STYLSTAV hledá zaměstnance
Dnes je 26. března 2023, svátek má Emanuel, zítra Dita.
  • HHK VM v rozhodujícím zápase o udržení porazilo doma HC WIKOV Hronov 5:2.
  • Na 25 otužilců si přišlo zaplavat do rybníku pod hotelem Amerika. Voda měla krásných 10°C, akce proběhla v rámci  týDne vody.
  • Silnice do Mostišť je zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.
  • Uzavírka je vyznačena i na informačním webu dopravniinfo.cz
  • Jak hospodařit s vodou jste se mohli po celý týden dozvědět na zahradě Chaloupek na Ostrůvku.

Velikonoční basketbalový turnaj ve Vídni

SPORT - BASKETBAL - 12. 4. 2010 - komentářů 0

Dole zleva: Šárka Buková, Vendula Marková, Lucie Štáhlová, Anna Kamanová, Lucie Mikulová a Zuzana Fňukalová. Nahoře zleva: Kamil Hugo, Lucie Nováková, Dagmar Zezulová, Nikola Rapušáková, Jasna Rapušáková, Radka Vaďurová a Tomáš Rapušák.
Dole zleva: Šárka Buková, Vendula Marková, Lucie Štáhlová, Anna Kamanová, Lucie Mikulová a Zuzana Fňukalová. Nahoře zleva: Kamil Hugo, Lucie Nováková, Dagmar Zezulová, Nikola Rapušáková, Jasna Rapušáková, Radka Vaďurová a Tomáš Rapušák.

Starší dorostenky BK Velké Meziříčí se zúčastnily Velikonočního turnaje v rakouském hlavním městě Vídni. Turnaj trval téměř týden a zúčastnilo se na něm přes 400 týmů z dvaceti zemí, což znamená kolem sedmi tisíc lidí.


Hrálo se v několika kategoriích chlapců a dívek, náš tým se zúčastnil kategorie U18, což znamená ročník narození 1992 a mladší. Týmy byly ubytovány ve školách po celé Vídni. Naše děvčata měla svou základnu na Gymnáziu Parhamerplatz ve třídě 7.B. V místě ubytování měli všichni účastníci snídaně, na obědy a večeře se všechny týmy přepravovaly do Wiener Stadthalle (Vídeňská městská hala), kde bylo hlavní zázemí turnaje. Na tuto halu vzpomínají rádi naši hokejisté, kteří se tam na posledních dvou šampionátech hraných v Rakousku v letech 1996 a 2005 stali mistry světa.

Zápasy jsme hráli opět na jiném místě, takže jsme se museli ve Vídni zorientovat a vymyslet optimální přepravu mezi našimi stanovištěmi. K tomu jsme dostali hlavní potřebnou věc, mapu s vyznačením všech míst, které se turnaje týkaly. Na týden se staly našimi základními dopravními prostředky tramvaj, U-Bahn (metro) a to nejpodstatnější vlastní nohy.

Naší kategorie se zúčastnilo 33 týmů z celé Evropy, největší zastoupení bylo z Německa. Do základní skupiny jsme dostali tři německé týmy – Bochum, SC Bergstrasse a Wasserburg. Naprosto jsme netušili, co můžeme od soupeřů očekávat a jaké jsou naše šance na případný úspěch. Ale roční zkušenosti z dorostenecké ligy jsme dokázali přetavit ve výborné výkony. První dva soupeře jsme přehráli rozdílem třídy a o první místo ve skupině jsme se potkali s týmem Wasseburgu, který svými výkony budil velký respekt. V poločase jsme prohrávali o bod, ale bojovných a obětavým výkonem se nám podařilo dovést zápas do vítězného konce v poměru 45:33. Náš raději nevyslovovaný cíl jsme splnili, vyhráli jsme základní skupinu a vybojovali postup do vyřazovací části soutěže.

Do vyřazovací části jsme dostali tým z německého Oldenburgu OTB. Byli jsme v perfektní náladě, neměli jsme co ztratit a proto jsme si na tohoto soupeře věřili. Bohužel se nám na tohoto soupeře nepodařilo vyzrát a odešli jsme poraženi v poměru 49:67. Samozřejmě v nás zůstal pocit hořkosti, ale na druhou stranu jsme skončili turnaji evropské úrovně na devátém místě, což je velký úspěch. V naší kategorii se ve finále utkaly týmy Vídně s Prahou a úspěšnější byli domácí, kteří si v semifinále poradili také s týmem Oldenburgu.

Velkým přínosem pro nás byla možnost poznat, jak žijí i hrají naši vrstevníci z Německa, Rakouska, Itálie či Francie. Také jsme mohli nahlédnout, v jakém prostředí probíhá školní vyučování a stravování ve Vídni. Podstatným přínosem je komunikace, všichni zúčastnění viděli, že znalost českého jazyka je naprosto nepodstatná pro komunikaci v Evropě. Každý trenér, hráč nebo hráčka komunikoval anglicky a děvčata si mohla vyzkoušet své jazykové schopnosti v praxi. Všichni jsme si účast na turnaji patřičně užili a pokud o bude možné, tak bychom se v budoucnosti podobných akcí znovu rádi zúčastnili.

Autor: Tomáš Rapušák

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MUZEUM Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

PASSAGE RESTAURANT hledá kuchaře/ kuchařku
TOPlist