 2012

 

The Earth Day

PŘÍRODA - 23. 4. 2012

 

Čistá Vysočina 2012

PŘÍRODA - 22. 4. 2012

 

Chaloupky letos uspořádají oslavy Dne Země na čtyřech místech Vysočiny

PŘÍRODA - 16. 4. 2012

 

Mloci, čolci, žáby – mizející klenoty naší přírody

PŘÍRODA - 11. 4. 2012

 

Pozor, již tuto neděli přejdeme na letní čas!

PŘÍRODA - 19. 3. 2012

 

3D promítání na Ostrůvku - Peru a Bolívie červeno-modrými brýlemi

PŘÍRODA - 2. 3. 2012

 
Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TOPlist