Dnes je 14. července 2024, svátek má Karolína, zítra Jindřich.
  • V rámci kulturního léta na náměstí ve Velkém Meziříčí zahrála skupina Listověj.
  • Vydané deště doprovázené bouřkami zvedlo hladinu Balinky v Balinském údolí. Brod lze zatím přejít suchou nohou.
  • Koupaliště PALOUKY bylo dnes otevřeno.
  • VII. ročník historických bicyklů se vydařil. Článek včetně videa připravujeme.
  • Skupina Amarylis vystoupila kvůli počasí v prostorách Lanč Branč - Náměstí 79/3 (bývalá restaurace Obecník). Skupina v rámci kulturního léta vystoupí ještě jednou a to 11. srpna 2024.
  • Postup prací na rekonstrukci silnice na Fajtův kopec (horní část ulice Nad Gymnáziem).

Volejbalisté prohráli s Bučovicemi 0:3

- - 24. 4. 2018 - komentářů  0

Těžko se o tom píše. Byla to nejhorší porážka za celou sezónu. Od začátku jsme neměli šanci. Neměli jsme ji, ne protože soupeř byl tak dobrý. Měli jsme strach a ten nás porazil.


Při vší úctě k Bučovicím. Nastoupili v identické sestavě, jako u nás doma, byli samozřejmě před domácím publikem ještě silnější a bylo pochopitelně těžké je porazit. To je samo sebou. Ale o zápase se rozhodlo na naší polovině hřiště. Nebyli jsme schopni po dva sety se vzpamatovat. Dělali jsme chyby jaké jsme jindy nedělali. Chtěli jsme prorazit bučovické kompaktní bloky tvrdou ránou do debla. Nepoučili jsme se ani, když to několikrát nevyšlo. Když jsme hráli o bloky, téměř vždy jsme uspěli. Nepochopili jsme to a vzápětí jsme zase bušili do bloků. Naše blokování naopak neexistovalo. Měli jsme plán a taktiku na podání. Výsledkem bylo, že jsme kazili  jedno za druhým. Panikařili jsme. Rozhodčí odpískali pro nás sporný míč za mohutných a zbytečných protestů bučovických hráčů, abychom ihned zkazili podání. Někteří hráči soupeře si z našeho povzbuzování a našich rituálů dělali až legraci, nás to nenakoplo. Nevím, co se stalo. Tahali jsme od začátku za kratší konec, dokonce jsme si udělali i smutný rekord, když v druhém setu byl první technický tajm za 8:0 pro soupeře. Prostřídali jsme téměř všechny hráče, nikdo se nechytil tak, abychom měli šanci na zvrat. Své si odehrál Honza Kučera, ale také ani jemu se nepodařilo hrát bez zbytečných chyb. Je z toho smutno. Jako bychom to nebyli my, co si vloni vydřeli postup do druhé nejvyšší soutěže, co v ní bojovali na doraz a i když jsme prohráli, vždy se vztyčenou hlavou. My, co jsme ve fantastickém závěru 1. ligy v posledních 10 zápasech vždy bodovali a sahali jsme i po přímé záchraně. My co jsme nakonec vybojovali baráž před zle dotírajícím Volleyteamem ČZU Praha B (vsadím se s kýmkoliv, že tento tým tu 1.ligu příští rok hrát zase bude!!!). Je mi a myslím, že nám všem, velice těžko. Takové porážky způsobují nechuť cokoliv dělat. Mohla to být nejúspěšnější sezóna v krátké dvacetileté historii budování nejprve mládežnické základny a nyní i její pokračování v dospělé kategorii. Najednou jedno vystoupení vše zhatí. Pád do 2.ligy není takovou tragédií. Způsob jakým jsme do nižší soutěže spadli, tragédií  je. Sety 17:25, 20:25,22:25 působí možná lichotivě, ale v prvních dvou setech jsme korigovali až za stavu 14, resp. 16:24.

 

V sobotu jsme neprohráli pouze my. Žáci v 1.kole Mistrovství ČR nevyhráli ani set a po 4 porážkách nepostoupili na závěrečný turnaj. Od generace narozené 1998 (mimochodem, ta letos končí v juniorské kategorii) jako by žákovské družstvo ani neexistovalo. Práce s žáky se totálně nedaří. To má širší souvislosti, které určitě čekají také na řešení.

 

Nakonec junioři. Ty čeká závěrečné finále o Mistra ČR. S přípravou začínáme nyní v úterý. Do finále se probojovalo celkem 8 družstev, z nichž minimálně 7 (!!) může získat medaili. To svědčí o tom, že mezi úspěchem a neúspěchem je velice tenká linie. Vždyť např. naše kadetská reprezentace, kdyby v posledním zápase ve skupině neporazila pozdější Mistry Evropy Němce, tak by se do závěrečné osmičky týmů ani nedostala. A protože je porazila (byl u toho i náš trenér Ondra Žaba), mohla nakonec slavit titul vícemistra.  Takže junioři jsou naše naděje jestli to bude úspěšná nebo neúspěšná sezóna. A podíváme-li se na sestavu: Roman Jaša, Dominik Žaba, Filip Brychta, Eda Heřmánek, Martin Maňas, Martin Pavlovský, Adam Benáček, Martin Pospíchal, Honza Kasan (všichni odcházející ročník 1998), dále Patrik Juda (1999), Jirka Vojtíšek (2000), Dominik Medek (2001), Jakub Němec (2002) se zálohou Ondra Částka (2000), Jan Krejčí (2002), Martin Smetana (2002), Šimon Alexa (2000), Matyáš Pospíšil (2001), Miroslav Pecina (2001), Sebastian Wilk (2001), Tomáš Pokorný (2001), Matěj Hladík (2002) a z letošních žáků Matouš Špaček (2003) a Honza Vanini (2003)-oba reprezentanti z lvíčat, tak nás čeká hodně moc práce, abychom vysokou laťku z posledních let udrželi. O tom však někdy příště.


Autor: Velké Meziříčí, 22.4.2018 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

15. 2. 2024 - VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!

VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!
Začnu hned od konce. Vyrovnali jsme stav čtvrtfinále play off na 2:2 na zápasy.

19. 6. 2024 - Konec sezóny plné nových výzev

Konec sezóny plné nových výzev
Skončila sezóna 23/24 a hned začala nová.

8. 2. 2024 - Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)

Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)
Letos se 1.liga hraje takovým zvláštním způsobem.

21. 2. 2024 - Tentokrát jsme zuby necenili

Tentokrát jsme zuby necenili
Úplně nás to semlelo. Bouřlivé prostředí, kde nebylo slyšet vlastního slova a bezchybný výkon Bučovic se podepsalo na naší nervozitě, kterou jsme si nechtěli moc připouštět.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist