• Frézování vozovky pokročilo od Martinic až k rozcestí U Zlatého křížku u Velkého Meziříčí.
  • Pokud jdete/jedete se podívat na most v Rakůvkách, tak si nezapomeňte přibalit tepláky, neboť po nově opravené cestě potkáte metrové kopřivy.
  • Za Kauflandem buďte obezřetní - budou zde prováděny až do 21. 7. stavební práce.
  • Na náplavce byl instalován nový prvek - lehátko.
  • O prázdninách je možné si o vybraných víkendech prohlédnout kostel sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí včetně komentované prohlídky.

Český pohár žáků

- - 11. 11. 2017 - komentářů  0

O víkendu 4. – 5. 11. 2017 se v Novém Jičíně uskutečnilo další kolo Českého poháru žáků.

Velkomeziříčtí si to nenechali uniknout. Po prvním turnaji se probojovali mezi sedm nejlepších týmů východní části. Cíl byl jasný, udržet se v lepší sedmičlenné skupině i pro poslední kolo. Systém je nastaven tak, že poslední 2 týmy po turnaji sestupují do druhé sedmičlenné skupiny a dva nejlepší z druhé skupiny je nahradí.

První zápas nás čekala VK Ostrava. Nutno podotknout, že jsme se nezvládli rychle aklimatizovat po ranním příjezdu a několik prvních podání se do soupeřova hřiště nevešlo. Soupeř měl jednodušší práci při „ztrátování“ a tak nám utekl hned v úvodu a set lehce vyhrál 25:16. Ve druhém se hra vyrovnala, avšak na vítězství to nestačilo. Konečný stav 25:23. VK Ostrava x VM 2:0.

Následovalo utkání s domácími. Nový Jičín jakožto papírový favorit nás ze začátku mírně podcenil a prohrával 13:7. Za tohoto stavu trenér domácích značně zvýšil hlas a nastartoval své svěřence až k obdivuhodnému výkonu. Na to jsme nebyli schopni reagovat. Porážka 2:0 (25:18, 25:12).

Chtěli jsme si vylepšit reputaci a tak jsme vlétli na ŠSK Beskydy. V prvním setu jsme je porazili 25:19. Změna v sestavě u beskydského týmu, polevení koncentrace u velkomeziříčských hráčů, stav 22:25 a byl tie-break. Problémy na přihrávce, stav 8:2 při výměně stran, beskydští si pomalu kráčeli k vítězství. Stalo se 15:6.

Velké Meziříčí versus Zlín, boj jen v prvním setu. Zlínští ukázali svoji kvalitu a připsali si nad námi již druhé vítězství v letošním ročníku. 2:0 (25:22, 25:12).

Poslední zápas hracího dne. Velmez x Svitavy. Leč měl soupeř výškově menší hráče, dokázal nás porazit. Zhodnocení trenéra ze Svitav to vystihují: „My jsme nevyhráli, vy jste nám to darovali.“ Ano, vytvořili jsme velké množství chyb, byť v herních činnostech jsme byli „volejbalovější“.

V neděli nás čekal doposud nejlepší celek z Lanškrouna. Chtěli jsme se vytáhnout, i když už jsme věděli, že na další turnaj sestoupíme do druhé sedmičlenné skupiny. Hráli jsme zřejmě nejlepší set celého víkendu, když se nám povedlo vézt 24:22. V této situaci jsme zaváhali. Soupeř tvrdě zasmečoval, získal bod. Páska mu pomohla k esu, útok na ztrátu do zázemí. Poslední míč absolvoval několik přeletů přes síť, soupeř ukončil set ulívkou. Z toho jsme se už nedokázali zvednout a prohráli i druhý set. 2:0 (26:24, 25:13).

Cíl nesplněn. Netruchlíme, trénujeme dál, abychom se zlepšili:) Další turnaj jedeme do Svitav.

Následuje Krajský přebor 12. 11. 2017 na domácí palubovce proti ŠSK Demlova Jihlava.

Autor: Petr Vašíček

19. 6. 2024 - Konec sezóny plné nových výzev

Konec sezóny plné nových výzev
Skončila sezóna 23/24 a hned začala nová.

15. 2. 2024 - VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!

VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!
Začnu hned od konce. Vyrovnali jsme stav čtvrtfinále play off na 2:2 na zápasy.