Dnes je 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, zítra Zuzana.
  • Nové okružní křižovatce u Oslavice stále chybí zapojit nově zbudované osvětlení.
  • V areálu sběrného dvora TSVM na Karlově byly zapraveny nové váhy.
  • Výkop na Paloukách. Překládá se elektrické vedení.
  • Pod dálničním mostem na Vrchovecké se buduje odvodnění. Při každém větším dešti se zde spláchla zemina na vozovku.
  • Umělecký popelník u Rock Depa bez újmy nepřežil ani první víkend.

PRVOLIGOVOU PREMIÉRU JSME ZVLÁDLI

SPORT - VOLEJBAL - 27. 9. 2017 - komentářů 0

Konečně to vypuklo.Měl jsem z úvodu trochu strach. Ne, že prohrajeme.


Ne, že prohrajeme. Na začátku sezóny by to ještě tak nevadilo. Strach jsem neměl ani z přístupu hráčů. Ti byli natěšeni a určitě jsem čekal, že budou bojovat nad své možnosti. Strach jsem měl z toho, aby přišli diváci a aby nebyli zklamaní z toho, že soupeři jsou přeci jen nad naše síly. 1. liga je již soutěž, kde nejsou již žádní slabí soupeři a kde jsou celky s ambicemi profesionálního nebo poloprofesionálního sportu a tím pádem i s ambicemi hrát soutěž nejvyšší. MFF Praha na úvod. Před 3 lety soutěž vyhrál, vloni hrál v první polovině. Startují v něm hráči s extraligovými zkušenostmi. Kouba, Parkán, Kupilík. Mohli by i extraligu hrát, ovšem mají lukrativnější zaměstnání, než přináší profesionální volejbal. My nastoupili před zcela zaplněnou halou-tělocvičnou (hlediště nemáme) v sestavě Šimek na nahrávce, Kučera jako diagonální, Brychta a Huryta na bloku, Ondra Žaba a Jaša na smeči. Libero Novotný. Začali jsme odvážně, drželi jsme se soupeřem krok a ani jsme nezpanikařili, když urval 3-4 bodové vedení. V koncovce jsme dokonce v prvním i druhém setu vedli 23:22 a měli nahráno na setbol. Zde se ukázalo, že i za malé chyby se draze platí. Díky nezkušenosti jsme prohrávali 0:2. Zkusili jsme prostřídat, přišel na nahrávku Honza Kasan a na smeč Dominik Žaba. Změnili jsme styl hry a najednou jsme otěže zápasu, nebo alespoň setu, převzali my. Třetí set jsme od začátku dokonce vedli a nakonec i vyhráli. Čtvrtý set si soupeř již pohlídal. Snažil se nekazit a čekal, až uděláme chyby. I když jsme se bili až do konce, přeci jenom jsme těch chyb udělali více jak "matici". Prohráli jsme 1:3, ale nemuseli jsme se za nic stydět, což také diváci ocenili. Premiéru jsme zvládli, i když jsme nevybojovali ani bod. Chvála na náš výkon jak se strany soupeře, tak i diváků nás potěšila a určitě i povzbudila na sobotu.

 

To nás čekal loňský vítěz Turnov. V jejich středu jsou největšími oporami bývalí extraligisti: Vencovský, Čermák, Ducháč z Duly Liberec a Starý, nedávná opora Benátek. První set tomu také odpovídal. Prohra 13:25. Snažili jsme se, ale nešlo to. Právě to je to, z čeho jsou u mě největší obavy. Budeme hrát dobře, ale soupeř vše pochytá a utluče nás. Naštěstí se tak nestalo. Trpělivou hrou bez chyb jsme nenápadně soupeře nejenže dotahovali, ale i přehráli. Byli jsme koncentrovanější než turnovští, kteří se zbytečně rozptylovali dohady s rozhodčími. První 3 body byly zasloužené. Všichni se překonávali. Jak na hřišti, tak i na lavičce, kde náhradníci vytvořili bouřlivé prostředí, ke kterému se přidali i diváci, kteří již podruhé zcela zaplnili naší halu-tělocvičnu. V základní sestavě hráli Honza Kasan, Eda Heřmánek,Roman Jaša, Filip Brychta,Jirka Huryta, Honza Kučera a libero Martin Novotný. Střídali, David Pešta, Dominik,Štěpán a Ondra Žabovi. Připraveni ještě byli: druhé libero,navrátivší se, Michal Kacafírek, nahrávač Víťa Šimek a diagonální Patrik Juda.

 

Spartak Velké Meziříčí - VŠK MFF Praha 1:3 (-23,-23,20,-21)

Spartak Velké Meziříčí - Zikuda Turnov 3:1 (-13, 22, 23, 20)

 

Nyní hrajeme v pátek v 18:00 ve Starém Městě (před 4lety hrálo ještě extraligu než prodalo svou licenci Karlovarsku), v sobotu v 11:00 Brně v hale na Kounicově ulici se zálohou extraligového týmu.

 

Velké Meziříčí, 27.9.2017 Petr Juda


Autor: Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

30. 3. 2022 - Trochu divná sezóna je minulostí. Volejbal bude i příští rok prvoligový

Soutěžní období 2021/22 je pro prvoligové muže již minulostí. Patřili jsme k šestici družstev z patnácti, kterým sezóna skončila již 19. února.

20. 4. 2022 - Volejbaloví junioři porazili národní tým Ukrajiny

V rámci přípravy na finále extraligy jsme odehráli na Velký pátek přátelský zápas s reprezentací Ukrajiny U 18, která se připravuje v Mikulově na kvalifikaci o ME.

7. 3. 2022 - Junioři ukázali svou sílu!

Volejbaloví junioři odjeli na svůj poslední extraligový turnaj do Českých Budějovic.

2. 5. 2022 - Boj o 2. ligu a příprava na finále juniorské extraligy

Volejbaloví junioři uhráli prvenství v krajském přeboru mužů a získali tím právo účastnit se kvalifikace o postup do 2.ligy mužů. Té se i v rámci přípravy na finále extraligy juniorů pochopitelně zúčastnili...


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Přijďte si užít Draka Heroes Family Day - 2022
TOPlist