MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 25. září 2023, svátek má Zlata, zítra Andrea.
  • Po měsíci od premiéry na zámku uvedl ochotnický divadelní soubor Špatně namíchaný bublifuk reprízu hry Zkrocení zlé ženy ve velkém sále Jupiter clubu. A opět s velkým úspěchem.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.

Basketbalistky dokázaly zvítězit nad Ostravou!

- - 26. 1. 2010 - komentářů  0
Nahoře zleva: Inka Vrzáčková, Áňa Kamanová, Lucka Štáhlová, Vendula Marková, Jája Rapušáková, Peťa Syslová, Lucka Nováková a Zuzka Fňukalová.
Dole zleva: Radka Vaďurová, Lucka Mikulová, nad nimi Katuna Grandičová a coach. Na fotce chybí Nikol Rapušáková.
Nahoře zleva: Inka Vrzáčková, Áňa Kamanová, Lucka Štáhlová, Vendula Marková, Jája Rapušáková, Peťa Syslová, Lucka Nováková a Zuzka Fňukalová. Dole zleva: Radka Vaďurová, Lucka Mikulová, nad nimi Katuna Grandičová a coach. Na fotce chybí Nikol Rapušáková.
Tým starších dorostenek, který na vánočním turnaji v Ostravě obsadil v silné konkurenci třetí místo.
Starší dorostenky po jednom ze svých ligových zápasů.

BK Velké Meziříčí - SBŠ Ostrava 64:55 (25:23)
BK Velké Meziříčí - Lokomotiva Krnov 57:87 (30:38)
BK Velké Meziříčí – Sokol Šlapanice 93:35 a 64:17
BK Velké Meziříčí – ČKD Blansko 33:55 a 28:58


Liga starších dorostenek:
BK Velké Meziříčí - SBŠ Ostrava 64:55 (25:23)
Sestava a body: Štáhlová Lucka 17 (5 doskoků), Vendy Marková 9, Rapušáková Niki 8 (6 doskoků, 4 získané míče), Nováková Lucka 6 (4 doskoky, 3 získané míče), Mikulová Lucka 6 (4 doskoky, 2 získané míče), Syslová Petra 5 (4 doskoky), Fňukalová Zuzka 5 (1 doskok, 1 získaný míč), Rapušáková Jája 3 (4 doskoky), Vaďurová Radka 3 (6 doskoků, 2 získané míče), Inka Vrzáčková 2 (4 doskoky, 3 získané míče), trenér Tomáš Rapušák.

BK Velké Meziříčí - Lokomotiva Krnov 57:87 (30:38)
Sestava a body: Rapušáková Niki 9,Vaďurová Radka 9, Mikulová Lucka 8, Syslová Petra 8, Rapušáková Jája 6, Štáhlová Lucka 6, Kamanová Áňa 4, Vendy Marková 3, Nováková Lucka 2, Fňukalová Zuzka, Inka Vrzáčková, trenér Tomáš Rapušák.

V sobotu hrály naše hráčky dva další zápasy ligy starších dorostenek. V prvním zápase se utkaly s týmem z Krnova. Na tento tým jsme si věřili a průběh prvního poločasu ukázal, že vítězství je v našich silách. Ještě dvě minuty před koncem první poloviny zápasu jsme vedli 29:28. Soupeř ale změnil osobní obranu na zónovou a tímto faktorem jsme se nedokázali vyrovnat. Na překonání zónové obrany je třeba uvolnění hráčky na střelbu ze střední nebo delší vzdálenosti, které se nám dařilo, ale bohužel nedařila se samotná střelba. Výsledek vypadá daleko krutěji než bylo patrné z průběhu zápasu.
Ve večerních hodinách nás čekal soupeř z Ostravy. V posledním zápase v Ostravě jsme s tímto týmem prohráli o 5 bodů, tak jsme si dali jednoznačný cíl a to vítězství. Celý zápas byl nesmírně dramatický, na obou stranách se střídalo vedení a celkem agresivní z obou stran. O agresivitě a bojovnosti svědčí 55 odpískaných faulů, 27 našich a 28 soupeře. Poslední čtvrtina zápasu trvala snad věčnost. Když náš tým ve třetí minutě závěrečné části hry odskočil do vedení o 9 bodů (48:39), zdálo se, nebude rozhodnuto. Soupeř se s tímto průběhem nehodlal smířit a hlavně dalekonosnými střelami dotáhl skóre a srovnal na 52:52 v sedmé minutě poslední čtvrtiny. Poslední tři minuty zápasu se strhla úporná bitva o vítězství Náš tým střílel v těchto třech minutách 11 trestných hodů, soupeř z Ostravy 8. Skvělou obranou náš tým udržel soupeře na třech bodech (právě z trestných hodů), když ze hry jsme nedostali už ani bod. Proti třem bodům soupeře, naše hráčky daly 12, uklidňující koš s faulem a proměněnou šestkou dala v poslední minutě Radka Vaďurová na 63:55. V závěru se ještě dělo hodně zajímavých věcí, ale výsledek se změnil jen o bod v náš prospěch. Po závěrečném hvizdu propukla na naší straně obrovská euforie a radost. Po půlroční dřině přišlo konečně ocenění v podobě vítězství nad týmem z Ostravy. Všechny hráčky zaslouží obrovskou pochvalu za velkou bojovnost a za to, že hráli srdcem a k bojovnosti přidali tentokrát i dovednosti. Vítězství si náš tým určitě zasloužil.


OP mladších dorostenek:
BK Velké Meziříčí – Sokol Šlapanice 93:35 a 64:17
Sestava: Zezulová Dáda, Rapušáková Jája, Ubrová Kája, Kryštofová Verča, Nováková Lucka, Buková Šárka, Fňukalová Zuzka a Syslová Peťa, trenér Dan Ubr.
Jak veliký rozdíl je mezi ligou a oblastním přeborem se přesvědčili všichni zúčastnění. Většina našich hráček má zkušenosti z dorostenecké ligy a v těchto zápasech ukázali ligovou výkonnost. Soupeře doslova smetli z palubovky. Druhý zápas se hrál už jen na hrubý čas, protože soupeř nechtěl odjet domů ze stobodovým výpraskem.


OP starších žákyně:
BK Velké Meziříčí – ČKD Blansko 33:55 a 28:58
Sestava: Ráčková J., Macková P., Fikrová K., Žandová Ž., Holubová V., Čermáková K., Kryštofová K., Syslová D., Kučerová B., Sekničková P.a Kožená L, trenér Kamil Hugo.
Naše hráčky nestačily i přes velkou snahu a bojovnost na svého soupeře. Na druhou stranu mají věkovou rezervu a v této kategorii mohou hrát ještě příští sezónu.

Příští zápas dorostenecké ligy:
BK Příbor - BK Velké Meziříčí,
pátek 29.1. v 16:30, Příbor

OP mladších dorostenek:
BK Velké Meziříčí - Tišnov, sobota 30.1. v 9:00 a 11:00,
tělocvična ZŠ Školní Velké Meziříčí

OP žákyně:
Frisco Brno - BK Velké Meziříčí, sobota 30.1., 9:30 a 11:30, Brno
Tišnov – BK Velké Meziříčí, neděle 31.1., Tišnov


Pro zájemkyně o basketbal – přijďte v pondělí, středu nebo pátek mezi 15:30 a 17:00 do tělocvičny na ZŠ Školní ve Velkém Meziříčí.

Autor: Tomáš Rapušák

Čtěte takéKomentáře ke článku

Počet komentářů 1.

[1] Vložil: radus :P, 26.1.2010, 18:32:07
gotta love it
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist