Dnes je 24. září 2021, svátek má Jaromír, zítra Zlata.
  • Dóza středisko volného času dnes slavnostně na Komenského ulici otevřela nové prostory. Zároveň se konal den otevřených dveří.
  • Strážníci dohlížejí na bezpečnou cestu školáků k provizorní autobusové zastávce.
  • Probíhá bětonování dálší části mostu na Třebíčské.
  • Na obchvatu u Oslavice se stala další z nekonečné řady dopravních nehod. Podrobnosti včetně videa připravujeme...
  • Kašna na náměstí byla po sezóně vypuštěna a zastřešena.

NEZAHÁLÍME!!

SPORT - VOLEJBAL - 11. 7. 2016 - komentářů 0

foto: archiv autora
Po úspěchu se obvykle trochu usne na vavřínech. Nevím, snažil jsem se, aby nás to nepotkalo a doufám, že se mé přání vyplnilo.


Odešel Danek Římal, Michal Kacafírek a Víťa Jakubec. Dnes už trénují s extraligovými muži Brna a přejme jim, ať se v nejvyšší soutěži ukážou v dobrém světle. Náš život musí jít dál i bez nich. Také jde. Po třítýdenní přestávce jsme se hned od 11. května vrhli do trénování. 2 tréninky venku, až 2 tréninky v posilovně a hlavně soustředění, které jsou pro nás nyní nejhlavnější, neboť do krátkého časového úseku zhustíme hodně tréninkové práce.

 

Po chorvatském Tisnu (bylo již psáno) to byly dva víkendy strávené v Chocni (10.-12.6.) a Telči (24.-26.6.). K disposici byla sportovní hala, kde jsme hlavně trénovali blok a útok, tedy hru na síti. Trochu budeme měnit strategii hry. Ve volejbale rozhoduje o vítězství nebo porážce hlavně útok. Kdo úspěšně neútočí,nevyhrává. Tím nechci rozhodně podceňovat hru v poli. Určitě ne! Ale dobré pole bez následného útoku je jenom ke zlosti. Dřete,vybíráte, padáte, ale pokud patřičně razantně nebo chytře nezaútočíte, je to k ničemu. Soupeř lehce zpracuje váš odevzdaný balón a zpravidla zúročí to, co jste vy neudělali. Získá bod. Proto je zakončení tak důležité. A pochopitelně bez obrany v poli zaútočit nemůžete. Je to těsně provázané. Pole se výborně trénuje venku. To jsme nechali na tréninky na venkovních kurtech v Areálu zdraví, což je dost nadnesený název pro pomalu chátrající sportovní zařízení, kde plot pamatuje snad ještě válku a antuka hráče, kteří jsou dnes již v důchodovém věku. Se zdravím to nemá nic společného, dokonce ani nic se zdravým sportováním. Jsme však nenároční, nepotřebujeme šatny v ceně několika rodinných domků, nebo umělou trávu nazývanou veřejným sportovištěm. Za tyto kurty platíme, čímž minimálně podporujeme skoro zoufalé nájemce tohoto bez mohutné investice prakticky neopravitelného areálu. Na období přípravy to sneseme. Ovšem na nácvik a trénink složitějších věcí už rozhodně ne. Proto jezdíme na soustředění, kde podmínky pro trénování jsou mnohem lepší, i když cena je vyšší. Kvalitní podmínky jsou základem úspěchu.

 

Do Chocně pojedeme ještě jednou na týdenní soustředění v srpnu. Telč je naší druhou "základnou". Nyní jsme využili i okolí a i to, že jsme s sebou měli kola. Tím jsme zvládli tradiční návštěvu hradu Roštejna a rozhlednu v sedmiboké věži, dominantě tohoto hradu. Do Telče se vrátíme na začátku školního roku. Nyní jsme skončili 29.6.na kurtech a po měsíční přestávce se sejdeme 5.8. na tradičním turnaji v Dřevěnici. Nezaháleli jsme a nezahálíme!!


Autor: Petr Juda

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

dscn0742.jpg  dscn0746.jpg  dscn0748.jpg  dscn0751.jpg  dscn0753.jpg  dscn0754.jpg  dscn0759.jpg  dscn0760.jpg  dscn0765.jpg  dscn0769.jpg  dscn0771.jpg  img-2195.jpg  img-2197.jpg  img-2198.jpg  img-2203.jpg  img-2205.jpg  img-2206.jpg  img-2207.jpg  img-2209.jpg  img-2212.jpg  img-2215.jpg  img-2216.jpg  img-2218.jpg  img-2219.jpg  img-2220.jpg  img-2225.jpg  img-2231.jpg  img-2232.jpg  img-2235.jpg  img-2237.jpg  img-2240.jpg  img-2243.jpg  img-2254.jpg  img-2263.jpg  

Čtěte také

30. 7. 2021 - Volejbal - začíná příprava na sezónu 2021/22

Pomalu se blíží konec července a tím končí i prázdninové volno pro většinu družstev volejbalového oddílu Spartaku Velké Meziříčí.

25. 6. 2021 - Ohromný úspěch odchovanců meziříčského volejbalu!

Hned čtyři meziříčtí odchovanci se utkali ve finále letošní volejbalové extraligy.

10. 9. 2021 - Volejbal: Příprava na úrovni

Skončila se první a také hlavní fáze přípravy našich mládežnických družstev na nastávající soutěžní období.


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Firma LITAS, s.r.o. hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Farma Tasov hledá zaměstnance
TOPlist