CAFÉ GUSTO
Dnes je 16. června 2024, svátek má Zbyněk, zítra Adolf.
  • Na pouťových slavnostech vystupuje veselá kapela Kašpárek v rohlíku.
  • Legendární dechovková kapela Mistříňanka začala sobotní program pouťových slavností na náměstí
  • Až budu dospělý, chci být jako ty... Centrum Kopretina na sobotní odpoledne v zámeckém parku připravilo pro děti zábavný dětský den.
  • Divadlo Jaromír z Křižanova zahrálo dětem o pouti na nádvoří staré pošty vtipnou pohádku na motivy příběhu o Robinovi Hoodovi.
  • Z titulu mistryň republikové soutěže starších žákyň ve fotbale se na velkomeziřčském trávníku radovaly hráčky AC Sprata Praha, které porazily FC Baník Ostrava 3:0.
  • Závod historických vozidel 1000 mil československých projel v sobotu po poledni přes Velké Meziříčí. Více foto na našem Facebooku.

Meziříčští pediatři podporují výstavbu krytého bazénu

- - 26. 9. 2018 - komentářů  0

My, dětští lékaři, vítáme iniciativu Meziříčského fóra sloužící k realizaci vybudování krytého bazénu, či raději šířeji relaxačního a sportovního aquacentra v našem městě.


Plavání je totiž jednou z nejpřirozenějších aerobních aktivit, která rovnoměrně zatěžuje všechny svaly v těle, pozitivně formuje naši tělesnou schránku a co je důležité, buduje u dítěte pozitivní vztah k pohybu jako takovému.

 

Patří tedy mezi oblíbené sporty, kterým lze zhubnout a formovat tělo. V rámci průzkumu Sport roku 2014 se plavání umístilo na třetí příčce mezi nejoblíbenější sporty v České republice! A na seznamu deseti nejzdravějších sportů podle časopisu Forbes se plavání umístilo dokonce na čtvrtém místě!

 

Alarmující je skutečnost, že v současné době je v České republice 10% dětí obézních. Z těchto dětí zůstane obézních i v dospělosti 70-80%! A jen 5% dětské obezity je způsobenou jinou chorobou. V 95% vystupuje jako nejčastější příčina obezity dětí nadměrný příjem potravy a nedostatek pohybu. Plavání i těmto dětem umožní fyzickou aktivitu po celý rok!

 

Tato aktivita má pak zásadní vliv na komplexní celkový vývoj dítěte nejen po stránce fyzické, ale i psychosociální. Upevňuje tak jeho postavení v kolektivu, vytváří vztah k autoritám – rodičům, učiteli, trenérům. Děti učí soutěžit, sportovat fair play atd.

 

Nesmírnou výhodou krytého bazénu je pak fakt, že sportovat v něm lze po celý rok, nezávisle na počasí, ve všech věkových skupinách, organizovaně i neorganizovaně, lze v něm sportovat jen tak, pro radost ale i závodně, mohou v něm plavat ti fyzicky zdatní, zdraví i ti nemocní či handicapovaní….

 

Plavání je tak dětem i dospělým přirozenou činností, danou nám od nepaměti. Vždyť již od svého početí je budoucí dítě obklopeno plodovou vodou matky a i naše tělo je z 60% vodou tvořeno!

 

Vybudování relaxačního a sportovního aquacentra tak není nic jiného, než návrat ke kořenům. Ke kořenům naší přirozenosti.

 

Podporu této myšlence vyjadřujeme i naší účastí na kandidátní listině Meziříčského fóra.

 

Vážení rodiče! Připojte se k nám a podpořte nás v podzimních komunálních volbách. S vámi dokážeme totiž i dříve nemožné. Vybudujeme v našem městě krytý bazén. Když ne dnes, tak kdy jindy?

 

Podporujeme volební program Meziříčského fóra, které kandiduje do podzimních komunálních voleb s číslem 6!

 

 


Autor: MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM

Publikoval: -red-

Čtěte také

25. 4. 2024 - Proč tolik sportovců miluje poker?

Proč tolik sportovců miluje poker?
Tahle otázka zřejmě napadla každého, kdo se někdy díval na záběry z Las Vegas, kde se mezi celebritami u stolů objevovali také známí sportovci. Navíc povědomí o své zálibě v pokeru rádi...

15. 4. 2024 - Jak na jaře bojovat proti alergii? Jak se chránit doma i venku?

Jak na jaře bojovat proti alergii? Jak se chránit doma i venku?
Jarní období hodně lidí miluje, protože se příroda probouzí po zimě k životu. Právě nyní ale začíná také všechno růst a kvést, což pro alergiky a astmatiky znamená čas plný problémů. Každý...

29. 5. 2024 - Zahradní nábytek: Poznejte výhody a nevýhody jednotlivých materiálů

Zahradní nábytek: Poznejte výhody a nevýhody jednotlivých materiálů
Zahradní nábytek by měl být krásný a zapadat do zahrady, aby se vám příjemně sedělo. Kromě toho by ale měl být hlavně praktický, aby vám dlouho vydržel. Využívají se různé materiály -...

11. 1. 2024 - Posílení ekonomiky v rámci MS v hokeji 2024 a podpory českého turismu

Posílení ekonomiky v rámci MS v hokeji 2024 a podpory českého turismu
Mistrovství světa v ledním hokeji se vrací do České kotliny a rozdělí se mezi česká města Prahu a Ostravu. Fanouškovské šílenství ze zprávy, že se Mistrovství světa v hokeji Ostrava vrací do...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist