PANORAMA FITNESS
Dnes je 21. června 2024, svátek má Alois, zítra Pavla.
  • Letos vyšlo otevření koupaliště na tropický den.
  • Jdu do školy. V mateřské škole na Sokolovské proběhlo ve čtvrtek pasování předškoláků s Dózou.
  • 21.6.2024 - Koupaliště PALOUKY otevře své brány v pátek 21. června 2024 v 10 hodin. Jak to na koupališti aktuálně vypadá můžete sledovat na portále www.NovinyVM.cz v pravém sloupci na ONLINE kameře.
  • Lidl už láká zaměstnance přímo na fasádě prodejny.
  • Nový chodník na Fajťák už po celé délce lemují nové stožáry pro veřejné osvětlení.
  • Děje se v knihovně: Z původní budovy na Poštovní se vyváží velké množství stavební suti.

Rozhovor s kandidátem Meziříčského fóra dětským lékařem MUDr. Jiřím Kašem

- - 29. 8. 2018 - komentářů  0
Ing. Jiřina Jurdová - místostarostka Velkého Meziříčí.
Ing. Jiřina Jurdová - místostarostka Velkého Meziříčí.
Ing. Jiřina Jurdová.

Pane doktore, jste na druhém místě kandidátní listiny Meziříčského fóra do podzimních komunálních voleb. Vaším lídrem je paní inženýrka Jiřina Jurdová. Můžete nám sdělit, čím získala vaše sympatie?


JK: Na úvod bych si dovolil malé extempore. Vždy jsem si vážil žen chytrých, vzdělaných a vůbec nejvíce těch silných.  Chytrost a vzdělanost do určité míry spolu souvisí. Ženy s těmito vlastnostmi dosahují ve svých povoláních vynikající výsledky, zastávají vedoucí pozice v pracovních kolektivech a  pracují - li individuálně, jsou ve svém oboru skutečnými odborníky. Často jsou natolik oddány své práci, že nemají čas na privátní soukromý život. Silné ženy jsou pak na pyramidě života ještě výše. Kromě toho, že jsou dokonalými profesionály ve své práci, dokážou splnit své hlavní biologické poslání. To znamená založit rodinu, mít děti, vychovat je…Stručně řečeno – silná žena umí milovat a být milována. Milovat svého manžela, své děti, svou rodinu a i svou profesi. Umí se pak naopak radovat z lásky svých nejbližších i ze svých pracovních úspěchů.

 

Tak dobře, předpokládám, že když takto definujete pojem silné osobnosti, silné ženy, počítáte k ní i vašeho volebního lídra?

Paní inženýrka Jurdová zastává velmi profesionální postavení ve svém zaměstnání. Je vedoucí ekonomického úseku prosperujícího podniku Lisovna plastů, s.r.o. Aby toto prestižní místo mohla zastávat, musela samozřejmě nejdříve vystudovat střední školu a zakončit studium maturitou. Odborného vzdělání pak dosáhla na Vysoké škole ekonomické v Praze. Vysokou školu zakončila promocí spojenou s udělením titulu inženýr.

 

Co se týká osobního života, je provdána za pana ing. Miroslava Jurdu (mimochodem významného odborníka v oblasti jaderné bezpečnosti). Spolu mají dvě, dnes již dospělé, děti. Syn i dcera jsou studenty.

 

Na váš dotaz tedy odpovídám, že já a potažmo všichni kandidáti Meziříčského fóra považujeme našeho volebního lídra a našeho kandidáta na starostu za velmi silnou osobnost.

 

Pane doktore, můžete našim občanům stručně objasnit, čím se váš lídr dle vašeho názoru odlišuje od jiných, řekněme minulých i těch současných kandidátů na post starosty? Proč by jí a jejímu Meziříčskému fóru tedy měl občan našeho města dát svůj hlas?

 

Pro srozumitelnost vám odpovím v několika bodech.

 

Tak tedy paní ing. Jurdová je vhodnou kandidátkou na post starosty našeho města protože:

 

1. Je vzdělanou a silnou osobností – objasnil jsem výše

2. V komunální politice již má zkušenosti, je čtvrtým rokem zastupitelkou. A skoro rok zastává pozici radního a nyní i pozici místostarostky města. Na druhou stranu však stále zůstává relativně novou politickou tváří v naší komunální politice, určitě může přinést nové myšlenky, nový náhled na problematiku našeho města.

3. Není členem žádné politické strany. V nedávné minulosti byla pro nesouhlas s vedením současné ODS v našem městě místní organizací z ODS vyloučena, což jí naopak ale učinilo politicky neutrální a nestrannou. Nezávislou na diktátu žádné politické strany ani žádného místního uskupení.

4. Vzhledem ke svému postavení zaměstnance v meziříčské firmě není a ani nemůže být součástí žádného ať skutečného nebo potencionálního lobbistického či klientelistického uskupení. Její rozhodování na postu starosty by tak mělo punc maximální objektivity a nestrannosti.

5. Je ekonomkou. Nelze si přát na místě starosty člověka s lepším vzděláním. A to, že ekonomii rozumí, dokazuje jak ve svém povolání ekonomky privátního subjektu, tak i ve své pozici místostarostky našeho města. A nakonec snad to nejdůležitější. Ing. Jurdová kandiduje jako první žena v demokratických volbách na post starosty našeho města. Meziříčští pánové již dostali opakovaně příležitost na tomto postu dokázat, co umí, či neumí.

 

Dámy a pánové! Nenastal čas pro zásadní změnu? Chtějme tedy do čela našeho krásného města emancipovanou, vzdělanou a silnou osobnost – ženu, matku, manželku a v neposlední řadě velmi dobrou ekonomku ing. Jiřinu Jurdovou!

 

Myslím, že vše podstatné bylo sděleno, děkuji vám za rozhovor a někdy příště opět na slyšenou!


Autor: MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM

Publikoval: -red-

Čtěte také

24. 10. 2023 - Hledáte místo, kde můžete zlepšit svou kondici, získat novou energii a zažít zdravý životní styl?

Hledáte místo, kde můžete zlepšit svou kondici, získat novou energii a zažít zdravý životní styl?
Samostatná cesta k lepšímu zdraví a kondici je nyní dosažitelnější než kdy jindy, díky naší samoobslužné fitness posilovně! Panorama Fitness v našem městě, je tím pravým místem pro Vás.

22. 2. 2024 - Jak nejlépe ochránit vaše rostliny před chorobami a škůdci?

Jak nejlépe ochránit vaše rostliny před chorobami a škůdci?
Pokud se věnujete zahrádkaření, pak vám asi ani nemusíme říkat, čemu všemu jsou vaše rostliny neustále vystavovány. Ať už jde o plevely, invazivní hmyz, choroby nebo jiné škůdce, vždy je jen na...

25. 10. 2023 - Ahoj Země - ahoj podzime! Odpoledne pro malé i velké

Ahoj Země - ahoj podzime! Odpoledne pro malé i velké
Pátý ročník ekologického dne pro děti i dospělé, tentokrát v podzimním termínu. Pojďte s námi strávit odpoledne, pobavit se o ekologii nebo si třeba něco vyrobit.

19. 1. 2024 - Zdravé alternativy nezdravých jídel jsou velkým hitem

Zdravé alternativy nezdravých jídel jsou velkým hitem
Vyměnit nezdravé potraviny a pokrmy za zdravé, není vůbec náročné. Hodně lidí si to myslí, ale ve skutečnosti je to velmi jednoduché.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

PBS Velká Bíteš - PŘISTAŇTE V PBS
TOPlist