• Pokud jdete/jedete se podívat na most v Rakůvkách, tak si nezapomeňte přibalit tepláky, neboť po nově opravené cestě potkáte metrové kopřivy.
  • Za Kauflandem buďte obezřetní - budou zde prováděny až do 21. 7. stavební práce.
  • O prázdninách je možné si o vybraných víkendech prohlédnout kostel sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí včetně komentované prohlídky.
  • Stačilo nad kontejnery umístit kameru a najednou je kolem kontejnerů pořádek.
  • Na komunikaci pod Martinickým kopcem se prozatím nefrézuje povrch vozovky. Práce v těchto dnech probíhají v Martinicích.

Velkomeziříčští vozíčkáři opět na stupních vítězů

- - 19. 4. 2016 - komentářů  0

16. a 17. dubna se v curlingové hale v pražských Roztylech konalo MMČR v curlingu vozíčkářů a velkomeziříčské družstvo si po sedmi letech vrátilo na stupně vítězů.

Družstvo ve složení Jana Břinčilová, Milan Bartůněk, Bohumír Dvořák, skip Martin Tluk a asistentka Eva Charvátová bylo na tento turnaj nalosováno do skupiny s týmem Německa, Nového Města nad Metují a družstvem Jedličkova ústavu Praha B. Velkomeziříčští tuto skupinu vyhráli a zajistili si postup mezi 4 nejlepší týmy. V neděli dopoledne sehráli velkomeziříčští velice těžký a vyrovnaný boj s družstvem Itálie 1 a tento zápas vyhráli těsně 6:5. Tímto vítězstvím si zajistili postup do finále, kam z druhého semifinále postoupil reprezentační výběr Slovenska účastník MS a již jistý účastník paralympiády. V tomto zápase výběr Slovenska potvrdil roli favorita a curlery z Velkého Meziříčí po drobných chybách porazil 7:4. Družstvo z Velkého Meziříčí se v tomto turnaji po sedmi letech vrátilo na stupně vítězů a jako nejlepší tým České republiky obsadilo 2. místo. Na 3. místě se umístilo družstvo Itálie 1.

Do sezóny 2015-2016 této soutěže se zapojili i další hráči M. Charvátová, J. Coufal, P. Gottlieb a J. Polívka, kteří se tohoto závěrečného turnaje nezúčastnili, ale i oni na tomto úspěchu mají svůj podíl.

Sportovní klub děkuje všem sponzorům, kteří naše aktivity v tomto roce podporují a mediálnímu partneru NovinyVM.cz.

Autor: Jiří Charvát, předseda Handicap Sport Club Velké Meziříčí o.s.

Fotogalerie

1. 3. 2024 - Nadační fond podporuje handicapované sportovce

Nadační fond podporuje handicapované sportovce
Částkou třicettisíc korun podpořil Nadační fond FRANTIŠKA PODSTATZKY LICHTENSTEINA handicapované sportovce, kteří peníze využijí na pořádání integrovaných sportů.

28. 6. 2024 - Atletika handicapovaných

Atletika handicapovaných
16. června se na atletickém stadiónu v Bílině konalo 2. kolo české para atletické ligy.

17. 5. 2024 - Handicapovaní sportovci z V. Meziříčí vybojovali první a čtvrté místo na Start Boccia Cupu v Plzni

Ve dnech 10. - 12. května 2024 se ve Sportovním areálu Prokopávka v Plzni konal národní turnaj boccii Start Boccia Cup.

24. 11. 2023 - Boccia Cup Plzeň 2023

Boccia Cup Plzeň 2023
Ve dnech 17. - 19. listopadu 2023 se ve Sportovní hale ZČU v Plzni konal mezinárodní otevřený turnaj Boccia Cup, třetí turnaj Czech Boccia Tour 2023.