LINDT: Ozdobte si stromeček z našich kuliček
Dnes je 14. prosince 2017, svátek má Lýdie, zítra Radana.
  • Banka ČSOB dnes slavnostně představila zmodernizovanou pobočku na náměstí ve Velkém Meziříčí. Mezi hosty nechyběl starosta Josef Komínek, který ocenil, že banka zůstala pro občany na náměstí. Zahrát a zazpívat přišli klienti z Březejce.
  • Chodník u pošty konečně slouží chodcům, ostatní chodníky kolem mostu se stále dodlážďují.
  • Na obou stranách ulice Novosady se intenzivě dokončuje dláždění chodníku.
  • Na obou stranách ulice Novosady se intenzivě dokončuje dláždění chodníku.
  • S vánočním pořadem Nesem vám noviny vysoupila v pondělí večer travesti skupina Screamers.

RUMOBIL zafungoval. Dotovanými víkendovými spoji už jelo 30 tisíc cestujících

Z KRAJE - 7. 12. 2017

Už od března letošního roku mohou cestující na Vysočině využívat 15 párů nových autobusových spojů, které jezdí především o víkendech na stávajících linkách mezi Jihlavou a Třebíčí, Jihlavou a Havlíčkovým Brodem a Velkým Meziříčím a Chlumkem, a v turistické sezoně také v atraktivní oblasti mezi Světlou nad Sázavou a Lipnicí nad Sázavou.
 

Novinky ve vlakovém jízdním řádu pro rok 2018 v Kraji Vysočina

Z KRAJE - 4. 12. 2017

V neděli 10. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2018. V Kraji Vysočina zůstává rozsah regionální dopravy na srovnatelné úrovni s letošním jízdním řádem. Na většině tratí dochází pouze k drobným úpravám. Nový jízdní řád bude platit do soboty 8. prosince 2018.
 

Opilý řidič za volantem způsobil nehodu

Z KRAJE - 26. 11. 2017

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu 25. listopadu po dvaadvacáté hodině oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/360 mezi Pocoucovem a Velkým Meziříčím v katastru obce Trnava.
 

Čtrnáct nových nosičů kontejnerů na Vysočině, jeden také v Meziříčí

Z KRAJE - 24. 11. 2017

Ve druhé polovině listopadu převzala Krajská správa a údržba silnic Vysočiny čtrnáct nových vozidel údržby. Automobily MAN modelové řady TGL budou po registraci zařazeny do pravidelné služby na cestmistrovstvích v Havlíčkově Brodě, v Chotěboři, v Ledči nad Sázavou, v Jihlavě, v Telči, v Pacově, v Humpolci, v Třebíči, v Moravských Budějovicích, v Náměšti nad Oslavou, v Bystřici nad Pernštejnem, ve Velkém Meziříčí a ve Žďáru nad Sázavou. Za nová vozidla, dle uzavřené kupní smlouvy, zaplatí cestáři téměř 35 miliónů korun.
 

Svatý Martin zvládne zavítat na celou Vysočinu

Z KRAJE - 8. 11. 2017

Necháme se překvapit, jestli v sobotu 11. listopadu přikryje Vysočinu sníh a sv. Martin opravdu přijede na bílém koni. Co je ale už více než jisté, že svatomartinský víkend bude na Vysočině nabitý nejrůznějšími akcemi, lampiónovými průvody i oslavami s dobrým jídlem a hudbou.
 

Začátkem listopadu se vrací doprava na opravené mosty, ve VM prý do konce listopadu

Z KRAJE - 31. 10. 2017

Konec října je zároveň koncem většiny zásadních modernizací a oprav na krajských komunikacích.
 

Kadeřnictví a výroba pracovních oděvů ovládly podnikatelské soutěže na Vysočině

Z KRAJE - 6. 10. 2017

V Kraji Vysočina získala titul Vodafone Firma roku 2017 společnost ALTREVA, která vyrábí pracovní oděvy. Mezi živnostníky vybojovala titul Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Kraje Vysočina kadeřnice Helena Pudilová.
 

Studentské volby – středoškoláci nanečisto zvolí poslance. V Meziříčí se zapojily obě střední školy

Z KRAJE - 3. 10. 2017

Zítra a pozítří, tj. 3. a 4. října, se na 294 středních školách po celé ČR konají již po sedmé Studentské volby. Středoškoláci budou volit politické strany, které kandidují do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volby organizuje společnost Člověk v tísni v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách.
 

Kraj opět přispěje na dotované kotle. Půjde to i bez zateplení

Z KRAJE - 19. 9. 2017

Rada Kraje Vysočina dnes schválila konkrétní změní pravidel pro poskytování dotací na výměnu kotlů na pevná paliva v domácnostech na Vysočině.
 

Po 14 letech se titul vrací na Vysočinu! Vesnicí roku České republiky se stal Heřmanov

Z KRAJE - 18. 9. 2017

Prestižní titul Vesnice roku 2017 získala obec Heřmanov z Kraje Vysočina. Vítěz byl vyhlášen v sobotu 16. září 2017 v rámci Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tanců v Luhačovicích. Překvapení z výsledků letošního ročníku soutěže Vesnice roku vystřídaly v celé obci pocity radosti! Naposledy zlato pro Vysočinu vybojoval v celostátním kole v roce 2003 Vilémov.
 

Absolutně nejlépe zvládli první jednotné přijímací zkoušky uchazeči o studium na Vysočině

Z KRAJE - 15. 9. 2017

Po dvou pilotních ročnících letos poprvé střední školy nabíraly nové žáky na základě výsledků jednotných přijímacích zkoušek.
 

Na Dni s Krajem Vysočina předáděli triky nejlepší parkouristé

Z KRAJE - 10. 9. 2017 | FOTOGALERIE

Kraj Vysočina uspořádal v pátek 8. září 2017 na jihlavském náměstí tradiční Den s Krajem Vysočina.
 

Policisté dohlédnou nadcházející víkend na řidiče a od pondělí také na školáky

Z KRAJE - 29. 8. 2017

Bezpečný návrat z prázdnin a bezpečná cesta do školy.
 

Co dělat v případě napadení informačních systémů prostřednictvím RANSOMWARE

Z KRAJE - 25. 8. 2017

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina opětovně varuje před výrazným nárůstem úspěšných útoků na informační systémy a sítě organizací a firem působících v Kraji Vysočina. Tyto útoky jsou nejčastěji provedeny prostřednictvím instalace ransomware (tzv. šifrovacích virů).
 

Do konce roku opraví Kraj Vysočina více silnic než plánoval, také silnici v obci Sviny

Z KRAJE - 25. 8. 2017

Rada Kraje Vysočina aktuálně rozšířila seznam stavebních akcí na silnicích ve vlastnictví Kraje Vysočina.
 

Sucho v lesích devastuje lesní porosty

Z KRAJE - 23. 8. 2017

Lesy, tak jako i ostatní část krajiny, trpí nedostatkem vláhy. Deficit z předchozích let se prohloubil. Sucho dolehlo nejen na smrk, ale i ostatní dřeviny. Markantně se projevuje například na borovici, která v jižní a jihovýchodní části kraje hyne ve stovkách. Není to však jediná dřevina, která se potýká s problémy. Pozornost na sebe strhávají usychající jedle nebo duby.
 

Kraj podal žádost o dotaci na revitalizaci parku nad HŠ Světlá ve VM

Z KRAJE - 10. 8. 2017

Kraj Vysočina připravuje další projekty na revitalizaci parků a zahrad, které užívají příspěvkové organizace kraje - zejména dětské domovy, domovy pro seniory, ústavy sociální péče či nemocnice ad. Tento týden Rada Kraje Vysočina schválila projektový záměr na přípravu projektů na revitalizaci parků u objektů SUPŠ Helenín, Dětský domov Rovečné, Nemocnice Pelhřimov a VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou.
 

Most ve Velkém Meziříčí se opravuje. Uzavírka začne v pátek 4. srpna

Z KRAJE - 31. 7. 2017

Za týden, v pátek 4. srpna začne úplná uzavírka mostu u pošty ve Velkém Meziříčí na silnici II/602.
 

Sestry ve směnném režimu dostanou od 1. července přidáno

Z KRAJE - 25. 7. 2017

Vláda na konci května rozhodla, že od 1. července budou navýšeny mzdy vybraným nelékařským zdravotnickým pracovníkům pracujícím v třísměnném nebo nepřetržitém provozu bez odborného dohledu o 2 000 korun.
 

Vysočinu i nadále trápí sucho

Z KRAJE - 21. 7. 2017

Letošní rok je již třetím rokem po sobě, kdy je území Kraje Vysočina postiženo suchem a nedostatkem vody. Zima byla poměrně dlouhá a srážkově bohatší než jsme bývali zvyklí, zdaleka ne všechny srážky se však vsákly do půdy, podstatná část se jich odpařila a nedoplnil se tak vláhový deficit z předchozích let. V letech 2015 a 2016 spadlo v našem kraji každoročně zhruba o sto milimetrů méně srážek, než je dlouhodobý průměr. Zároveň byly vyšší průměrné teploty a větší výpar z vodní hladiny i půdy. Vývoj srážek v letošním roce nepříznivou hydrologickou situaci zatím spíše prohlubuje.
 

Seznam regionálních potravin se rozroste mimo jiné o jahodový zákys z Lacrum Velké Meziříčí

Z KRAJE - 20. 7. 2017

Také Kraj Vysočina už zná jména vítězů soutěže o značku Regionální potravina. Jedná se o osm výrobků výjimečných kvalit, které pocházejí svými surovinami i výrobou přímo z regionu. Tradičně se soutěžilo v devíti kategoriích, o značku se v Kraji Vysočina ucházelo celkem 88 produktů od 26 výrobců. Nejsilnější zastoupení měly na Vysočině tři desítky výrobků v kategorii Ostatní.

Zobrazit celý článek

 

Letní škola seniorů Kraje Vysočina 2017 ve Velkém Meziříčí

Z KRAJE - 12. 7. 2017

Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor sociálních věcí, si Vás dovolují pozvat na sérii vzdělávacích seminářů pro seniory, konaných pod záštitou 1. náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka s názvem Letní škola seniorů Kraje Vysočina 2017.

Zobrazit celý článek

 

Letní dovádění s Vysočinou začíná už tuto neděli

Z KRAJE - 4. 7. 2017

V neděli 9. července odstartuje další ročník Letního dovádění s Vysočinou.

Zobrazit celý článek

 

Cyklistický peloton Křížem krážem Vysočinou, Meziříčím projedou cyklisté ve čtvrtek 13.7.

Z KRAJE - 4. 7. 2017

Tento pátek 7. července odstartují cyklističtí nadšenci osmidenní putování s názvem Křížem krážem Vysočinou na kole 2017, které letos po desáté organizuje krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism. Na ty nejlepší čeká cyklistický dres s motivem Vysočiny.

Zobrazit celý článek

 

Na Vysočině s koncem školního roku převezme vysvědčení bezmála 65 tisíc žáků a studentů

Z KRAJE - 30. 6. 2017

Poslední školní den je tady. Dnes si žáci a studenti po celé Vysočině převezmou vysvědčení a hned poté na ně čekají zážitky dvou měsíců letních prázdnin.

Zobrazit celý článek

 

Senioři, přihlaste se na Univerzitu třetího věku

Z KRAJE - 27. 6. 2017

Celé léto mají senioři dostatek času na přihlášení se na Univerzitu třetího věku, kterou pořádá Kraj Vysočina ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava. Na výběr mají senioři hned z pěti možných míst: Velké Meziříčí, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Třebíč a Jihlava.

Zobrazit celý článek

 

Policisté odstartují sérii letních dopravně bezpečnostních akcí

Z KRAJE - 26. 6. 2017

Policisté v létě dohlédnou nejen na řidiče, ale také na návštěvníky festivalů.

Zobrazit celý článek

 

Bouřka zaměstnala hasiče na Vysočině

Z KRAJE - 23. 6. 2017

Vysočinští hasiči mají za sebou velmi náročnou noc. Od včerejší osmé hodiny večerní do dnešní sedmé hodiny ranní zasahovali u více než 160 událostí v souvislosti s bouřkou.

Zobrazit celý článek

 

Ministerstvem schválený projekt povede k vytvoření turistické karty na Vysočině

Z KRAJE - 22. 6. 2017

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR v rámci dotačního titulu Národní program podpory cestovního ruchu v regionech schválilo projektový záměr na zavedení turistické karty na Vysočině předložený příspěvkovou organizací Vysočina Tourism.

Zobrazit celý článek

 

Koncertem v parku Gustava Mahlera oslavili policisté Den Policie České republiky

Z KRAJE - 16. 6. 2017

Promenádní koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky se uskutečnil ve čtvrtek 15. června a byl určený pro širokou veřejnost.

Zobrazit celý článek

 

Nejlepší cyklisté na Vysočině jsou z Osové Bítýšky

Z KRAJE - 8. 6. 2017

Dětské dopravní hřiště v Humpolci se dnes zaplnilo cyklisty z vysočinských základních škol.

Zobrazit celý článek

 

Cyklisté budou po desáté křižovat Vysočinu, Meziříčím projedou 13.7.

Z KRAJE - 30. 5. 2017

Více než měsíc mají zájemci z celé Vysočiny na zlepšení fyzičky a ujetí desítek tréninkových kilometrů.

Zobrazit celý článek

 

Magazín Léto na Vysočině odhaluje zajímavosti a krásy regionu

Z KRAJE - 19. 5. 2017

Nové číslo turistického magazínu Léto na Vysočině je tady.

Zobrazit celý článek

 

Vysočina má svou filmovou kancelář

Z KRAJE - 17. 5. 2017

Že Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou nejen pro české, ale i zahraniční filmové producenty, má za cíl ukázat Filmová kancelář Kraje Vysočina.

Zobrazit celý článek

 

Řádově týdny dělí Kraj Vysočina od zahájení očekávané rekonstrukce mostu u pošty ve Velkém Meziříčí

Z KRAJE - 15. 5. 2017

Řádově týdny dělí Kraj Vysočina od zahájení očekávané rekonstrukce mostu u pošty na silnici II/602 ve Velkém Meziříčí.

Zobrazit celý článek

 

Kraj Vysočina se zapojí do květnového cvičení Zóna 2017

Z KRAJE - 12. 5. 2017

Kraj Vysočina a složky jeho integrovaného záchranného systému se od 15. do 17. května zapojí do cvičení Zóna 2017.

Zobrazit celý článek

 

Žáci odborných škol postaví vlastní traktor

Z KRAJE - 27. 4. 2017

Žáci oborů opravář zemědělských strojů a opravář lesnických strojů si už letos vyzkouší postavit sami zcela nový traktor. V rámci projektu „Postav si svůj traktor“ budou od nového školního roku na čtyři vybrané odborné školy v regionu dodány díly sériově vyráběného traktoru, ze kterých žáci v rámci praktického vyučování vytvoří plně funkční stroj.

Zobrazit celý článek

 

Silný vítr lámal na Vysočině stromy

Z KRAJE - 20. 4. 2017

Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu ve středu zasáhl silný vítr. Hasiči zasahovali v průběhu dne u více než pěti desítek událostí v souvislosti s počasím. Nejvíce událostí jsme zaznamenali na Žďársku. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

Zobrazit celý článek

 

Policie na Vysočině přijímá nové policisty

Z KRAJE - 13. 4. 2017

Mladým lidem nabízíme zajímavé, stabilní a perspektivní povolání

Zobrazit celý článek

 

Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost patří První brněnské strojírně Velká Bíteš

Z KRAJE - 11. 4. 2017

Tradiční výrobce lyží z Nového Města na Moravě společnost SPORTEN, česká strojírenská společnost zajišťující vývoj, výrobu a testování letecké techniky První brněnské strojírny Velká Bíteš, město Třebíč a sociální zařízení Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou jsou vítězi čtyř kategorií druhého ročníku prestižní regionální soutěže Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny 10. dubna 2017 v sídle Kraje Vysočina.

Zobrazit celý článek

 

Na silnicích Vysočiny zemřelo od začátku roku pět osob

Z KRAJE - 7. 4. 2017

Policisté na Vysočině vyjížděli za první tři měsíce letošního roku k 825 dopravním nehodám.

Zobrazit celý článek

 

Nejlepší podmínky pro podnikání nabízí na Vysočině Pelhřimov, Meziříčí je šesté

Z KRAJE - 6. 4. 2017

Kraj Vysočina je dynamicky se rozvíjejícím krajem a mezi jeho silné stránky patří především kvalitní zdravotní a sociální péče a zájem lidí o dění v regionu, z čehož pramení obecná spokojenost se životem v kraji. Ale jak jsou na tom podnikatelé? Možná ještě lépe! Živnostníci a firmy mohou těžit z příznivé polohy mezi centry republiky a také z neustálého rozvoje podnikatelského prostředí ve svém kraji. Vývoj vpřed prokazují také města Vysočiny, která se v rámci republiky dlouhodobě ukazují jako podnikání zaslíbené. Dokazuje to také výzkum Město pro byznys, který jako podnikatelsky nejpřívětivější město Kraje Vysočina vyhodnotil Pelhřimov.

Zobrazit celý článek

 

Stávka dopravců se na Vysočině dotkne jen tří linek, kraj se snaží zajistit náhradní dopravu

Z KRAJE - 5. 4. 2017

Na základě dnes dodaných aktuálních dat od všech 21 autobusových dopravců zajišťujících pro Kraj Vysočina základní dopravní obslužnost informujeme, že avizovaná stávka dopravců se dotkne pouze tří spojů hrazených Krajem Vysočina a obsluhujících území regionu, a to ještě těch, které mají přesah z jiného kraje. „Na těchto linkách přijíždějících z Jihočeského kraje se snaží hejtmanství Vysočiny zajistit náhradní dopravu,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Zobrazit celý článek

 

Dálnice je po nehodě uzavřená

Z KRAJE - 4. 4. 2017

Dnes krátce po půl druhé jsme přijali oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na 125. kilometru dálnice D1. Dodávkové vozidlo, ve kterém cestoval větší počet osob narazilo zezadu do kamionu, který stál na dálnici v koloně. Na místě je vyšší počet zraněných osob.

Zobrazit celý článek

 

Kraj vypsal veřejnou zakázku na stavební dozor mostu u pošty

Z KRAJE - 30. 3. 2017

Předmětem plnění veřejné zakázky je provedení výkonu technického dozoru stavebníka II/602 Velké Meziříčí, most ev. č. 602 – 028.

Zobrazit celý článek

 

Stávka v dopravě se Vysočině vyhne

Z KRAJE - 24. 3. 2017

Vedení Kraje Vysočina touto cestou informuje širokou veřejnost, že nemá informace o tom, že by dopravní odbory kterékoli přepravní společnosti na Vysočině uvažovaly o připojení se k avizované nedatované celorepublikové stávce řidičů autobusů. Znamená to, že v Kraji Vysočina je základní dopravní obslužnost zajištěna nadále v režimu, na který jsou cestující zvyklí. I přes rozporuplná vyjádření předsednictva Odborového svazu dopravy tomu NIKDY nebylo jinak.

Zobrazit celý článek

 

Nově navrhovaný dopravní systém počítá s přímými vlaky V.Meziříčí - Náměšť

Z KRAJE - 17. 3. 2017

Kraj Vysočina v současné době projednává s představiteli obcí návrhy jízdních řádů na železnici a silnici včetně tarifního řešení, které připravil pro období po roce 2019. V této souvislosti se v poslední době objevily některé spekulace a desinterpretace, které by Kraj Vysočina rád uvedl na pravou míru a vysvětlil odborné i širší veřejnosti základní prvky nově navrhovaného systému.

Zobrazit celý článek

 

Zlatý erb letos zdobí www stránky města Jihlavy a městyse Okříšky, bodovalo i Meziříčí

Z KRAJE - 10. 3. 2017

V sedmi kategoriích soutěže Zlatý erb Kraje Vysočina si dnes rozdělili ocenění obce, města, veřejné organizace i dobrovolní hasiči.

Zobrazit celý článek

 

Dneškem startuje hlasování do krajských anket: Každý může svým hlasem rozhodnout o počinu roku 2016

Z KRAJE - 1. 3. 2017

Ode dneška až do konce března se může každý zájemce zapojit do veřejného hlasování dvou tradičních anket v Kraji Vysočina. Svého favorita je možné podpořit ve 13. ročníku Ceny Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2016 – Zlaté jeřabině. O hlasy budou bojovat i přihlášení na cenu Skutek roku 2016.

Zobrazit celý článek

 

Lidé na Vysočině k recyklaci odevzdali o 44 procent více baterií, zabodovaly červené kontejnery

Z KRAJE - 28. 2. 2017

101,8 tuny použitých baterií odevzdali vloni lidé v Kraji Vysočina k recyklaci. V přepočtu to znamená 200 gramů na jednoho obyvatele, což zhruba odpovídá osmi tužkovým bateriím typu AA. Podle aktuálních statistik neziskové společnosti Ecobat se ve srovnání s rokem 2015 jedná o 44% nárůst. Za příznivými čísly minulého roku stojí především vzrůstající dostupnost a obliba červených kontejnerů určených pro třídění baterií a drobných elektrozařízení. Množství baterií, které do nich loni obyvatelé Kraje Vysočina odevzdali, se meziročně více než zdvojnásobilo (nárůst o 119 %). Zvýšil se i sběr baterií v obchodních sítích (o 58 %).

Zobrazit celý článek

 

Zemřela nejstarší obyvatelka Kraje Vysočina, Marii Matouškové bylo krásných 108 let

Z KRAJE - 27. 2. 2017

 

Silný vítr zaměstnává hasiče na Vysočině, zasahovali už u dvaceti událostí

Z KRAJE - 24. 2. 2017

 

Vysočinští hasiči mají termokamery na všech stanicích

Z KRAJE - 21. 2. 2017

 

Mimořádná povodňová situace Vysočině nehrozí

Z KRAJE - 20. 2. 2017

 

V roce 2017 bude kraj modernizovat silniční síť s evropskou podporou

Z KRAJE - 17. 2. 2017

 

První den podáno 704 žádostí o kotlíkové dotace

Z KRAJE - 15. 2. 2017

 

Karnevaly Kraje Vysočina přivezou zábavu pro celou rodinu, nejblíže do Měřína 26.3.

Z KRAJE - 15. 2. 2017

 

Šílenství jménem kotlíkové dotace je zpět. Ráno se před KÚ tvořily dlouhé fronty

Z KRAJE - 13. 2. 2017

 

Kriminalita se na Vysočině snížila o 13 procent

Z KRAJE - 6. 2. 2017

 

Na Vysočině dnes ukončí první pololetí 64 tisíc žáků

Z KRAJE - 31. 1. 2017

 

Měření prokázalo, že Vysočina má jedno z nejčistších ovzduší v Česku

Z KRAJE - 18. 1. 2017

 

Stavba obchvatu Velkého Beranova, má ulevit tranzitu směr Jihlava – D1 a Jihlava – V. Meziříčí

Z KRAJE - 18. 1. 2017

 

Pozor! Dálnice je u Velkého Beranova od sobotního poledne zcela uzavřena!

Z KRAJE - 14. 1. 2017

 

Dnes ráno jsou v našem kraji silnice, včetně dálnice D1, sjízdné

Z KRAJE - 12. 1. 2017

 

Kraj Vysočina vyhlásil 10. ledna 2017 další „dodatečnou“ výzvu na kotlíkové dotace

Z KRAJE - 11. 1. 2017

 

Na Vysočině komplikuje dopravu sníh a vítr

Z KRAJE - 4. 1. 2017

 

Prvním novorozencem Kraje Vysočina v roce 2017 je Toník

Z KRAJE - 2. 1. 2017

 

Policie: Silvestrovské oslavy a příchod Nového roku se obešly bez větších problémů

Z KRAJE - 1. 1. 2017

 

Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo vyrovnaný rozpočet na rok 2017

Z KRAJE - 21. 12. 2016

 

Komisi pro zemědělství Kraje Vysočina povede Jan Veleba

Z KRAJE - 15. 12. 2016

 

Kotlíkové dotace II, tentokrát uspějí jen žadatelé o kotle na biomasu nebo tepelné čerpadlo

Z KRAJE - 15. 12. 2016

 

Letos zemřeli při dopravních nehodách čtyři chodci

Z KRAJE - 13. 12. 2016

 

Novinky ve vlakovém jízdním řádu pro rok 2017 v Kraji Vysočina

Z KRAJE - 8. 12. 2016

 

My třídíme nejlépe, hrdě hlásí obec Sedlatice, městys Sněžné a města Velké Meziříčí s Velkou Bíteší

Z KRAJE - 2. 12. 2016

 

Informace o dnešních nehodách z Kraje Vysočina

Z KRAJE - 1. 12. 2016

 

Mezi nominacemi na cenu Michala Velíška figuroval i hrdinský čin Lukáše z Radostína nad Oslavou

Z KRAJE - 29. 11. 2016

 

Kraj nabídl městům a obcím 427 tisíc reflexních pásek

Z KRAJE - 25. 11. 2016

 

Co nejvíc trápí Vysočinu? Napovědělo to veřejné fórum

Z KRAJE - 18. 11. 2016

 

Kraj plánuje z vlakové zastávky udělat dopravnu D3

Z KRAJE - 15. 11. 2016

 

Policie na Vysočině stále přijímá nové policisty

Z KRAJE - 15. 11. 2016

 

Ve výtvarné soutěži Tvoř svůj svět vyhrála Eliška Prokšová ze ZUŠ Velké Meziříčí

Z KRAJE - 10. 11. 2016

 

Kraj Vysočina hledá stážisty do Bruselu

Z KRAJE - 9. 11. 2016

 

Novinky v novém vlakovém jízdním řádu pro rok 2017...

Z KRAJE - 9. 11. 2016

 

Od začátku roku do konce října zemřelo na silnicích v Kraji Vysočina osmnáct osob

Z KRAJE - 2. 11. 2016

 

Zimní pneumatiky se vyplatí používat po celou zimu

Z KRAJE - 1. 11. 2016

 

„Dušičky“ jsou za dveřmi

Z KRAJE - 26. 10. 2016

 

Září 2016 očima Městské policie ve Velkém Meziříčí

Z KRAJE - 26. 10. 2016

 

Volba nového vedení kraje se uskuteční v úterý 1. listopadu v 10.00 hodin

Z KRAJE - 24. 10. 2016

 

Helena Švecová je jednou z jedenácti osobností, která získala nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Z KRAJE - 21. 10. 2016

 

Netradiční dobroty Gastrodne provoněly prostory hotelové školy ve Velkém Meziříčí

Z KRAJE - 13. 10. 2016

 

Letošní dopravní nehody na Vysočině mají šestnáct obětí

Z KRAJE - 5. 10. 2016

 

V Kraji Vysočina přibylo 55 červených kontejnerů na vysloužilé elektro

Z KRAJE - 29. 9. 2016

 

Několik faktů ke zrušené rychlíkové zastávce v Křižanově z diskuzního fóra

Z KRAJE - 28. 9. 2016

 

Pohádka o čertovském trápení klientů z Křižanova zvítězila na Festivalu Počátecká duha

Z KRAJE - 16. 9. 2016

 

Poslední jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina před říjnovými krajskými volbami

Z KRAJE - 14. 9. 2016

 

Neuvěřitelný hazard na D1 na Vysočině!

Z KRAJE - 12. 9. 2016

 

Kraj vyjednal peníze navíc na další kotlíky. Požádat bude možné ještě letos

Z KRAJE - 7. 9. 2016

 

Počet dopravních nehod se snížil ve srovnání s loňskými prázdninami o sedm procent

Z KRAJE - 2. 9. 2016

 

Přijďte si ve čtvrtek do City Parku pro dárek od policistů

Z KRAJE - 30. 8. 2016

 

Policisté chystají bezpečný návrat dětí do školy

Z KRAJE - 29. 8. 2016

 

Vysočinu chvíli zdobilo olympijské zlato Lukáše Krpálka

Z KRAJE - 26. 8. 2016

 

Světový pohár v biatlonu se v prosinci vrátí na Vysočinu

Z KRAJE - 25. 8. 2016

 

Lípa je Vesnice roku Vysočiny, ocenění získal Heřmanov i Bory

Z KRAJE - 19. 8. 2016

 

Prvňáčci v Kraji Vysočina se těší na bezpečné kufříky

Z KRAJE - 16. 8. 2016

 

Olympijské zlato pro Vysočinu

Z KRAJE - 12. 8. 2016

 

Další kotlíkové dotace pravděpodobně až příští rok

Z KRAJE - 11. 8. 2016

 

Kraj i letos zaplatí za cestující kompenzaci za objízdné trasy

Z KRAJE - 10. 8. 2016

 

O podzimní krajské volby má na Vysočině zájem 21 subjektů

Z KRAJE - 3. 8. 2016

 

Pozdní úhrada dotačních faktur stála Kraj Vysočina čtyři sta tisíc

Z KRAJE - 28. 7. 2016

 

Kraj Vysočina vyplatí první dotace za vyměněné kotle

Z KRAJE - 15. 7. 2016

 

Kraj dnes vypsal výběrové řízení na okružní křižovatku ve VM

Z KRAJE - 14. 7. 2016

 

Zachyťte krásy našeho kraje a vyhrajte v soutěži Příroda a krajina Vysočiny

Z KRAJE - 13. 7. 2016

 

Kraj Vysočina odmítá zrušení zastávky rychlíkových spojů v železniční stanici Křižanov

Z KRAJE - 6. 7. 2016

 

Do Nového Města na Moravě se vydejte včas

Z KRAJE - 2. 7. 2016

 

Prezident dostal Pikárecké preclíky nebo rakytníkový džem z Měřína

Z KRAJE - 29. 6. 2016

 

Sarah Ouředníčková z místního gymnázia převzala cenu hejtmana Talent Vysočiny 2016

Z KRAJE - 29. 6. 2016

 

Policisté odstartují sérii letních dopravně bezpečnostních akcí

Z KRAJE - 27. 6. 2016

 

Letní změna jízdního řádu vlaků se Vysočiny nedotkne

Z KRAJE - 13. 6. 2016

 

Zlatá jeřabina 2015 patří Folkovým prázdninám a restaurování varhan v Osové Bítýšce

Z KRAJE - 9. 6. 2016

 

Helena Švecová převzala krajskou cenu Skutek roku za pořádání osvětových akcí pro veřejnost ve VM

Z KRAJE - 7. 6. 2016

 

Vesnicí roku Kraje Vysočina je LÍPA

Z KRAJE - 31. 5. 2016

 

Jednu z jedenácti Nejvyšších ocenění Kraje Vysočina získá Helena Švecová z Velkého Meziříčí

Z KRAJE - 17. 5. 2016

 

Nejvíce hlasů Zlatá jeřabina 2015 získaly Folkové prázdniny a restaurování varhan v Osové Bítýšce

Z KRAJE - 10. 5. 2016

 

Na silnicích Vysočiny zemřelo od začátku roku sedm osob

Z KRAJE - 10. 5. 2016

 

Noviny Kraje Vysočina se líbí odborníkům

Z KRAJE - 5. 5. 2016

 

Na dvou dopravně významných mostech na Vysočině začínají kompletní rekonstrukce

Z KRAJE - 4. 5. 2016

 

Začaly státní maturity

Z KRAJE - 3. 5. 2016

 

Integrovaný záchranný systém Kraje Vysočina cvičí Blackout

Z KRAJE - 27. 4. 2016

 

Společensky odpovědné jsou Chaloupky či První brněnská strojírna Velká Bíteš

Z KRAJE - 19. 4. 2016

 

Základní služby musí zůstat venkovu dostupné

Z KRAJE - 19. 4. 2016

 

Vysočina bude cvičit na Blackout

Z KRAJE - 15. 4. 2016

 

Na Vysočině dnes probíhají jednotné přijímací zkoušky, vešly se do 42 krabic

Z KRAJE - 15. 4. 2016

 

Naši úspěšní olympionici navštívili sídlo Kraje Vysočina

Z KRAJE - 31. 3. 2016

 

Opravený úsek silnice od Meziříčí k Jabloňovu soutěží o Stavba Vysočiny

Z KRAJE - 30. 3. 2016

 

Třináct řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu a čtyři pod vlivem drog

Z KRAJE - 29. 3. 2016

 

(Ne)veselé Velikonoce

Z KRAJE - 24. 3. 2016

 

Policisté dohlédnou na chování řidičů

Z KRAJE - 23. 3. 2016

 

POLICIE: O víkendu se zaměříme na neukázněné řidiče

Z KRAJE - 18. 3. 2016

 

U Štoků se střetl osobní vůz s kamionem. Hasiči museli vyprostit zaklíněnou řidičku osobního vozidla

Z KRAJE - 15. 3. 2016

 

V podnapilém stavu řídil osobní vozidlo

Z KRAJE - 10. 3. 2016

 

Nová mobilní aplikace Zdravotnické záchranky Kraje Vysočina pomůže záchranářům najít místo nehody

Z KRAJE - 9. 3. 2016

 

Zlatý erb 2016 - druhé místo pro web Gymnázia Velké Meziříčí

Z KRAJE - 8. 3. 2016

 

Humpolec je podnikatelským rájem! Posedmé je Městem pro byznys Vysočiny, Meziříčí je až jedenácté

Z KRAJE - 3. 3. 2016

 

Dobrovolní hasiči z Vysočiny získají od kraje téměř tři a půl milionu korun

Z KRAJE - 1. 3. 2016

 

Celkem 3,6 miliardy korun pro Vysočinu – proplaceno, ukončeno, v provozu

Z KRAJE - 1. 3. 2016

 

Prach ze Sahary dovál až na Vysočinu

Z KRAJE - 29. 2. 2016

 

Řidička skončila s vozidlem v rybníce

Z KRAJE - 24. 2. 2016

 

V krajské anketě sportovec roku můžete podpořit boccistu I. Smolíka a družstvo volejbalových juniorů

Z KRAJE - 22. 2. 2016

 

Čistá Vysočina: Běží poslední dny registrace

Z KRAJE - 17. 2. 2016

 

Nadační fond olympioniků regionu Vysočina získá od kraje 100 tisíc korun

Z KRAJE - 16. 2. 2016

 
Facebook Twitter g+ Youtube
Bleskovky Foto info
POUKAZ NA MASÁŽE
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

FALCO COMPUTER: NOVÝ PRODEJCE I SORTIMENT - GARMIN - hodinky pro sport a volný čas
TOPlist