• Do obcí Slavičky, Smrk, Trnava, Dolní Heřmanice a do Oslavice (na fotografii) již zajíždí mobilní pošta.
  • Nové okružní křižovatce u Oslavice stále chybí zapojit nově zbudované osvětlení.
  • V areálu sběrného dvora TSVM na Karlově byly zapraveny nové váhy.
  • Výkop na Paloukách. Překládá se elektrické vedení.

Běh Lorenzovými sady

SPORT - ATLETIKA - 6. 4. 2017 - komentářů 0

V sobotu 1. dubna se konal v Třebíči 78. ročník Běhu Lorencovými sady. Slunečné počasí přilákalo na start 233 běžců.

V hlavní kategorii mužů si pro vítězství doběhl velkomeziříčský odchovanec Ondřej Rosa (USK Brno) před Karlem Kulíškem (NMMOR) a Michaelem Jakůbkem (SPTRE). Přerušil tak dlouholetou vítěznou sérii běžců z Nového Města na Moravě.

Nesoutěžního běhu „atletických školek“ (dětí narozené v r. 2010 a mladší) se zúčastnili i nejmladší velkomeziříčští atleti -  Jaroslav Caha a David a Kristýna Šulovi. V kategorii starších chlapců (ročník narození 2006-2008) se probojovali do první desítky Oliver Harvey (7. místo) a Patrik Absolon (8. místo). Pro Patrika to byla závodní premiéra.

Tato akce byla zároveň i 1. závodem 15. ročník Běžeckého poháru mládeže pro kategorie mladšího a staršího žactva. V mladších žácích si pro vítězství doběhl Tomáš Janáček (ANTEZ) před Adamem Trojanem (SPTRE) a Danielem Dočkalem (HUMPO). Z našich závodníků v kategorii mladších žáků doběhl Dominik Manďák devátém místě (druhý nejrychlejší čas chlapců ročníku 2005). V kategorii starších žáků se dařilo Petru Vokounovi i Ivo Březkovi – vybojovali 2. a 3. místo a zapsali si tak do Běžeckého poháru 10 a 9. bodů.

Z výsledků

starší dívky (2006-2008)

14. místo Veronika Švandová

26. místo Nikola Homolová

Klára Havlišová nestihla start své kategorie a tak si vyzkoušela start ve stejné věkové kategorii s chlapci. Zvládla to na jedničku, obsadila 21. místo (z 33 startujících chlapců).

mladší žáci (2004-2005)

9. místo Dominik Manďák (3 body do běžeckého poháru mládeže)

13. místo Jan Podrábský

starší žáci (2002-2003)

2. místo Petr Vokoun (10 bodů do běžeckého poháru mládeže)

3. místo Ivo Březka (9 bodů do běžeckého poháru mládeže).

Autor: Zuzana Villertová

30. 5. 2022 - Liga Vysočiny přípravek

V neděli 22. května se ve Velkém Meziříčí uskutečnil druhý závod přípravek. Závodu se zúčastnilo 136 mladých atletů. Soutěžili ve čtyřboji: v běhu na 50 m překážek, ve výšce, v hodu medicinbalem...

29. 4. 2022 - Mladí běžci Kraje Vysočina mají za sebou jarní část běžeckého poháru

V sobotu 2. dubna se v Třebíči konal první závod Běžeckého poháru mládeže Běh Lorenzovými sady.

30. 5. 2022 - 2.místo v krajských přeborech ve víceboji pro Fandu Hrocha

O víkendu 21. a 22. května se v Třebíči konalo Mistrovství Kraje Vysočina ve vícebojích. Výkony ovlivnil proměnlivý vítr, který po oba dva dny foukal.

4. 5. 2022 - Adam Červinka vicemistrem ČR

V zámeckém parku ve Slavkově u Brna se uskutečnilo Mistrovství ČR v přespolním běhu.