• Mezi obcemi Oslavice a Oslavička se v úseku Oslavice - odbočka na Baliny jezdí na semafor.
  • Rozhledna zčervenala a kolem ní byla k vidění světelná show, šlo o symbolické připojení k globálnímu hnutí za kulturu.
  • Proběhlo frézování asfaltu na silnici do Mostišť.
  • Dnes je květinový den Ligy proti rakovině. Za 20 korun si můžete koupit měsíček.

Prohra hokejového b-týmu v Telči

SPORT - HOKEJ - 14. 2. 2020 - komentářů 0

Telč hrála co potřebovala a béčko HHK za celý zápas nenašlo protizbraň, jak by jí v tom zabránilo.

HHK Velké Meziříčí „B“ – SK Telč 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Rozhodčí: Janči – Kouba, Mareček

Diváků: 36

Branky: 46. Střecha L. (Štěpánek)– 16. Smejkal (Kubát ), 19. Berka (Sokolík ), 20. Šťastný (Kubát, Šalanda T. ), 49. Prášek (Smejkal, Kret)

Vyloučení: 9:6

Využití: 0:1

Oslabení: 1:0

Střely na branku: 36:47

V.M. „B“: Pestr (Šeba) – Pokorný, Chlubna – Karásek, Bradáč – Střecha Libor - Kudláček Jiří, Štěpánek, Hubl – Smejkal, Tichý, Dundálek – Šoukal, Barák, Malec – Bernat, Tůma Martin, Vrána

Telč: Havlík Adam (Ležák)– Šťastný, Havlík Tomáš, Havlík Jiří, Sokolík, Kubát, Kotrba, Smejkal, Kret, Prášek, Berka, Šalanda Tomáš

Tak by se dala stručně charakterizovat dohrávka 15. kola soutěže. Domácí se sice snažili se svým soupeřem držet krok, ale ten je do žádných šancí nepouštěl a chyby meziříčských navíc nemilosrdně trestal. V 16. ´ otevřel stav zápasu Smejkal po přihrávce Kubáta. O tři minuty později zvýšil na 0:2 Berka s asistencí Sokolíka a slabou chvilku domácích v závěru třetiny završil Šťastný. Po nahrávkách Tomáše Šalandy a Kubáta prakticky rozhodl o vývoji zápasu.

Od začátku prostřední části už se hosté, kteří přijeli pouze s 11 hráči, soustředili na údržbu svého náskoku a to včetně přesilovek. Domácí hokejisté se totiž ve své úporné snaze dopouštěli zbytečných faulů. A tak když k jalové koncovce přidali ještě osm minut v oslabení, není se co divit, že druhá třetina skončila bez branek. Ke snížení skóre nevyužili ani dvouminutovou početní výhodu 5:3, kdy je Telč pustila jenom do jedné vyložené šance.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Hráči HHK se sice stále častěji dostávali před Havlíkovu bránu, ale jejich po všech stránkách lepší soupeř žádný zvrat nepřipustil. Jediný kiks si hosté paradoxně dovolili při své přesilové hře ve 46. minutě. Nechali si za vlastní bránou sebrat Štěpánkem puk a Libor Střecha měl před odkrytou svatyní už snadnou práci. Vykřesaná naděje však domácím vydržela pouze tři minuty, kdy jeden z výpadů Telče zužitkoval Prášek s asistencemi Kreta a Smejkala.

Domácím slouží ke cti, že ani poté nic nezabalili a tlačili se do útoku až do konce zápasu. Na žádný bod to nakonec ale nestačilo.

Třetí utkání během sedmi dnů budeme hrát v sobotu 15. 2. 2020 od 17.00 hodin v Náměšti nad Oslavou.

Autor: Vladimír Hort

2. 3. 2020 - 11. kolo nadstavbová části městské ligy

Výsledky 11. kola nadstavbové části městské ligy

17. 3. 2020 - Béčko HHK v sezóně 2019 - 2020

V letošním ročníku Krajské soutěže Kraje Vysočina skončil hokejový „B“ – tým na čtvrtém místě.

3. 2. 2020 - Junioři HHK vyhráli v Chotěboři a posunuli se do čela Regionální ligy

Přinášíme vám výsledkový servis zápasu týmů mládeže HHK Velké Meziříčí.

22. 3. 2020 - Řídící svaz potvrdil vítězství velkomeziříčských hokejistů

Sportovně technická komise JM ČSLH odsouhlasila konečné pořadí jednotlivých soutěží.