NÁPOJE HOMOLA: Přijďte na točenou zmrlinu LINDT! Už točíme ;-)
Dnes je 23. června 2017, svátek má Zdeňka, zítra Jan.
  • Na mostě u pošty se již dnes objevilo vyznačení plynovodu.
  • Kostelem zněla nekonečná vibráta pětičleného mužského sboru Ensemble Organum v rámci hudebního festivalu Concentus Moraviae.
  • Náměstí ožilo nevídanou podívanou. Tři velké slony cirkusu Humberto krmilo velké množství přítomných dětí.
  • Ulice Třebíčská od křižovatky s Jižní má nové úsporné LED osvětlení. Jak svítí se můžete podívat v našem videu v sekci Bleskovky.
  • Jak to vypadá na mostě u pošty, ví asi každý. Ale jak vypadá most ze spodu, už málo kdo. Využili jsme tropického dne a vypravili se pod něj.

Ministerstvem schválený projekt povede k vytvoření turistické karty na Vysočině

Z KRAJE - 22. 6. 2017

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR v rámci dotačního titulu Národní program podpory cestovního ruchu v regionech schválilo projektový záměr na zavedení turistické karty na Vysočině předložený příspěvkovou organizací Vysočina Tourism.
 

Koncertem v parku Gustava Mahlera oslavili policisté Den Policie České republiky

Z KRAJE - 16. 6. 2017 | FOTOGALERIE

Promenádní koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky se uskutečnil ve čtvrtek 15. června a byl určený pro širokou veřejnost.
 

Nejlepší cyklisté na Vysočině jsou z Osové Bítýšky

Z KRAJE - 8. 6. 2017

Dětské dopravní hřiště v Humpolci se dnes zaplnilo cyklisty z vysočinských základních škol.
 

Cyklisté budou po desáté křižovat Vysočinu, Meziříčím projedou 13.7.

Z KRAJE - 30. 5. 2017

Více než měsíc mají zájemci z celé Vysočiny na zlepšení fyzičky a ujetí desítek tréninkových kilometrů.
 

Magazín Léto na Vysočině odhaluje zajímavosti a krásy regionu

Z KRAJE - 19. 5. 2017

Nové číslo turistického magazínu Léto na Vysočině je tady.
 

Vysočina má svou filmovou kancelář

Z KRAJE - 17. 5. 2017

Že Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou nejen pro české, ale i zahraniční filmové producenty, má za cíl ukázat Filmová kancelář Kraje Vysočina.
 

Řádově týdny dělí Kraj Vysočina od zahájení očekávané rekonstrukce mostu u pošty ve Velkém Meziříčí

Z KRAJE - 15. 5. 2017

Řádově týdny dělí Kraj Vysočina od zahájení očekávané rekonstrukce mostu u pošty na silnici II/602 ve Velkém Meziříčí.
 

Kraj Vysočina se zapojí do květnového cvičení Zóna 2017

Z KRAJE - 12. 5. 2017

Kraj Vysočina a složky jeho integrovaného záchranného systému se od 15. do 17. května zapojí do cvičení Zóna 2017.
 

Žáci odborných škol postaví vlastní traktor

Z KRAJE - 27. 4. 2017

Žáci oborů opravář zemědělských strojů a opravář lesnických strojů si už letos vyzkouší postavit sami zcela nový traktor. V rámci projektu „Postav si svůj traktor“ budou od nového školního roku na čtyři vybrané odborné školy v regionu dodány díly sériově vyráběného traktoru, ze kterých žáci v rámci praktického vyučování vytvoří plně funkční stroj.
 

Silný vítr lámal na Vysočině stromy

Z KRAJE - 20. 4. 2017

Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu ve středu zasáhl silný vítr. Hasiči zasahovali v průběhu dne u více než pěti desítek událostí v souvislosti s počasím. Nejvíce událostí jsme zaznamenali na Žďársku. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.
 

Policie na Vysočině přijímá nové policisty

Z KRAJE - 13. 4. 2017

Mladým lidem nabízíme zajímavé, stabilní a perspektivní povolání
 

Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost patří První brněnské strojírně Velká Bíteš

Z KRAJE - 11. 4. 2017

Tradiční výrobce lyží z Nového Města na Moravě společnost SPORTEN, česká strojírenská společnost zajišťující vývoj, výrobu a testování letecké techniky První brněnské strojírny Velká Bíteš, město Třebíč a sociální zařízení Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou jsou vítězi čtyř kategorií druhého ročníku prestižní regionální soutěže Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny 10. dubna 2017 v sídle Kraje Vysočina.
 

Na silnicích Vysočiny zemřelo od začátku roku pět osob

Z KRAJE - 7. 4. 2017

Policisté na Vysočině vyjížděli za první tři měsíce letošního roku k 825 dopravním nehodám.
 

Nejlepší podmínky pro podnikání nabízí na Vysočině Pelhřimov, Meziříčí je šesté

Z KRAJE - 6. 4. 2017

Kraj Vysočina je dynamicky se rozvíjejícím krajem a mezi jeho silné stránky patří především kvalitní zdravotní a sociální péče a zájem lidí o dění v regionu, z čehož pramení obecná spokojenost se životem v kraji. Ale jak jsou na tom podnikatelé? Možná ještě lépe! Živnostníci a firmy mohou těžit z příznivé polohy mezi centry republiky a také z neustálého rozvoje podnikatelského prostředí ve svém kraji. Vývoj vpřed prokazují také města Vysočiny, která se v rámci republiky dlouhodobě ukazují jako podnikání zaslíbené. Dokazuje to také výzkum Město pro byznys, který jako podnikatelsky nejpřívětivější město Kraje Vysočina vyhodnotil Pelhřimov.
 

Stávka dopravců se na Vysočině dotkne jen tří linek, kraj se snaží zajistit náhradní dopravu

Z KRAJE - 5. 4. 2017

Na základě dnes dodaných aktuálních dat od všech 21 autobusových dopravců zajišťujících pro Kraj Vysočina základní dopravní obslužnost informujeme, že avizovaná stávka dopravců se dotkne pouze tří spojů hrazených Krajem Vysočina a obsluhujících území regionu, a to ještě těch, které mají přesah z jiného kraje. „Na těchto linkách přijíždějících z Jihočeského kraje se snaží hejtmanství Vysočiny zajistit náhradní dopravu,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

Dálnice je po nehodě uzavřená

Z KRAJE - 4. 4. 2017

Dnes krátce po půl druhé jsme přijali oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na 125. kilometru dálnice D1. Dodávkové vozidlo, ve kterém cestoval větší počet osob narazilo zezadu do kamionu, který stál na dálnici v koloně. Na místě je vyšší počet zraněných osob.
 

Kraj vypsal veřejnou zakázku na stavební dozor mostu u pošty

Z KRAJE - 30. 3. 2017

Předmětem plnění veřejné zakázky je provedení výkonu technického dozoru stavebníka II/602 Velké Meziříčí, most ev. č. 602 – 028.
 

Stávka v dopravě se Vysočině vyhne

Z KRAJE - 24. 3. 2017

Vedení Kraje Vysočina touto cestou informuje širokou veřejnost, že nemá informace o tom, že by dopravní odbory kterékoli přepravní společnosti na Vysočině uvažovaly o připojení se k avizované nedatované celorepublikové stávce řidičů autobusů. Znamená to, že v Kraji Vysočina je základní dopravní obslužnost zajištěna nadále v režimu, na který jsou cestující zvyklí. I přes rozporuplná vyjádření předsednictva Odborového svazu dopravy tomu NIKDY nebylo jinak.
 

Nově navrhovaný dopravní systém počítá s přímými vlaky V.Meziříčí - Náměšť

Z KRAJE - 17. 3. 2017

Kraj Vysočina v současné době projednává s představiteli obcí návrhy jízdních řádů na železnici a silnici včetně tarifního řešení, které připravil pro období po roce 2019. V této souvislosti se v poslední době objevily některé spekulace a desinterpretace, které by Kraj Vysočina rád uvedl na pravou míru a vysvětlil odborné i širší veřejnosti základní prvky nově navrhovaného systému.
 

Zlatý erb letos zdobí www stránky města Jihlavy a městyse Okříšky, bodovalo i Meziříčí

Z KRAJE - 10. 3. 2017

V sedmi kategoriích soutěže Zlatý erb Kraje Vysočina si dnes rozdělili ocenění obce, města, veřejné organizace i dobrovolní hasiči.
 

Dneškem startuje hlasování do krajských anket: Každý může svým hlasem rozhodnout o počinu roku 2016

Z KRAJE - 1. 3. 2017

Ode dneška až do konce března se může každý zájemce zapojit do veřejného hlasování dvou tradičních anket v Kraji Vysočina. Svého favorita je možné podpořit ve 13. ročníku Ceny Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2016 – Zlaté jeřabině. O hlasy budou bojovat i přihlášení na cenu Skutek roku 2016.

Zobrazit celý článek

 

Lidé na Vysočině k recyklaci odevzdali o 44 procent více baterií, zabodovaly červené kontejnery

Z KRAJE - 28. 2. 2017

101,8 tuny použitých baterií odevzdali vloni lidé v Kraji Vysočina k recyklaci. V přepočtu to znamená 200 gramů na jednoho obyvatele, což zhruba odpovídá osmi tužkovým bateriím typu AA. Podle aktuálních statistik neziskové společnosti Ecobat se ve srovnání s rokem 2015 jedná o 44% nárůst. Za příznivými čísly minulého roku stojí především vzrůstající dostupnost a obliba červených kontejnerů určených pro třídění baterií a drobných elektrozařízení. Množství baterií, které do nich loni obyvatelé Kraje Vysočina odevzdali, se meziročně více než zdvojnásobilo (nárůst o 119 %). Zvýšil se i sběr baterií v obchodních sítích (o 58 %).

Zobrazit celý článek

 

Zemřela nejstarší obyvatelka Kraje Vysočina, Marii Matouškové bylo krásných 108 let

Z KRAJE - 27. 2. 2017

Úctyhodných 108 let se dožila paní Marie Matoušková z Cetoraze na Pelhřimovsku.

Zobrazit celý článek

 

Silný vítr zaměstnává hasiče na Vysočině, zasahovali už u dvaceti událostí

Z KRAJE - 24. 2. 2017

Od páté hodiny ráno, kdy operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina přijala první hlášení o události v souvislosti s počasím, do osmé hodiny ranní zasahovali hasiči na Vysočině u dvaceti událostí.

Zobrazit celý článek

 

Vysočinští hasiči mají termokamery na všech stanicích

Z KRAJE - 21. 2. 2017

V průběhu roku 2016 pořídil Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina dalších pět kusů termokamer. Jejich nákupem došlo k dovybavení všech jedenadvaceti stanic profesionálních hasičů v Kraji Vysočina tímto technickým prostředkem. Poslední termokamery zamířily na hasičské stanice v Polné, Humpolci, Velké Bíteši, Hrotovicích a Světlé nad Sázavou.

Zobrazit celý článek

 

Mimořádná povodňová situace Vysočině nehrozí

Z KRAJE - 20. 2. 2017

Pravidelné jednání Povodňové komise Kraje Vysočina řízené hejtmanem kraje Jiřím Běhounkem se dnes obsahově „točilo“ především kolem aktuální zásoby vody ve sněhu na území kraje, volné kapacity významných vodních nádrží a také dopadu letošní zimy na zásoby podzemních vod v Kraji Vysočina.

Zobrazit celý článek

 

V roce 2017 bude kraj modernizovat silniční síť s evropskou podporou

Z KRAJE - 17. 2. 2017

Kraj Vysočina plánuje v roce 2017 investice do silnic II. třídy až ve výši 400 milionů korun. Přičemž takto vysokou částku umožňuje především úspěšné čerpání dotací z EU. Kraj počítá s příspěvkem z IROP až ve výši 340 milionů. Právě úspěšnost při čerpání evropských prostředků umožňuje rychle zlepšovat stav významných silničních tahů a mostů.

Zobrazit celý článek

 

První den podáno 704 žádostí o kotlíkové dotace

Z KRAJE - 15. 2. 2017

Během včerejšího dne bylo přijato Krajem Vysočina fyzicky i elektronicky přesně 704 žádostí o kotlíkové dotace. Polovina z nich přišla na úřad elektronicky. V následujících týdnech čeká tým administrátorů zpracování došlých žádostí. V současné době je pravděpodobné, že na dotaci dosáhne přibližně 200 – 220 úspěšných žadatelů.

Zobrazit celý článek

 

Karnevaly Kraje Vysočina přivezou zábavu pro celou rodinu, nejblíže do Měřína 26.3.

Z KRAJE - 15. 2. 2017

Karnevalová sezóna se naplno rozjíždí a organizační tým Karnevaly Kraje Vysočina piluje poslední detaily.

Zobrazit celý článek

 

Šílenství jménem kotlíkové dotace je zpět. Ráno se před KÚ tvořily dlouhé fronty

Z KRAJE - 13. 2. 2017

Od dnešního dne pondělí 13. února opět Kraj Vysočina přijímá žádosti o kotlíkové dotace.

Zobrazit celý článek

 

Kriminalita se na Vysočině snížila o 13 procent

Z KRAJE - 6. 2. 2017

Objasněnost v Kraji Vysočina dosáhla v loňském roce téměř 61,53 procenta.

Zobrazit celý článek

 

Na Vysočině dnes ukončí první pololetí 64 tisíc žáků

Z KRAJE - 31. 1. 2017

Na Vysočině dnes dostane pololetní vysvědčení respektive výpis prospěchu za svou půlroční práci 63 747 žáků. Na jejich vzdělávání se podílí celkem 7 225 pedagogů, a to na všech stupních vzdělávání. Nejvíce učitelů a učitelek působí na středních školách.

Zobrazit celý článek

 

Měření prokázalo, že Vysočina má jedno z nejčistších ovzduší v Česku

Z KRAJE - 18. 1. 2017

Kraj Vysočina stále patří k nejčistším regionům v České republice. Potvrdily to výsledky měření kvality ovzduší prováděné od října 2015 do konce září 2016 v rámci krajského projektu Informační systém kvality ovzduší v Kraji Vysočina (dále jen ISKOV).

Zobrazit celý článek

 

Stavba obchvatu Velkého Beranova, má ulevit tranzitu směr Jihlava – D1 a Jihlava – V. Meziříčí

Z KRAJE - 18. 1. 2017

Stavba obchvatu Velkého Beranova na krajské silnici II/602 bude v následujících měsících přenesena do projektové dokumentace pro stavební řízení.

Zobrazit celý článek

 

Pozor! Dálnice je u Velkého Beranova od sobotního poledne zcela uzavřena!

Z KRAJE - 14. 1. 2017

Dnes, v sobotu 14. ledna, přijali policisté před polednem oznámení o dopravní nehodě na km 127 dálnice D1 ve směru na Brno.

Zobrazit celý článek

 

Dnes ráno jsou v našem kraji silnice, včetně dálnice D1, sjízdné

Z KRAJE - 12. 1. 2017

Některé jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silnice nižších tříd jsou pokryté vrstvou ujetého sněhu. Některá místa ve stoupání jsou obtížné sjízdné pro kamiony – například na silnici I/38 mezi obcemi Habry a Kámen jsou odstavené dva kamiony.

Zobrazit celý článek

 

Kraj Vysočina vyhlásil 10. ledna 2017 další „dodatečnou“ výzvu na kotlíkové dotace

Z KRAJE - 11. 1. 2017

Prostředky ve výši téměř 24 miliónů korun budou vynaloženy na realizaci projektů, ve kterých dojde k likvidaci starých kotlů na tuhá paliva a jejich výměně za ekologické zdroje vytápění. Výhradně však dle zadání ministerstva životního prostředí za kotle na biomasu a tepelná čerpadla!

Zobrazit celý článek

 

Na Vysočině komplikuje dopravu sníh a vítr

Z KRAJE - 4. 1. 2017

Vzhledem k počasí se doprava na silnicích Vysočiny v nočních a ranních hodinách zkomplikovala. Na mnoha komunikacích v Kraji Vysočina jsou aktuálně problémy ze sjízdností a s kolonami stojících nebo pomalu jedoucích vozidel.

Zobrazit celý článek

 

Prvním novorozencem Kraje Vysočina v roce 2017 je Toník

Z KRAJE - 2. 1. 2017

Chlapeček Antonín je prvním občánkem Kraje Vysočina roku 2017. Narodil se jen tři minuty po půlnoci v Nemocnici Jihlava.

Zobrazit celý článek

 

Policie: Silvestrovské oslavy a příchod Nového roku se obešly bez větších problémů

Z KRAJE - 1. 1. 2017

Oslavy související s koncem roku a příchodem Nového roku se v Kraji Vysočina obešly bez mimořádných událostí a ve všech městech a obcích kraje proběhly v poměrně poklidné atmosféře. Nepřijali jsme žádné oznámení, které by se týkalo poranění při používání zábavní pyrotechniky ani žádné oznámení o případném požáru, který by souvisel se zábavní pyrotechnikou.

Zobrazit celý článek

 

Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo vyrovnaný rozpočet na rok 2017

Z KRAJE - 21. 12. 2016

Kraj Vysočina stále drží dlouhodobý trend a i v roce 2017 bude hospodařit s rozpočtem, který je vyrovnaný ve svých zdrojích a výdajích ve výši 9,7 miliard korun, tedy o 1,4 miliardy více než v roce 2016.

Zobrazit celý článek

 

Komisi pro zemědělství Kraje Vysočina povede Jan Veleba

Z KRAJE - 15. 12. 2016

Rada Kraje Vysočina dnes na svém jednání schválila zřízení desítky poradních orgánů – komisí. O dvě komise více než v minulém funkčním období.

Zobrazit celý článek

 

Kotlíkové dotace II, tentokrát uspějí jen žadatelé o kotle na biomasu nebo tepelné čerpadlo

Z KRAJE - 15. 12. 2016

V polovině prosince přijal Kraj Vysočina oznámení Státního fondu životního prostředí (dále jen Fond) o schválení navýšení peněz na výměnu kotlů pro majitele nemovitostí v Kraji Vysočina.

Zobrazit celý článek

 

Letos zemřeli při dopravních nehodách čtyři chodci

Z KRAJE - 13. 12. 2016

Bezpečnost chodců se řadí v Kraji Vysočina mezi priority dopravních policistů.

Zobrazit celý článek

 

Novinky ve vlakovém jízdním řádu pro rok 2017 v Kraji Vysočina

Z KRAJE - 8. 12. 2016

Už tuto neděli 11. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2017. V Kraji Vysočina zůstává rozsah regionální dopravy na srovnatelné úrovni s letošním jízdním řádem. Na většině tratí dochází pouze k drobným úpravám. Nový jízdní řád bude platit do soboty 9. prosince 2017.

Zobrazit celý článek

 

My třídíme nejlépe, hrdě hlásí obec Sedlatice, městys Sněžné a města Velké Meziříčí s Velkou Bíteší

Z KRAJE - 2. 12. 2016

Nejpoctivějšími třídiči odpadu jsou podle statistik lidé z obce Sedlatice na Jihlavsku, Sněžného, Velkého Meziříčí a Velké Bíteše, kteří se svou aktivitou a zájmem o životní prostředí podíleli na výhře svých obcí, městyse a měst v soutěži My třídíme nejlépe. Zástupci vítězných obcí si ocenění a finanční dary převzali dnes v Horáckém divadle Jihlava. Soutěž vychází z projektů spolupráce kraje, autorizované obalové společnosti EKO-KOM a společností ASEKOL a ELEKTROWIN s provozovateli kolektivních systémů zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení.

Zobrazit celý článek

 

Informace o dnešních nehodách z Kraje Vysočina

Z KRAJE - 1. 12. 2016

Od dnešní sedmé hodiny ranní do současné doby jsme přijali v našem kraji oznámení o 59 dopravních nehodách.

Zobrazit celý článek

 

Mezi nominacemi na cenu Michala Velíška figuroval i hrdinský čin Lukáše z Radostína nad Oslavou

Z KRAJE - 29. 11. 2016

Jméno žáka 9. ročníku ZŠ a MŠ v Radostíně nad Oslavou Lukáše Brychty letos figurovalo mezi nominacemi na Cenu Michala Velíška, která je už 11 let udělována za statečnost při záchraně lidského života.

Zobrazit celý článek

 

Kraj nabídl městům a obcím 427 tisíc reflexních pásek

Z KRAJE - 25. 11. 2016

Reflexní pásky s logem KRAJ VYSOČINA, které mají chodci povinnost nosit pokud se pohybují za snížené viditelnosti mimo obec po krajnici vozovky, jsou nyní pro téměř všechny aktivní účastníky silničního provozu k dispozici na městských a obecních úřadech.

Zobrazit celý článek

 

Co nejvíc trápí Vysočinu? Napovědělo to veřejné fórum

Z KRAJE - 18. 11. 2016

Veřejné fórum odhalilo desítku „problémů“, které trápí Vysočinu.

Zobrazit celý článek

 

Kraj plánuje z vlakové zastávky udělat dopravnu D3

Z KRAJE - 15. 11. 2016

 

Policie na Vysočině stále přijímá nové policisty

Z KRAJE - 15. 11. 2016

 

Ve výtvarné soutěži Tvoř svůj svět vyhrála Eliška Prokšová ze ZUŠ Velké Meziříčí

Z KRAJE - 10. 11. 2016

 

Kraj Vysočina hledá stážisty do Bruselu

Z KRAJE - 9. 11. 2016

 

Novinky v novém vlakovém jízdním řádu pro rok 2017...

Z KRAJE - 9. 11. 2016

 

Od začátku roku do konce října zemřelo na silnicích v Kraji Vysočina osmnáct osob

Z KRAJE - 2. 11. 2016

 

Zimní pneumatiky se vyplatí používat po celou zimu

Z KRAJE - 1. 11. 2016

 

„Dušičky“ jsou za dveřmi

Z KRAJE - 26. 10. 2016

 

Září 2016 očima Městské policie ve Velkém Meziříčí

Z KRAJE - 26. 10. 2016

 

Volba nového vedení kraje se uskuteční v úterý 1. listopadu v 10.00 hodin

Z KRAJE - 24. 10. 2016

 

Helena Švecová je jednou z jedenácti osobností, která získala nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Z KRAJE - 21. 10. 2016

 

Netradiční dobroty Gastrodne provoněly prostory hotelové školy ve Velkém Meziříčí

Z KRAJE - 13. 10. 2016

 

Letošní dopravní nehody na Vysočině mají šestnáct obětí

Z KRAJE - 5. 10. 2016

 

V Kraji Vysočina přibylo 55 červených kontejnerů na vysloužilé elektro

Z KRAJE - 29. 9. 2016

 

Několik faktů ke zrušené rychlíkové zastávce v Křižanově z diskuzního fóra

Z KRAJE - 28. 9. 2016

 

Pohádka o čertovském trápení klientů z Křižanova zvítězila na Festivalu Počátecká duha

Z KRAJE - 16. 9. 2016

 

Poslední jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina před říjnovými krajskými volbami

Z KRAJE - 14. 9. 2016

 

Neuvěřitelný hazard na D1 na Vysočině!

Z KRAJE - 12. 9. 2016

 

Kraj vyjednal peníze navíc na další kotlíky. Požádat bude možné ještě letos

Z KRAJE - 7. 9. 2016

 

Počet dopravních nehod se snížil ve srovnání s loňskými prázdninami o sedm procent

Z KRAJE - 2. 9. 2016

 

Přijďte si ve čtvrtek do City Parku pro dárek od policistů

Z KRAJE - 30. 8. 2016

 

Policisté chystají bezpečný návrat dětí do školy

Z KRAJE - 29. 8. 2016

 

Vysočinu chvíli zdobilo olympijské zlato Lukáše Krpálka

Z KRAJE - 26. 8. 2016

 

Světový pohár v biatlonu se v prosinci vrátí na Vysočinu

Z KRAJE - 25. 8. 2016

 

Lípa je Vesnice roku Vysočiny, ocenění získal Heřmanov i Bory

Z KRAJE - 19. 8. 2016

 

Prvňáčci v Kraji Vysočina se těší na bezpečné kufříky

Z KRAJE - 16. 8. 2016

 

Olympijské zlato pro Vysočinu

Z KRAJE - 12. 8. 2016

 

Další kotlíkové dotace pravděpodobně až příští rok

Z KRAJE - 11. 8. 2016

 

Kraj i letos zaplatí za cestující kompenzaci za objízdné trasy

Z KRAJE - 10. 8. 2016

 

O podzimní krajské volby má na Vysočině zájem 21 subjektů

Z KRAJE - 3. 8. 2016

 

Pozdní úhrada dotačních faktur stála Kraj Vysočina čtyři sta tisíc

Z KRAJE - 28. 7. 2016

 

Kraj Vysočina vyplatí první dotace za vyměněné kotle

Z KRAJE - 15. 7. 2016

 

Kraj dnes vypsal výběrové řízení na okružní křižovatku ve VM

Z KRAJE - 14. 7. 2016

 

Zachyťte krásy našeho kraje a vyhrajte v soutěži Příroda a krajina Vysočiny

Z KRAJE - 13. 7. 2016

 

Kraj Vysočina odmítá zrušení zastávky rychlíkových spojů v železniční stanici Křižanov

Z KRAJE - 6. 7. 2016

 

Do Nového Města na Moravě se vydejte včas

Z KRAJE - 2. 7. 2016

 

Prezident dostal Pikárecké preclíky nebo rakytníkový džem z Měřína

Z KRAJE - 29. 6. 2016

 

Sarah Ouředníčková z místního gymnázia převzala cenu hejtmana Talent Vysočiny 2016

Z KRAJE - 29. 6. 2016

 

Policisté odstartují sérii letních dopravně bezpečnostních akcí

Z KRAJE - 27. 6. 2016

 

Letní změna jízdního řádu vlaků se Vysočiny nedotkne

Z KRAJE - 13. 6. 2016

 

Zlatá jeřabina 2015 patří Folkovým prázdninám a restaurování varhan v Osové Bítýšce

Z KRAJE - 9. 6. 2016

 

Helena Švecová převzala krajskou cenu Skutek roku za pořádání osvětových akcí pro veřejnost ve VM

Z KRAJE - 7. 6. 2016

 

Vesnicí roku Kraje Vysočina je LÍPA

Z KRAJE - 31. 5. 2016

 

Jednu z jedenácti Nejvyšších ocenění Kraje Vysočina získá Helena Švecová z Velkého Meziříčí

Z KRAJE - 17. 5. 2016

 

Nejvíce hlasů Zlatá jeřabina 2015 získaly Folkové prázdniny a restaurování varhan v Osové Bítýšce

Z KRAJE - 10. 5. 2016

 

Na silnicích Vysočiny zemřelo od začátku roku sedm osob

Z KRAJE - 10. 5. 2016

 

Noviny Kraje Vysočina se líbí odborníkům

Z KRAJE - 5. 5. 2016

 

Na dvou dopravně významných mostech na Vysočině začínají kompletní rekonstrukce

Z KRAJE - 4. 5. 2016

 

Začaly státní maturity

Z KRAJE - 3. 5. 2016

 

Integrovaný záchranný systém Kraje Vysočina cvičí Blackout

Z KRAJE - 27. 4. 2016

 

Společensky odpovědné jsou Chaloupky či První brněnská strojírna Velká Bíteš

Z KRAJE - 19. 4. 2016

 

Základní služby musí zůstat venkovu dostupné

Z KRAJE - 19. 4. 2016

 

Vysočina bude cvičit na Blackout

Z KRAJE - 15. 4. 2016

 

Na Vysočině dnes probíhají jednotné přijímací zkoušky, vešly se do 42 krabic

Z KRAJE - 15. 4. 2016

 

Naši úspěšní olympionici navštívili sídlo Kraje Vysočina

Z KRAJE - 31. 3. 2016

 

Opravený úsek silnice od Meziříčí k Jabloňovu soutěží o Stavba Vysočiny

Z KRAJE - 30. 3. 2016

 

Třináct řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu a čtyři pod vlivem drog

Z KRAJE - 29. 3. 2016

 

(Ne)veselé Velikonoce

Z KRAJE - 24. 3. 2016

 

Policisté dohlédnou na chování řidičů

Z KRAJE - 23. 3. 2016

 

POLICIE: O víkendu se zaměříme na neukázněné řidiče

Z KRAJE - 18. 3. 2016

 

U Štoků se střetl osobní vůz s kamionem. Hasiči museli vyprostit zaklíněnou řidičku osobního vozidla

Z KRAJE - 15. 3. 2016

 

V podnapilém stavu řídil osobní vozidlo

Z KRAJE - 10. 3. 2016

 

Nová mobilní aplikace Zdravotnické záchranky Kraje Vysočina pomůže záchranářům najít místo nehody

Z KRAJE - 9. 3. 2016

 

Zlatý erb 2016 - druhé místo pro web Gymnázia Velké Meziříčí

Z KRAJE - 8. 3. 2016

 

Humpolec je podnikatelským rájem! Posedmé je Městem pro byznys Vysočiny, Meziříčí je až jedenácté

Z KRAJE - 3. 3. 2016

 

Dobrovolní hasiči z Vysočiny získají od kraje téměř tři a půl milionu korun

Z KRAJE - 1. 3. 2016

 

Celkem 3,6 miliardy korun pro Vysočinu – proplaceno, ukončeno, v provozu

Z KRAJE - 1. 3. 2016

 

Prach ze Sahary dovál až na Vysočinu

Z KRAJE - 29. 2. 2016

 

Řidička skončila s vozidlem v rybníce

Z KRAJE - 24. 2. 2016

 

V krajské anketě sportovec roku můžete podpořit boccistu I. Smolíka a družstvo volejbalových juniorů

Z KRAJE - 22. 2. 2016

 

Čistá Vysočina: Běží poslední dny registrace

Z KRAJE - 17. 2. 2016

 

Nadační fond olympioniků regionu Vysočina získá od kraje 100 tisíc korun

Z KRAJE - 16. 2. 2016

 

Kraj Vysočina žádá ministerstvo životního prostředí o další dotace na kotlíky

Z KRAJE - 15. 2. 2016

 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek k situaci v Motorpalu Jihlava

Z KRAJE - 12. 2. 2016

 

Pozor! Od 20. února chodci musí mít reflexní prvky!

Z KRAJE - 12. 2. 2016

 

Hasiči na Vysočině přijali v loňském roce na tísňových linkách více než 123 tisíc hovorů

Z KRAJE - 11. 2. 2016

 

Unikátní sbírka lidových písní z Podhorácka je už kompletní

Z KRAJE - 10. 2. 2016

 

Vysokorychlostní trať přes Vysočinu zklidní provoz na D1

Z KRAJE - 9. 2. 2016

 

Za reflexní pásky pro každého se přimlouval i starosta Necid

Z KRAJE - 4. 2. 2016

 

V lednu se zvýšil počet dopravních nehod

Z KRAJE - 3. 2. 2016

 

Zastupitelstvo kraje dnes schvaluje rekonstrukci silnice Velké Meziříčí - Petráveč

Z KRAJE - 2. 2. 2016

 

Hasiči cvičili záchranu tonoucího propadeného na ledové ploše

Z KRAJE - 2. 2. 2016

 

Přihlášky na střední školy je možné podat do poloviny března

Z KRAJE - 1. 2. 2016

 

Během týdne přijal Kraj Vysočina 1715 žádostí o kotlíkové dotace. Příjem žádostí pokračuje

Z KRAJE - 25. 1. 2016

 

Během soboty, kdy vytrvale sněžilo, se v Kraji Vysočina stalo 34 dopravních nehod

Z KRAJE - 25. 1. 2016

 

Vysočině se na olympiádě dětí dařilo. Z Meziříčí bodovali také hokejisté David Homola, Miroslav Juda

Z KRAJE - 22. 1. 2016

 

Ski klub Velké Meziříčí má bronzovou medaili díky snowboardistce Sáře Strnadové

Z KRAJE - 21. 1. 2016

 

Dopravní snídaně v Kraji Vysočina 2015

Z KRAJE - 21. 1. 2016

 

Začala olympiáda dětí a mládeže. Výsledky zástupců SKI klubu VM

Z KRAJE - 19. 1. 2016

 

Další přednášky pro seniory po celé Vysočině

Z KRAJE - 19. 1. 2016

 

První stovky zájemců o kotlíkové dotace předložily žádosti

Z KRAJE - 18. 1. 2016

 

Informace k začátku příjmu žádostí o kotlíkovou dotaci

Z KRAJE - 15. 1. 2016

 

Starostové i firmy chtějí lepší napojení na dálnici, mezi nimi i Velké Meziříčí

Z KRAJE - 14. 1. 2016

 

EXPO na Vysočině už za dva dny

Z KRAJE - 13. 1. 2016

 

Nominujte do krajských anket Skutek roku a Zlatá jeřabina

Z KRAJE - 12. 1. 2016

 

Pro trasu vysokorychlostní železnice v ČR je zásadní rozhodnutí na Kraji Vysočina

Z KRAJE - 6. 1. 2016

 

Silvestrovské oslavy a příchod Nového roku se obešly bez větších problémů

Z KRAJE - 1. 1. 2016

 

Kraj Vysočina zveřejnil výzvu na kotlíkové dotace. 18. ledna 2016 se začnou přijímat žádosti

Z KRAJE - 18. 12. 2015

 

Kraj nabízí včelařům dotace na vyšetření včelstev

Z KRAJE - 17. 12. 2015

 

Zastupitelstvo kraje dnes projedná zadání veřejné zakázky na silnici II/392 Velké Meziříčí - Tasov

Z KRAJE - 15. 12. 2015

 
Facebook Twitter g+ Youtube
ZŠ a MŠ Křižanov hledá zaměstnance na pozici: Eekonom/ka ? finanční referent/ka
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist