Akce se konala na Ostrůvku také proto, že centrum letos slaví 15 let působení v našem městě. Od 13 do 17 hodin mohli zájemci z řad veřejnosti využít bohatého programu na zahradě ekocentra. Zejména rodiče s dětmi mohli soutěžit a vyrábět ve výtvarných dílničkách. Samozřejmostí bylo opékání hadů s těsta nad ohněm, součástí byli i sportovní disciplíny jako stromolezení či orientační běh zahradou. Z přírodních materiálů se vyráběly semínkové bomby, berušky a brouci s drátěnýma nohama. Pod mikroskopem byla k vidění havěť žijící v kompostu, v jezírku šlo ulovit také nejrůznější zajímavé organismy pro pozorování. Včelař ukázal prosklený úl i výrobky z včelího vosku. Bohatých 15 let ekocentra bylo k vidění na panelech před budovou.
V krásnou neděli s letními teplotami využilo k návštěvě Dne Země mnoho lidí. Byli jste tam také?
Autor: připravila redakce NovinyVM.cz
Publikoval: -kas-
Fotogalerie







































































