MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 2. října 2023, svátek má Olívie / Oliver, zítra Bohumil.
  • Foto od čtenáře. Ulice Třebíčská. K fotografii připsal "... tak nám úklid z minulého týdne moc dlouho nevydržel".
  • Jde o technickou závadu nebo bateriím v solárních světlech na odstavné parkovací ploše v bývalém areálu Svit dochází kapacita? Hned dva stožáry z šesti nesvítí jak mají. Světla se instalovala 15. 12. 2021.
  • V neděli 1. října 2023 začal 21. ročník městské ligy. Foto ze zápasu Vídeň - Bory.
  • Hudební festival Jakuba Pustiny v neděli večer v koncertním sále Jupiter clubu nabídl významného hosta, operní divu Gabrielu Beňačkovou.
  • Po nedělním fotbalovém derby slaví tým Velké Bíteše, který zvítězil 1:2. Zápas sledovalo více jak 400 diváků.
  • Nová brána dynamických vah na silnici II/602 byla vztyčena.

Metrostav Handy Cyklo maratón 2016 je minulostí

- - 12. 8. 2016 - komentářů  0
foto: archiv HSCVM
Metrostav Handy Cyklo maratón 2016 je minulostí
Metrostav Handy Cyklo maratón 2016 je minulostí
Metrostav Handy Cyklo maratón 2016 je minulostí
Metrostav Handy Cyklo maratón 2016 je minulostí

Cyklistický závod Metrostav Handy Cyklo maratón 2016 je minulostí. Družstvo Kraje Vysočina se účastnilo ve složení Petr Stejskal-kapitán družstva, bike a řidič, Milan Bartůněk a Petr Boháček-handbike Michal Šilhavý- silnička a řidič, Jaromír Ambrož – bike a řidič, Richard Dostál - fatbike a řidič, Josef Čirka – silnička, Radek Musil – bike a řidič, Jiří Charvát řidič a Stanislav Hájek patron celého družstva.


Družstvo odstartovalo z Hradčanského náměstí v Praze 2. 8. 2016 v 13:34 hod., najelo asi 2222km a vystoupalo asi 27000 výškových metrů, projelo nonstop všechny kraje ČR a zavítalo i na Slovensko, kde jedním z kontrolních bodů byla Bratislava. Průjezd Krajem Vysočina byl dvěma kontrolními body v Cykloaréně Vysočina Nové Město na Moravě a Telčí. Družstvo se zúčastnilo časovky na okruhu v Mostě, vrchařské časovky na Červenohorské sedlo a časovky jednotlivců na motokárové dráze v Písku. Naplánovaná trasa naše kluky zavedla na silnice, cyklostezky, pole i louky, ale byly i úseky, kde bylo třeba vzít svůj stroj na ramena a jít kousek pěšky. Naše družstvo splnilo za celý závod všechny úkoly a neporušilo žádné omezení co se týče zakázaných úseků silnic ve smyslu bezpečnosti, což se o jiných družstvech nedá říci. Naše družstvo bylo asi jedno z mála, kde handicapovaní cyklisté byli hned dva na handbike a ujeli více jak 100km, což jsme chtěli a naplnili tak integraci handicapovaných do tohoto projektu. Doprovázel je cyklista s GPS trackerem (satelitní vyhledávač a kontrola na trati).

 

Družstvo platilo hned od startu nováčkovskými chybami a tyto je provázely po celý průběh závodu. Síla družstva a obdivuhodná vůle cyklistů dokázala naplnit smysl této akce a dovedla celé družstvo za velkého aplausu všech přítomných do cíle na Vítězné náměstí v Praze a to v sobotu 6. 8. 2016, před 20.00 hod v čase necelých 103 hodin. Průjezd cílem byl o to příjemnějším, že jsme dojeli chvíli před slavnostním předáním šeku na 50 000Kč na nákup speciálního vozíku pro našeho patrona Standu Hájka od Nadace ČEZ podpořeného v rámci aplikace Pomáhej pohybem. Tento projekt byl odstartován 2. 8 2016 a během pár hodin se díky aktivní veřejnosti naplnil. Touto cestou bychom chtěli všem, kteří svými body do této aplikace přispěli, poděkovat.

 

Z celého družstva není, koho vyzvednout, bojovali a jeli všichni podle svých možností. Bylo-li třeba vystřídat, nikdo neřekl, že má dost a jel. Cyklisté dojeli svůj úsek a měli sílu vystřídat řidiče za volantem, pomáhat při předávkách a co by bylo asi potřeba nejvíce u členů týmu vyzvednout, je asistence handicapovaným. Pro všechny, kteří se s těmito problémy nesetkali, toto byla nová pozitivní zkušenost. Pomáhali, jak nejlépe dovedli jak ve dne, tak i v noci a v cíli za tuto zkušenost byli velice vděčni. Poznali život handicapovaných jak v situacích pozitivních, ale i negativních.

 

Celé družstvo a Handicap Sport Club z Velkého Meziříčí jako realizátor účasti týmu Kraje Vysočina, by chtěli touto cestou poděkovat Kraji Vysočina, bez jehož výrazné finanční pomoci by se tento projekt nedal uskutečnit. Dále pak městu Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou a Třebíč, která finančně přispěli z rozpočtu města, obcím Vídeň a Lavičky, projektu Muzikanti dětem a dalším sponzorům Wiegel CZ žárové zinkování Velké Meziříčí, Vezeko Velké Meziříčí, A-DRO Mosťiště, Autoservis Jaromír Ambrož Vídeň, HIPP cycles Jihlava, společnosti ZON Třebíč a mediálním partnerům velkomeziříčského klubu NovinyVM.cz.

 

Dále bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás podporovali při celém průběhu projektu, drželi pěsti na cestě a dík patří i rodinám všech, kteří se projektu zúčastnili za podporu a pomoc během celé realizace účasti týmu Kraje Vysočina.

 


Autor: Jiří Charvát, předseda Handicap Sport Club Velké Meziříčí o.s.

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

dsc-0454.jpg  dsc-0487.jpg  img-0066.jpg  img-0091.jpg  img-0131-kopie.jpg  img-0141-kopie.jpg  img-0168.jpg  img-0264-kopie.jpg  img-0623-kopie-kopie-kopie.jpg  img-0645.jpg  img-0981.jpg  img-1006.jpg  

Čtěte také

31. 3. 2023 - Český curling vozíčkářů přepsal historii i s přispěním sportovců z Velkého Meziříčí

Český curling vozíčkářů přepsal historii i s přispěním sportovců z Velkého Meziříčí
Podzimní kvalifikační turnaj curlingu vozíčkářů na Mistrovství světa skupiny A odehráli tři sportovci HSC Velké Meziříčí, Jana Břinčilová, Milan Bartůněk, Martin Tluk a sportovci SC JÚ Praha Dana Selnekovičová a Radek Musílek...


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist