Problémy města hledali přítomní u celkem deseti kulatých stolů s tématy: veřejná správa, zdravotnictví a sociální služby, životní prostředí, kultura a památková péče, sport a volný čas, vzdělávaní a osvěta, podnikání a cestovní ruch, zemědělství, doprava. Již tradičně se zde představily velmi důležité názory u stolu mladých. Právě jejich názor je zvlášť důležitý, protože jsou to ti, kteří za nedlouho město povedou. Letošní novinkou bylo promíchání garantů jednotlivých oblastí, kteří pak vybrali a prezentovali dva z nejpalčivějších problémů u každého stolu. Smyslem celého zasedání je totiž výběr deseti problémů města, které se následně potvrdí v anketě, předloží se radě města, která svými návrhy zastupitelstvu problémy řeší a opět v anketě se zjistí, zda byly problémy z hlediska občanů vyřešeny. Po diskuzi došlo na hlasování (každý účastník měl dva hlasy) a zde jsou výsledky.
Ani letos nechyběla pocitová mapa. To je mapa města s možností zapíchnout barevný špendlík a tím zachytit pocity z jednotlivých míst. Vyznačte nebezpečná místa, místa kde chybí zeleň a kde chybí prostor pro relexaci i VY!
http://pocitovamapa.nszm.cz/velke-mezirici-2017
Na závěr setkání proběhlo losování pořadových čísel účastníků o věcné ceny, které byly od místních prodejců zeleniny a mléčných výrobků.
10 vybraných problémů města Velké Meziříčí
1. Cyklostezka centrem města - 23 hlasů
2. Bazén - 13 hlasů
3. Chodník do jídelny (mezi paneláky) - 10 hlasů
4. Nový dům s pečovatelskou službou - 9 hlasů
5. Nedostatek dětských psychiatrů a psychologů ve městě - 8 hlasů
6.-7. Zlepšení údržby zeleně - 6 hlasů
6.-7. Zpoplatnění průjezdu kamionů městem( které nemají povolení) - 6 hlasů
8. Přípoje k rychlíkům v Křižanově - 5 hlasů
9. Klidové zóny / místa v centru - 4 hlasy
10. Více laviček ve městě - 3 hlasy
Autor: připravila redakce NovinyVM.cz
Publikoval: -kas-
Fotogalerie