Dnes je 14. července 2024, svátek má Karolína, zítra Jindřich.
  • V rámci kulturního léta na náměstí ve Velkém Meziříčí zahrála skupina Listověj.
  • Vydané deště doprovázené bouřkami zvedlo hladinu Balinky v Balinském údolí. Brod lze zatím přejít suchou nohou.
  • Koupaliště PALOUKY bylo dnes otevřeno.
  • VII. ročník historických bicyklů se vydařil. Článek včetně videa připravujeme.
  • Skupina Amarylis vystoupila kvůli počasí v prostorách Lanč Branč - Náměstí 79/3 (bývalá restaurace Obecník). Skupina v rámci kulturního léta vystoupí ještě jednou a to 11. srpna 2024.
  • Postup prací na rekonstrukci silnice na Fajtův kopec (horní část ulice Nad Gymnáziem).

Muži postoupili do 1. volejbalové ligy!

- - 18. 4. 2017 - komentářů  0
Muži postoupili do 1. volejbalové ligy!
Muži postoupili do 1. volejbalové ligy!
Muži postoupili do 1. volejbalové ligy!
Muži postoupili do 1. volejbalové ligy!

Poslední dva týdny byly ve znamení baráže o druhou nejvyšší volejbalovou soutěž.


Do ní postoupili vítězové tří skupin 2. ligy a předposlední celek 1. ligy. Tedy my, Domažlice a ČZU Praha. Vítěz "moravské" skupiny C Sokol Bučovice se nakonec nepřihlásil. Zůstaly tedy 3 týmy, které systémem každý s každým doma a venku bojovali o dvě postupová místa. Tedy možná se dalo snadno postoupit. Mementem nám však byla předloňská zkušenost Žďáru n.S., kdy ve stejné kvalifikaci neuspěl právě s Domažlicemi a do 1. ligy nepostoupil. Rozlosování nám přineslo první dva zápasy venku, tedy v Domažlicích a Praze (1. a 2. 4.), další víkend si to"rozdali " soupeři mezi sebou a konečně závěr kvalifikace jsme odehráli doma.

 

Domažlice - Velké Meziříčí 1:3 (-19,22,-19,-20). V Domažlicích jsme hráli poprvé. Do sportovní haly přišlo asi 150 diváků podpořit svůj tým. My nezačali dobře a první technický timeout byl za stavu 8:3 pro domácí. Potom se však k podání dostal Patrik Indra, rázem bylo vyrovnáno a my si vybudovali postupně náskok,který nakonec vedl k vítězství v setu. Dobře jsme začali i v druhém setu a do koncovky jsme si vytvořili dobrou pozici pro vítězství. Přišly ovšem chyby, které nadšeně hrající domácí s pomocí výborného publika využili a bylo rázem srovnáno 1:1. Další dva sety byly potom velkým bojem, my si udržovali stále mírný náskok a soupeře jsme do vedení prakticky nepustili. Ve výtečné volejbalové atmosféře jsme nakonec 3:1 vyhráli a zapsali si první 3 body do tabulky.

 

ČZU Praha - Velké Meziříčí 3:0 (15,11,15). Druhý zápas jsme nezvládli. Výsledek možná trochu svádí ke kalkulaci, že jsme takticky zápas vypustili, ale my k tomu neměli žádný důvod. Domácí nastoupili v kompletní sestavě, s kterou by, pokud by takto nastupovali celou sezónu, rozhodně nehráli o udržení, spíš naopak. Hráči ČZU v čele s naším odchovancem Michalem Novákem nás dostali pod takový tlak, z kterého jsme se nebyli schopni vymanit. I když jsme se snažili, nešlo to.

 

V týdnu, kdy my měli volno, tedy 8.a 9. dubna porazili hráči ČZU Praha Domažlice dvakrát 3:0. Tím bylo jasné, že prvním postupujícím do 1. ligy se stala Praha a již nemohla být vyřazena. Pro nás to znamenalo, že k postupu stačí uhrát jeden bod (např. za porážku 2:3), nebo uhrát dva libovolné sety ze dvou zápasů. My však chtěli dvakrát vyhrát a potvrdit oprávněnost našeho postupu..

 

Velké Meziříčí - ČZU Praha 3:1 (21,19,-14,20). Před zcela zaplněnou tělocvičnou jsme začali výborně a hned si vytvořili 5 bodový náskok, který sice soupeř trochu stáhnul, přesto vítězství bylo naše. Rovněž druhý set byl v naší moci. Zde exceloval na smeči hlavně Patrik Indra. Uhrával rozhodující bodové nahrávky, dobře podával a i zablokoval. Tím bylo vše jasné, postup byl náš. Možná proto jsme v třetím setu trochu polevili, čehož soupeř plně využil. My však prohrát nechtěli a potvrdili jsme to vítězstvím ve čtvrtém setu a tím pádem i celém zápase. Slavili jsme spolu s diváky postup. Ti byli výteční a po velice dlouhé době jich přišlo, tolik, že někteří stáli pouze mezi dveřmi, protože dále se již nedostali. Kéž by tomu bylo tak i našich prvoligových zápasech.

 

Velké Meziříčí - Domažlice 3:1 (21,19,-21,20). Poslední zápas před opět výtečnou diváckou návštěvou jsme samozřejmě chtěli také vyhrát a rozloučit se s touto sezónou vítězstvím. Domažlice také nejeli, aby zápas jen odchodili, přestože již o nic nešlo. Naopak. Hrál se výborný volejbal.

 

Baráž o 1. ligu je za námi. Po roce v krajském přeboru, dvou letech v II. lize jsme si nyní vybojovali postup do ligy první. Poprvé v historii. Jako druhý tým ve volejbalové historii Kraje Vysočina. Po Havlíčkovu Brodu, který tuto soutěž hrál pouze jednu sezónu 2008/9. My rozhodně uděláme vše pro to, abychom se v lize udrželi déle než jeden rok. Stále se zlepšujeme. Kadeti a junioři v nejvyšší soutěži, muži v první lize. Poslední tři sezóny jsou excelentní. Nyní rozjedeme ještě přípravku a zlepšit se musí žáci. O úspěch mužů se zasloužili: na nahrávce Vít Šimek, Marek Slavík a Filip Kuřec, na bloku: Jiří Huryta, Luboš Pospíchal, Tomáš Krejska a Filip Brychta, na smeči a jako diagonální hráči: Jan Kučera (kapitán družstva), Patrik Indra, Ondřej Žaba, Štěpán Žaba, Eduard Heřmánek, David Pešta, Roman Jaša a libera Martin Novotný, Petr Trybuček a Dominik Žaba.


Autor: Velké Meziříčí, 17.4.2017 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

img-3234.jpg  img-3235.jpg  img-3266.jpg  img-3275.jpg  img-3276.jpg  img-3278.jpg  img-3280.jpg  img-3282.jpg  img-3283.jpg  img-3288.jpg  img-3296.jpg  img-3297.jpg  img-3299.jpg  img-3300.jpg  img-3303.jpg  img-3304.jpg  img-3312.jpg  img-3313.jpg  img-3336.jpg  

Čtěte také

21. 2. 2024 - Tentokrát jsme zuby necenili

Tentokrát jsme zuby necenili
Úplně nás to semlelo. Bouřlivé prostředí, kde nebylo slyšet vlastního slova a bezchybný výkon Bučovic se podepsalo na naší nervozitě, kterou jsme si nechtěli moc připouštět.

15. 2. 2024 - VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!

VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!
Začnu hned od konce. Vyrovnali jsme stav čtvrtfinále play off na 2:2 na zápasy.

8. 2. 2024 - Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)

Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)
Letos se 1.liga hraje takovým zvláštním způsobem.

19. 6. 2024 - Konec sezóny plné nových výzev

Konec sezóny plné nových výzev
Skončila sezóna 23/24 a hned začala nová.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 2.

[1] Vložil: jarda, 18.4.2017, 21:41:13
Obrovská gratulace. Škoda jenom, že se nepřišel podívat pan starosta. Třeba by zjistil, že ve městě nejsou dobří jenom fotbalisti a lidé přijdou i na volejbal. Ovšem první liga mužů v tělocvičně u kostela je už fakt za hranou. Myslím, že moravskoslezská liga by se na škváře asi hrát nemohla, že?
Ale budou volby a třeba se něco změní. I když si myslím, že to není otázka osoby, ale spíše zdravého rozumu. Zkrátka a dobře sportovní hala (víceúčelová) by městu v roce 2017 slušela. Stačí se podívat po srovnatelných městech, asi i s menším rozpočtem - jde to.
[2] Vložil: pepa, 19.4.2017, 17:59:42
myslím, že se do sportu sype dost peněž. Což je jedině dobře, dříve vše šlo do kostela... Slyšel jsem, že pan Juda si opravu tělocvičny už prosadil. Ještě pan Záviška zajistí opravu házenkářské haly, jestli to tedy potřebuje. Osobně jsem tam už dlouho nebyl, ale je také ve špatném stavu. A pak budou mít všechny nejoblíbenější sporty kvalitní zázemí.
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist