Pondělí a úterý byl hlavní stadion připraven pro tréninky útoků a štafet CTIF. To byly dny, kdy se na rakouský stadion poprvé postavily i ženy z Velkého Meziříčí.
Připravovaly jsme se spolu s dalšími 8 družstvy. Materiál jsme si tentokrát nemohly vynachválit. Savice se ale nespojují tak jednoduše a tak je potřeba je pořádně utáhnout. Jinak se opravdu všechno dařilo. Rozhodčí, které máme na jednotlivých pozicích na tréninku, nás budou hodnotit ve stejném složení v den samotného závodu. Štafetu k našemu překvapení běžíme s ženami z kategorie B. To znamená, že jde o závodnice, kterým je nad 30 let. Tím pádem nás nemá kdo hnát a motivovat k lepším výsledkům. Tato povinnost tedy připadne našim fanouškům. První vlna fanoušků z Dobré Vody přijela s námi již v neděli a druhá vlna dorazila dnes, ve čtvrtek. Osobní a další tréninky navíc probíhají na tartanovém povrchu za školou, kde jsme ubytované. Spolu s ostatními družstvy chceme trénovat do poslední chvíle.
Ve středu proběhl slavnostní nástup, kterého se účastnilo 2 500 soutěžících, 500 rozhodčích z celkem 27 zemí. Byl to neuvěřitelný zážitek. Olympijský oheň zapálil místní profesionální hasič spolu s dobrovolným hasičem na mechanickém vozíku.
Návštěva jezera Ossiacher See a lyžařské oblasti Gerlitzen, která má nejvyšší bod ve výšce 1 911 m n.m se stala součástí tréninků. Nervy začínají pracovat, ale snažíme se nemyslet na hlavní součást našeho závodu. Průběžně fandíme českým reprezentantům, kteří sbírají jednu medaili za druhou. Gratulujeme.
Autor: Michaela Bernatová
Publikoval: -kas-














