Dnes je 20. září 2020, svátek má Oleg, zítra Matouš.
  • Začala distribuce volebních lístků
  • Improvizační show Partička tentokrát ne v televizi, ale hned dvakrát ve Velkém Meziříčí, bavila v pátek ve velkém sále Jupiter clubu.
  • V místní části Olší nad Oslavou už mají u sportovního areálu nové hříště s venkovní posilovnou. Více foto na našem facebooku.
  • V Krásněvsi dnes odhalili pamětní desku zdejšímu rodáku básníku a spisovateli Ladislavu Dvořâkovi.
  • Mrazivé páteční ráno. Před 6 hodinou přízemní teplota klesla mírně pod nulu.

„Náročné tříkrálové období si užívám,“ říká hlavní koordinátorka sbírky

ŽIVOTNÍ STYL - TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA - 9. 12. 2016 - komentářů 0

Díky věrným koledníkům a štědrým dárcům má koledování tří králů na území nejen okresu Žďár nad Sázavou, ale i po celé České republice již dlouholetou tradici.


Jedna z největších sbírkových kampaní u nás podporuje nemocné, umírající, osoby s postižením, seniory, matky s dětmi v tísni a ostatní sociálně slabé obyvatele našeho žďárského, velkomeziříčského, novoměstského a bystřického regionu včetně přilehlých obcí. Jejím hlavním smyslem je nejen podpořit potřebné v regionu, ale i potěšit zpěvem a radostnou zprávou o narození malého Ježíše.

 

Z  výtěžku Tříkrálové sbírky roku 2016 se podařilo podpořit terénní služby žďárské Charity nákupem automobilu, konkrétně pro Charitní ošetřovatelskou službu, Charitní pečovatelskou službu, Osobní asistenci a Domácí hospicovou péči. Tyto služby poskytují péči v domácnostech svých uživatelů, proto je automobil každodenním společníkem pracovníků, kteří dojíždějí přímo do domovů svých uživatelů a pacientů. Dále byl z výtěžku sbírky podpořen krizový fond Charity, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, a to vybavením pro práci s uživateli, dobrovolnické centrum Kambala a vybavení šicí dílny centra pro rodiče s dětmi Kopretina.

 

Uživatelé Klubu v 9 – centra pro podporu duševního zdraví mohli letos díky finanční prostředkům z Tříkrálové sbírky vyjet na rekondiční a pobytovou akci do Pasohlávek. Pobyt je dle slov sociální pracovnice Klubu v 9 Michaely Beranové, DiS., neodmyslitelnou součástí každoročního plánu uživatelů. „Mimo odpočinek a relaxaci je velice důležitý pro rozvoj samostatnosti a také pro změnu prostředí. Pobyt je také výbornou příležitostí pro upevnění a prohloubení vztahů jak mezi uživateli navzájem, tak i ve vztahu s pracovníky,“ vysvětluje Michaela Beranová. Kromě pomoci lidem v nouzi žďárského okresu podporuje Tříkrálová sbírka zdravotně-sociální centrum Hippokrates v Moldavsku.

 

A jak vnímá pomoc lidem z tříkrálového výtěžku sama koordinátorka sbírky Veronika Dobrovolná? „Jsem ráda, že mohu průběžně sledovat, kde vybrané peníze pomáhají, a podporovat tak reálné projekty v našem okolí. Smysluplnost sbírky a její následné využití finančních prostředků je to, co mě žene kupředu a motivuje zvládnout toto náročné tříkrálové období. Vlastně si to užívám,“ popisuje s nadšením koordinátorka sbírky Veronika Dobrovolná.

 

Další podpořené projekty je možné sledovat na webových stránkách Charity www.zdar.charita.cz

 


Autor: Lenka Šustrová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

23. 1. 2020 - I po dvaceti letech výtěžek Tříkrálové sbírky stále roste

Prvních čtrnáct dní roku 2020 opět ukázalo, že lidem v okrese není lhostejný život těch, kteří se každodenně ocitají v náročných životních situacích, kdy potřebují pomoc druhých.

24. 1. 2020 - Poděkování za Tříkrálovou sbírku 2020 občanům Velkomeziříčska

Milí koledníci, milí dárci, dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkovala za Vaše zapojení při letošní jubilejní Tříkrálové sbírce.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 1.

[1] Vložil: Vašek, 10.12.2016, 07:22:32
Už zase budou otravovat.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist