• Město aktuálně nechává předělávat bývalý internát zemědělky na byty pro seniory.
  • Policisté pátrají po pachateli, který posprejoval vrata garáže na Bezručově ulici.
  • Ve Lhotkách mají nové multifunkční hřiště, hned jak to počasí dovolí začne sloužit veřejnosti.
  • Stále máte možnost vidět betlém lesních zvířátek předzahrádce domu č.16 ve Lhotkách.

3. Kolo MKVM: Kdo zastaví Bukanýry? Kašpaři mají slaví první výhru!

SPORT - MALÁ KOPANÁ - 27. 10. 2016 - komentářů 0

Účastníci Poháru MKVM zatím neví jak na jasné lídry: Tým loňského mistra La Bucañeros.

Botafogo vs. La Bucañeros 3:6 (0:4)

Tentokrát si zkušený tým poradil s Botafogem, které jasně přestřílel. Ke cti mladému mužstvu hostí je třeba výrazně přičíst, že po hrozivém poločase 0:4 zápas nevzdali a korigovali na 3:6.

Kapitán poraženého týmu Lukáš Chalupa popsal duel takto:
Z mého pohledu mohli diváci vidět kvalitní a vyrovnaný zápas, který rozhodlo naše špatné bránění a produktivnost a zkušenosti hráčů soupeře. Ze začátku jsme mohli jit do vedení, ale bohužel jsem trefil jen tyč, poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ovšem góly stříleli pouze hráči Bukanýrů. V jednu chvíli dokonce bylo skóre 0:4. Poté se nam podařilo konečně prosadit, ale již bylo pozdě. Jednoznačně nejlepší tým soutěže nakonec vyhrál 3:6.

Botafogo se ve 4. kole přestaví na půdě Attaca, kde se dá mluvit o šlágru kola. Očekává se duel ambiciózních týmů s technicky výborně vybavenými hráči na obou stranách.

Bukanýři se utkají s Kašpary, kteří se po první letošní výhře budou snažit soupeři hladkou cestu tabulkou znepříjemnit.

Kašpaři VM vs. Pobřeží Kocoviny 3:2 (2:1)

Kašpaři se opět sešli v 11 lidech a byli odhodlaní soupeře porazit.

Týmu Pobřeží kocoviny chyběl gólman a proto nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání. Do branky se postavil Ondřej Simandl. Zápas začal opatrně a první šanci měl v desáté minutě urostlý útočník Vlasta Říha, když trefil spojnici branky hostí. V 16. minutě zaúřadoval Honza Kubiš, který gól popsal takto: "Po výtečné kolmici od obránce jsem si ideálně posunul míč do střelecké pozice, ze které jsem umístěnou střelou do protipohybu gólmana vsítil branku."

Zkušený útočník Zdeněk Smejkal s klidnou hlavou v 21. minutě z levé strany vyrovnal na 1:1. Hra byla vyrovnaná, příliš kvalitních kombinací k vidění nebylo, leč Kašpaři v poslední minutě prvního poločasu dokázali misky vah naklonit na svou stranu. Agilní Honza Kubiš evidentně nepodcenil předzápasovou přípravu a poslal svůj tým do vedení 2:1. Po kličce obránci umístil prudkou střelu k tyči. Po poločase byli Kašpaři spíše šťastnějším týmem, hra byla vyrovnaná.

V druhém dějství se ani jeden tým příliš nepředvedl. Hra byla plná nepřesností, ale oba týmy se zoufale, zato urputně snažily přehrát soupeře. Rychlý štírek Radek Polášek se dostal s balonem do vápna, kde se před ním rozestoupila obrana a útočník domácích mohl slavit. Hosté se ale nevzdali. Zpřesnili kombinaci a po tlaku se jim podařilo několikrát nebezpečně vystřelit. Kašpary podržel brankář Netolický. Deset minut před koncem se nemohl na nemohoucnost svého týmu dívat Ondřej Simandl, poslal do branky Patrika Procházku a při první akci prostřelil Netolického. Kašpaři znervózněli a nedařilo se jim v klidu podržet míč na polovině soupeře. Pobřeží kocoviny bylo tři minuty před koncem vyrovnání nejblíže. Ostrá střela z pravé strany mířila do šibenice, ale Netolický svůj tým opět podržel.

Kašpaři vedení udrželi a doslova utrpěli vítězství. Příští kolo je čeká loňský mistr a letošní lídr - Bukanýři.
Tým Pobřeží kocoviny by se měl ze smolné prohry otřepat a bojovat o body hned v dalším kole s Flamengem.

Autor: za MKVM Honza Bílek