Do ulic měst a vesnic po celé České republice se v tento den vydá více než 14 500 dobrovolníků ve žlutých tričkách, kteří budou nabízet tradiční žluté kytičky měsíčku lékařského, tentokrát ozdobené vínově červenou stužkou.
Letošní sbírka se zaměřuje na problematiku rakoviny tlustého střeva a konečníku a především na důležitost preventivního vyšetření, které v mnoha případech zachraňuje život. Kytičky si můžete zakoupit za minimální cenu 20 Kč, výtěžek ze sbírky bude použit na podporu projektů nádorové prevence, pomoc onkologickým pacientům, na podporu dovybavení onkologických pracovišť a na výzkum. Předem děkujeme všem, kdo s námi podpoří dobrou věc a žlutá kytička bude zdobit vaši klopu.

Publikoval: -kas-








