• Dóza středisko volného času dnes slavnostně na Komenského ulici otevřela nové prostory. Zároveň se konal den otevřených dveří.
  • Strážníci dohlížejí na bezpečnou cestu školáků k provizorní autobusové zastávce.
  • Na obchvatu u Oslavice se stala další z nekonečné řady dopravních nehod. Podrobnosti včetně videa připravujeme...
  • Kašna na náměstí byla po sezóně vypuštěna a zastřešena.

Volejbal - starší žáci: Povedlo se...

SPORT - VOLEJBAL - 21. 11. 2016 - komentářů 0

Třetí kolo Krajského přeboru starších žáků hostilo v neděli 20.11.2016 město Žďár nad Sázavou. Na turnaj jsme jeli v roli doposud neporaženého týmu. Předvedenou hrou jsme to chtěli ostatním soupeřům dokázat. Povedlo se.

První zápas jsme hráli od 9 hodin proti domácím. Divácky zaplněná tělocvična 5.ZŠ přihlížela velmi rychlému prvnímu setu. Velmezákům vycházelo plachtící podání a tak soupeře pasovali jen do role „podávačů míčů“. Druhý set se domácí oklepali a ukazovali svoje drápky. Nicméně na rozjetý tým to nestačilo a za vítězství 2:0 (6,18) si do tabulky tři body připsali favorité z Velkého Meziříčí.

Další utkání jsme se sehráli s Jihlavou. Ta na turnaj přijela v oslabené sestavě a na hře to bylo znát. Dalo nám to možnost si vyzkoušet i jiné varianty sestavy. Zápas trval necelých 40 minut, kdy soupeř dokázal uhrát ve dvou setech jen 21 bodů. 2:0 (12,9).

K poslední utkání jsme nastoupili proti nejtěžšímu soupeři ze Světlé nad Sázavou. Ten byl psychicky posilněn též dvěma výhrami s předchozími soupeři. A od začátku to bylo znát. Boj o každý míč. Vedení se přelévalo ze strany na stranu až do stavu 17:17, kde se povedlo našim barvám odskočit několika báječnými zákroky v poli a set jsme po zásluze získali v poměru 25:20. Vyhecované týmy vtrhli na palubku a očekával se další urputný boj. Tvrdé smeče a výtečná obrana v poli dali divákům krásnou podívanou nedělního odpoledne. Úspěšnějším a veselejší se nakonec stali žáci z Velmezu, když zvítězili v poměru 25:18 a tedy celkově 2:0 na sety.

Nadále tak vedeme tabulku krajské soutěže. Za 14 dní tento tým odjede na Český pohár do Nového Jičína, kde se bude prezentovat nálepkou „nejlepší tým Vysočiny“.

Autor: 20.11.2016 Petr Vašíček

30. 7. 2021 - Volejbal - začíná příprava na sezónu 2021/22

Pomalu se blíží konec července a tím končí i prázdninové volno pro většinu družstev volejbalového oddílu Spartaku Velké Meziříčí.

10. 9. 2021 - Volejbal: Příprava na úrovni

Skončila se první a také hlavní fáze přípravy našich mládežnických družstev na nastávající soutěžní období.

25. 6. 2021 - Ohromný úspěch odchovanců meziříčského volejbalu!

Hned čtyři meziříčtí odchovanci se utkali ve finále letošní volejbalové extraligy.