MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 25. září 2023, svátek má Zlata, zítra Andrea.
  • Po měsíci od premiéry na zámku uvedl ochotnický divadelní soubor Špatně namíchaný bublifuk reprízu hry Zkrocení zlé ženy ve velkém sále Jupiter clubu. A opět s velkým úspěchem.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.

Ligová boccia opět ve Velkém Meziříčí

- - 28. 2. 2017 - komentářů  0
Předávání cen úspěšným hráčům bocie.
Předávání cen úspěšným hráčům bocie.
foto: -kaš-
Auta učastníků před základní školou. foto: -kaš-
Ligová boccia opět ve Velkém Meziříčí foto: -kaš-
Ligová boccia opět ve Velkém Meziříčí foto: -kaš-
Ligová boccia opět ve Velkém Meziříčí foto: -kaš-

O víkendu 25.2.-26.2.2017 žila 3.základní škola ve Velkém Meziříčí bocciou – sportem vymyšleným na míru pro vozíčkáře od lehčích až nejtěžší postižení.


Na turnaji II.ligy se představilo ve 3 kategoriích 18 vozíčkářů (čtyři se ze zdravotních důvodů nemohli turnaje zúčastnit). Hráči rozdělení do kategorii dle stupně postižení hráli systémém každý s každým. Časový rozpis obsahoval celkem 71 zápasů. K vidění byly zápasy hodně i méně napínavé, radost, soustředění i zklamání. Tak jak je to i ostatních sportech.

 

Mezi hráči velkomeziříčského boccia turnaje jste mohli vidět i dlouholetého hráče Martina Fajkuse hrajícího v barvách TJ Březejc. Martin je ostřílený boccia veterán, bocciu hraje od počátku, kdy do ČR přišla, tedy od roku 1997. Má za sebou slavné roky, kdy byl několik let opakovaně v čele českého boccia žebříčku ve své kategorii. Má za sebou reprezentační zkušenosti a zážitky z několika Mistrovství Evropy. V zahraniční konkurenci bohužel nikdy neuspěl. Byly chvíle, kdy měl boccie plné zuby, míče schované za skříní a oznamoval konec. Míče však za skříní dlouho nevydržely. Zjistil, že boccia mu chybí. Neb tento sport neznamená pouze 13 míčů, 4 směny, body, dril, taktiku a dřinu. Znamená i setkávání s lidmi, s kterými si má co říct, zdokonalování se v pokoře, probouzení bojovnosti, utkání se svou trémou a radost, když zjistí, že umí stále hody, které soupeřům zamotají hlavu. Mezi hráči má kamarádské vztahy, rádi se vidí a pobaví o hře i o životě. Přesto, že Martin nyní již žije trvale v domově v Habrovanech 4x - 5x za rok se velmi rád vrací na Březejc do Centra Kociánka, zatrénovat a připravit se na další závody. A na tyto pobyty se těší dlouho dopředu neb mu rozbijí jeho stereotyp v domově, kdy víkendy tráví většinou jen u televize a počítače.

 

Příběhy ostatních účastníků 1.kola II.ligy Národního turnaje v boccie jsou podobné. Někteří teprve začínají, a možná mají šanci postoupit do ligy první či ještě dál, někteří hrají již dlouho na stejné úrovni, a přesto je víkendy s bocciou stále baví. Martin Fajkus skončil na 3.místě ve své kat. BC2, stejně tak jeho klubový kolega Rostislav Štursa, který má více postižení, a díky tomu patří do kat. BC1. Poslední březejcká účastnice Zuzka Švecová kat. BC 3 (hráči hrající s rampou a spoluhráčem) skončila až na 7.místě neb její zlobivá kyčel se ozývala i při zápasech, a nedovolila jí předvést, že bocciu umí hrát. Všichni hráči zde získali cenné body do ligové soutěže, ti nejlepší si odvezli upomínkové předměty od města Velké Meziříčí a výrobky firmy Poex . Všichni však odjížděli v pohodě a spokojeni.

 

Děkujeme všem našim partnerům - především městu Velké Meziříčí , kde každoročně nacházíme podporu u pana místostarosty Josefa Komínka, paní Zuzany Villertové , pana Miroslava Jágrika a ostatních radních a zastupitelů. Děkujeme za vstřícnost Centra Kociánka, pracoviště Březejc, kde hráči nacházejí pohodlné zázemí, a vstřícnost 3.ZŠ Velké Meziříčí neb prostory školy jsou pro účastníky komfortní, a také díky tomu se na turnaj do Velkého Meziříčí hráči vždy těší. Děkujeme firmě KBB Velké Meziříčí, díky níž jsme mohli odměnit i rozhodčí a pomocníky na časomírách. Děkujeme všem našim celoročním sponzorům, Kraji Vysočina a dalším fandům bez kterých by jsme tu teď nebyli , a neměli bychom o čem psát.

 

Národní turnaj v boccie II.liga 2016/2017

Pořadí po 1.kole

Pořadí

BC1

TJ/SK

Spoluhráč

Body

1.

Mikešová Simona

JE

Mádlová Michaela

15

2.

Kubát Jan

JU

Kubát Jan

12

3.

Štursa Rostislav

DS

Pyszaková Alena

9

4.

Princová  Michaela

BR

Princová Jana

0

5.

Šotová Jana

JU

Broková Romana

0

6.

Vlochová Nikol

HR

Bednářová Barbora

0

Pořadí

BC2

TJ/SK

Body

 

1.

Horáček  Petr

OA

15

 

2.

Kreibichová  Jiřina

JU

15

 

3.

Fajkus  Martin

DS

15

 

4.

Prouza  Miroslav

OA

12

 

5.

Kuhn Petr

OA

9

 

6.

Zdráhal  Jan

JU

6

 

7.

Kadur Martin

BR

6

 

8.

Holcová Milana

JE

6

 

Pořadí

BC3

TJ/SK

Spoluhráč

Body

1.

Meyer Josef

HR

Meyerová Monika

21

2.

Běhounek  Alois

HA

Suda Roman

17

3.

Vlčková Lenka

BR

Vlček Vratislav

15

4.

Danihelka Jan

LK

Ježek Petr

13

5.

Jandl  Vojtěch

LK

Jandlová Zuzana

8

6.

Štická Miroslava

JE

Komůrka Jan

6

7.

Švecová Zuzana

DS

Rosová Eva

4

8.

Demeter Emil

LK

Demeterová Jitka

0


Autor: MoD

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

dsc01696.jpg  dsc01699.jpg  img-2633.jpg  img-2635.jpg  img-2637.jpg  img-2638.jpg  img-2641.jpg  img-2642.jpg  asistenti-hracu-bc-3-cekaji-az-se-hraci-podivaji-na-stav-zap  boccia-rozhodci.jpg  hralo-se-na-5-kurtech.jpg  kategorie-bc-3-hraci-hrajici-s-rampou-a-spoluhracem.jpg  martin-fajkus-pri-hre-vpravo.jpg  mfajkus-a-rstursa-pri-treninku.jpg  oblibena-hala-3zs-vm.jpg  rozhodci-oznamuje-stav-utkani.jpg  vysledkova-tabule-1kola-iiligy-v-boccie.jpg  zsvecova-kat.bc-3-se-spoluhrackou-erosovou.jpg  asistenti-hracu-bc-3-cekaji-az-se-hraci-podivaji-na-stav-zap  asistenti-hracu-bc-3-cekaji-az-se-hraci-podivaji-na-stav-zap  img-2644.jpg  img-2645.jpg  img-2646.jpg  img-2647.jpg  img-2648.jpg  img-2649.jpg  img-2652.jpg  img-2654.jpg  img-2655.jpg  img-2659.jpg  asistenti-hracu-bc-3-cekaji-az-se-hraci-podivaji-na-stav-zap  img-2663.jpg  img-2665.jpg  img-2669.jpg  img-2671.jpg  img-2674.jpg  img-2676.jpg  asistenti-hracu-bc-3-cekaji-az-se-hraci-podivaji-na-stav-zap  asistenti-hracu-bc-3-cekaji-az-se-hraci-podivaji-na-stav-zap  asistenti-hracu-bc-3-cekaji-az-se-hraci-podivaji-na-stav-zap  asistenti.jpg  

Čtěte také

31. 3. 2023 - Český curling vozíčkářů přepsal historii i s přispěním sportovců z Velkého Meziříčí

Český curling vozíčkářů přepsal historii i s přispěním sportovců z Velkého Meziříčí
Podzimní kvalifikační turnaj curlingu vozíčkářů na Mistrovství světa skupiny A odehráli tři sportovci HSC Velké Meziříčí, Jana Břinčilová, Milan Bartůněk, Martin Tluk a sportovci SC JÚ Praha Dana Selnekovičová a Radek Musílek...


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist