Celou soutěž zajišťoval SDH Velké Meziříčí, který nachystal dva stavy na požární útok a jednu dráhu na štafetu 8 x 50 m s překážkami jak pro muže tak pro ženy. Od brzkých ranních hodin nám počasí nepřálo. Přesto že se do 7.30hod. čekalo zda déšť ustane, se po rozhodnutí rady rozhodčích během 30 minut mohl spustit trénink přesně podle harmonogramu. Za skvěle odvedenou práci tak musím poděkovat technické četě a družstvu žen z Velkého Meziříčí, že v tak krátké době vše stihli nachystat. I přes vytrvalý déšť se podařilo pro sedm družstev, které přijeli z celé ČR, vytvořit důstojné podmínky. Štafeta se ale bohužel musela obejít bez překážek a jako jediná překážka zůstala osm metrů dlouhá roura, kterou i v dešti všichni závodníci překonali bez jakýchkoli problémů.
V celkovém hodnocení si putovní pohár odváželo družstvo HZS Královéhradeckého kraje a za ženy si putovní pohár vybojovalo družstvo SDH Nová Paka. Ze zahraničních závodníků si odvezlo první místo ve třídě „B“ DHZ Mier Spíšská Nová Ves. Domácí družstvo žen ve své kategorii obsadili první místo ale na celkové první místo nedosáhlo vlivem bodového zvýhodnění za věk u Nové Paky. Do našeho družstva žen se zařadily novopečené maminky, které prokázaly že po roční odmlce se nezapomíná preciznost a rychlost. Toto družstvo nás bude reprezentovat 28.9. na Mistrovství republiky ve Dvoře Králové nad Labem.
SDH Velké Meziříčí touto cestou chce poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli věcnými dary do cen pro soutěžní družstva ale i Městu Velké Meziříčí za propůjčení stadiónu a zázemí.
Autor: Starosta SDH Velké Meziříčí Kratochvíl Stanislav
Publikoval: -kas-
Fotogalerie





















