CAFÉ GUSTO
Dnes je 16. června 2024, svátek má Zbyněk, zítra Adolf.
  • Na pouťových slavnostech vystupuje veselá kapela Kašpárek v rohlíku.
  • Legendární dechovková kapela Mistříňanka začala sobotní program pouťových slavností na náměstí
  • Až budu dospělý, chci být jako ty... Centrum Kopretina na sobotní odpoledne v zámeckém parku připravilo pro děti zábavný dětský den.
  • Divadlo Jaromír z Křižanova zahrálo dětem o pouti na nádvoří staré pošty vtipnou pohádku na motivy příběhu o Robinovi Hoodovi.
  • Z titulu mistryň republikové soutěže starších žákyň ve fotbale se na velkomeziřčském trávníku radovaly hráčky AC Sprata Praha, které porazily FC Baník Ostrava 3:0.
  • Závod historických vozidel 1000 mil československých projel v sobotu po poledni přes Velké Meziříčí. Více foto na našem Facebooku.

Dosažení dakarského cíle Ouředníčkovi s Křípalem málem zkazil nefunkční chladič

- - 17. 1. 2020 - komentářů  0
Dosažení dakarského cíle Ouředníčkovi s Křípalem málem zkazil nefunkční chladič
Dosažení dakarského cíle Ouředníčkovi s Křípalem málem zkazil nefunkční chladič
Dosažení dakarského cíle Ouředníčkovi s Křípalem málem zkazil nefunkční chladič

Poslední den 42. ročníku Rallye Dakar v Saudské Arábii přinesl posádce týmu Ultimate Dakar Racing nečekané komplikace s autem už na startu etapy. A v cíli šokující zjištění, že z převodovky unikal olej.


Celý tým využil večer i noc v bivaku k důkladné přípravě auta na poslední dakarské kilometry. Zákon schválnosti ale zafungoval. „Když jsme ráno odjížděli z bivaku, zjistili jsme, že nepracuje teplotní čidlo motoru. A zároveň nebyly funkční hlavní ventilátor a chladič. A to je obrovský problém. Bez toho nejsme schopní auto uchladit a měřený úsek zvládnout. Tak jsme rychle vyjeli z bivaku, abychom odbavili start do etapy. A vrátili jsme se zpátky. Já jsem křičel na mechaniky, co se stalo, ale už jsme museli odjet,“popisoval ranní nervy pilot Tomáš Ouředníček. 
 
 
Česká posádka Fordu Ranger si ale nechtěla připustit scénář, že by porucha jejich auta znamenala konec v soutěži tak blízko od cíle celého Dakaru. „Po cestě na start měřeného úseku jsme se zastavili u týmu South Racing, který měl vzdálený servis na silnici. Poprosil jsem je, ať nám zkusí pročistit konektory. Tak je prostříkali. Pak David zatáhl za konektor, co vede k ventilátoru a on se rozběhl. Tak jsem se hodně uklidnil, protože to vypadlo, že už je auto v pořádku“zadoufal Tomáš a pokračoval: „Jenže těsně před startem rychlostní zkoušky přestal opět ventilátor fungovat. Ale jak auto párkrát poskočilo, tak se zase rozběhl. Pak se zbláznilo teplotní čidlo. Systém se tvářil, že je nízká teplota vody, takže nám tam skočil omezovač a motor točil do maximálně čtyř tisíc otáček. Naštěstí se to za chvíli vrátilo do normálu.“
 
Soutěžní úsek poslední etapy měřil 374 kilometrů. Závodníky potrápil prachem a komplikovaným předjížděním pomalejších strojů. „Spousta aut i kamionů tam skončila a museli se nechat odtáhnout. Takže i poslední den se toho dalo hodně pokazit. My jsme ale jeli úplně na jistotu. Nešlo nám vůbec o výsledek, protože jsme věděli, že už nemáme šanci se nějak výrazně posunout. I tak jsme o jedno místo poskočili nahoru a jsme celkově 36.“
 
Závěr celé soutěže za neutralizací závodní trati rychlostní zkoušky obstaral třináctikilometrový měřený okruh, který se nezapočítával do celkových výsledků. „Byl extrémně rozbitý a obrovsky se prášilo. A protože už o nic nešlo, jel jsem hodně pomalu a na jistotu, abychom to ještě nerozbili. Ke konci najednou začalo auto jakoby zpívat nebo kňučet. Ale nevěděli jsme v tu chvíli, co se děje,“ vzpomínal v dakarském cíli Tomáš.
 
 
Až tam mechanici týmu přišli na důvod podivného chování auta. „Z převodovky nám tekl ve velkém olej. Měli jsme tedy obrovské štěstí, že jsme vůbec dojeli do cíle. Obávali jsme se, jestli olej nenatekl do spojky, a abychom vůbec vyjeli na cílovou rampu. Ale to se naštěstí podařilo, takže jsme si užili i svoji chvilku slávy. Auto je teď na uzavřeném parkovišti a čekáme, až nám ho vydají. My s Davidem odlétáme už zítra brzy ráno a naši mechanici odvážejí zázemí a závodní auto zpátky do přístavu v Džiddě a pak taky odletí. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, že nám fandili a drželi palce,“zdůrazňoval z cíle Rallye Dakar šťastný Tomáš Ouředníček.

Autor: Tomáš Ouředníček Dakar

Publikoval: -kas-

Čtěte také

18. 1. 2024 - Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal

Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal
Desátá etapa, 371 kilometrů dlouhý okruh kolem Al Uly, připravila českému týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala samé výzvy. Kvůli defektu a jízdě v mračnech prachu sice ztratili...

28. 3. 2024 - Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro

Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro
Desert Express, první závod seriálu Mistrovství Maďarska a současně Mistrovství FiA Central European Zone nalákal posádku týmu Toyota Gazoo Racing Czech vhodným termínem a především svým slibným názvem.

19. 1. 2024 - Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty

Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty
Předposlední etapa Rallye Dakar mezi Al Ula a Yanbu opět přinesla své výzvy. Během 420 km dlouhé rychlostní zkoušky se česká posádka týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáš Ouředníček a David Křípal...

11. 1. 2024 - Dakar 2024: Dnešní předkrm před pustými končinami pouště Rub al-Chálí

Dakar 2024: Dnešní předkrm před pustými končinami pouště Rub al-Chálí
Dnešní rychlostní zkouška mezi Al-Hofufem a Shubaytahem byla krátká a pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Tomáš Ouředníček a David Kripal velmi příjemná.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Happy Sport Club
TOPlist