Muži svého již dosáhli. Zachránili 1. ligu i pro další sezónu. Play off je takovou hrou, kde se dá umístění ještě vylepšit, ale když se nevylepší, nic se neděje. Tedy hlavně pro ty, kteří nemají ambice a hlavně prostředky pro nejvyšší soutěž. Nám stejně jako loni osud a výsledky přisoudilY Bučovice. Je to asi již náš osud. Nyní máme s nimi bilanci 12 zápasů a ani jedno vítězství a jen pět uhraných setů. Ani nyní tomu nebylo jinak. Bučovice vyhráli základní část a vůbec bych se nedivil, že si budou chtít zahrát o celkové vítězství v 1. lize. Hráče na to mají. V pátek a v sobotu jsme se tedy utkali u soupeře. Trochu jim závidím divácké zázemí. Plná hala skalních fanoušků i nově příchozích byla svědky poměrně dobrých zápasů. My rozhodně nedělali bučovickým stafáž na cestě do semifinále. I když oba výsledky to nepotvrzují, hráli jsme až na jeden set, důstojnou roli. Byli jsme horší na příjmu a na útoku. Udělali jsme více chyb, čehož bučovičtí náležitě využili. Prohráli jsme 2x 0:3 a soupeř vede 2:0 na zápasy. V pátek 7.2. se hraje odveta na naší půdě v tělocvičně za kostelem. Může to být poslední náš zápas v 1. lize , ale budeme vše dělat pro to, abychom se utkali ještě jednou v sobotu. Doufejme, že náš vzájemný 13. zápas by mohl být prolomením prokletých porážek. Nastupovali jsme v sestavě: Víťa Šimek na nahrávce, Honza Kučera na smeči a později na univerzálu, Ríša Stanislav na smeči, Jirka Huryta a Adam Benáček na bloku, Martin Pavlovský univerzál a libera Marek Slavík a Jirka Koukal. Na hřiště se dostali ještě Ondra a Štěpán Žabovi a junioři Tomáš Pokorný s Matyášem Pospíšilem. Chyběl Roman Jaša, kterého jsme půjčili Benátkám, Dominik Žaba kvůli školnímu kurzu a zraněný junior Dominik Medek.
Bučovice – VELMEZ 3:0 (23,8,18) 3:0 (21,17,21)
Kadeti si vybojovali před vánocemi účast v elitní pětce. Turnaj se konal v Brně a my jeli hlavně otestovat, jak na tom budeme ve srovnání s nejužší kadetskou špičkou. 3x jsme prohráli a 1x vyhráli a hlavně jsme nezklamali. Proti poslednímu turnaji to byl herní posun. Jak v organizaci, strategii i taktice hry, tak i v individuálních výkonech. Zde vynikal hlavně Martin Smetana na smeči. Ovšem pokrok udělali všichni. Adam Kalivoda na nahrávce, Matouš Špaček jako univerzál a výborně v neděli zastoupil nepřítomného Matyáš Rozsypala. Libero Jarda Nedvěd si již řekl o reprezentační dres a bude-li podávat takové výkony jako v extralize, tak ho neztratí. Kuba Němec strašně dře, skočí po každém míči, nic není pro něho ztracené. Potřebuje větší rozhodnost na útoku. Stejný problém na útoku má i Matyáš Rozsypal. Oba blokaři Honza Vanini i Kuba Janák se rovněž posunuli ve výkonech směrem nahoru, ovšem jejich čas musí ještě přijít. K zápasům: S Brnem 0:3 skoro jasně. My se bili, ale na pozdějšího vítěze turnaje to nestačilo. S Libercem rovněž 0:3, ale až v koncovkách. Druhý den jsme s Příbramí překvapili a najednou vedli 2:0 na sety. Sice jsme toto vedení neudrželi, ale 5. zkrácený set byl nakonec náš a my slavili vítězství. V posledním zápase s pražskými Lvy jsme sahali dokonce po záchraně v elitní skupině. Vedli jsme 1:0 a 24:21 a kdyby…. Na kdyby se nehraje. My to neuhráli a porážka 3:1 nás odsoudila k sestupu do druhé výkonnostní skupiny. Tam jsou ještě tři místa pro vstupu do závěrečného finálového turnaje. Pokud se v následujících dvou turnajích v této skupině udržíme, bude jedno místo naše. A podle toho, co jsme předvedli, je to v našich silách.
VELMEZ – Brno 0:3 (-19,-22,-17) VELMEZ – Liberec 0:3 (-20,-23,-20)
VELMEZ – Příbram 3:2 (24,24,-16,-12,15) VELMEZ – Lvi Praha 1:3 (21,-25,-20,-15)
Autor: Velké Meziříčí, 3.2.2020 Petr Juda
Publikoval: -kas-












