Dnes je 24. září 2021, svátek má Jaromír, zítra Zlata.
  • Dóza středisko volného času dnes slavnostně na Komenského ulici otevřela nové prostory. Zároveň se konal den otevřených dveří.
  • Strážníci dohlížejí na bezpečnou cestu školáků k provizorní autobusové zastávce.
  • Probíhá bětonování dálší části mostu na Třebíčské.
  • Na obchvatu u Oslavice se stala další z nekonečné řady dopravních nehod. Podrobnosti včetně videa připravujeme...
  • Kašna na náměstí byla po sezóně vypuštěna a zastřešena.

Vrchol 1. volejbalové ligy!!

SPORT - VOLEJBAL - 1. 3. 2018 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv autora

Boj o záchranu a potvrzení vlastních ambicí pokračuje.


Dvojzápas s Teslou přinesl vše, co si lze jen představit: boj, chyby, rezignaci, odpor, touhu po vítězství. Vše proběhlo v deseti setech. V Brně pro nás neúspěšných, doma potom vydřených a proměněných v konečné tři body. Staví nás to s celkově s 9 dosaženými body zatím jako neúspěšnější tým skupiny o záchranu. Ovšem ještě není konec a my musíme udělat vše pro to, aby ten konec byl šťastný. Na Teslu jsme odjížděli trochu s obavami, že na ni neumíme. Také se to hned v prvním setu projevilo. Druhý set patřil nám až do koncovky. Zde jsme zaváhali, nechali soupeře vyrovnat a i mu přenechali jeden setbol. Nakonec jsme ho však vybojovali 27:25. Na vývoj utkání měl rozhodující vliv set třetí. Projeli jsme ho v koncovce a bylo zle. Čtvrtý set byl ve znamení našeho útlumu až do druhého technického timeoutu, kdy jsme prohrávali 14:16. Pak jakoby mávnutím kouzelného proutku jsme najednou ožili a soupeři povolili už jen 3 body. Následoval rozhodující 5. set. Boj to byl velký, my již možná byli i lepší, ale udělali jsme v koncovce zbytečné chyby takže nakonec byl výsledek 13:15 pro soupeře.

 

Ovšem zlatý jeden bod, mimochodem úplně první z teslácké haly. Druhý den byla odveta u nás. Tesla byla již jako první definitivně zachráněna, ale přijela komplet s tím, že budou hrát bez spekulací až do konce. My jsme začali soustředěně a jasně vyhráli první dva sety. Vypadalo to,jakoby soupeř neměl moc motivaci, ale opak byl pravdou. My mu v těchto chvílích nic nedovolili. Dobře jsme podávali i bránili a hodně bodů jsme získávali protiútokem. Že to Tesla nevzdá nám ukázala ve třetím setu, kdy jsme se naopak pod tlak dostali my. Ne a ne se z něho vymanit. Najednou jsme kazili, hráli nedůsledně. Nic nepomáhalo. Bylo srovnáno 2:2 a následoval rozhodující set. Opakuji, že s Teslou jsme za celou historii v 2. i 1. lize vyhráli pouze jednou 3:2 z domácí haly v roce 2015. Začali jsme katastrofálně, prohrávali 2:6 a točili jsme za 6:8, kdy jsme stav trochu zkorigovali. Ovšem po změně stran jsme najednou začali zápas otáčet a třemi body v řadě jsme i vedli. Eso Dominika Žaby nás potom „hodilo“ do dvoubodového trháku 12:10. To jsme si již pohlídali a nakonec z toho bylo vítězství v infarktovém zápase 3:2. Všichni dřeli a i když se jim někdy nedařilo, nelze jim nic vyčítat. Životní zápas, hlavně v Brně, odehrál Roman Jaša. Jistota je nahrávač Honza Kasan, výborně se doplňují obě libera Jirka Koukal a Mára Slavík. Hodně důležitá pro celkový výsledek je hra diagonálního hráče. Tím je kapitán týmu Honza Kučera. V závěru sezóny hraje stabilně. A pokud se mu chvíli nedaří plně ho nahradí Eda Heřmánek. Ten nyní slouží jako „žolík“ pro všechno. Studuje vysokou školu a moc teď netrénuje. Ovšem má herní inteligenci a disciplinu a ta se neztratí nikdy.

 

Nakonec zbývají smečaři a blokaři. O Romanovi Jašovi již byla řeč, na druhém smečařském postu je Ondra Žaba, nyní v době nemoci ho zastoupil Eda Heřmánek (kdo jiný) a samozřejmě nemohu opomenout Dominika Žabu (s Ondrou a také jeho dvojčetem Štěpánem není v žádném příbuzenském vztahu). Ten hraje lépe, když nezačíná hned v základní sestavě, ale když střídá. Nejčastěji je to kvůli jeho jistému příjmu, ale nyní například rozhodl o vítězství v 5. setu doma s Teslou blokem a podáním. Blokaři podávají jisté výkonu, však také jsme téměř celou sezónu stavěli pouze Filipa Brychtu a Jirku Hurytu. Jen jednou Filip nemohl a nahradil ho věkem teprve kadet Jirka Vojtíšek ve vítězném zápase s ČZU Praha. Na lavičce tím pádem zůstal Tomáš Krejska a u lavičky zůstanu i nadále. Svým povzbuzováním stále udržuje bojovnost těch, co hrají, a i ona přispívá k našim výsledkům. Ať je to druhý nahrávač Víťa Šimek nebo další smečaři David Pešta nebo Štěpán Žaba či libera Michal Kacafíreka Martin Novotný, kteří však v poslední době z pracovních důvodů z družstva, doufejme, že dočasně, vypadli.

 

Následující pátek a sobotu se rozhodne. O tom jestli se udržíme, nebo půjdeme do baráže anebo sestoupíme. Všichni si přejeme a všichni uděláme maximum, aby se naplnila ta první varianta. Pochopitelně. Potřebujeme diváky, kteří by vytvořili domácí prostředí. Zveme všechny naše příznivce na nejdůležitější zápasy roku. Začínáme v pátek v 19:30 s Volleyteamem ČZU Praha B a v sobotu v 18.00 s TJ ČZU Praha.


Autor: Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 9. 2021 - Volejbal: Příprava na úrovni

Skončila se první a také hlavní fáze přípravy našich mládežnických družstev na nastávající soutěžní období.

25. 6. 2021 - Ohromný úspěch odchovanců meziříčského volejbalu!

Hned čtyři meziříčtí odchovanci se utkali ve finále letošní volejbalové extraligy.

30. 7. 2021 - Volejbal - začíná příprava na sezónu 2021/22

Pomalu se blíží konec července a tím končí i prázdninové volno pro většinu družstev volejbalového oddílu Spartaku Velké Meziříčí.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Farma Tasov hledá zaměstnance
TOPlist