SPORT SERVIS VM - Elektrokola Haibike
Dnes je 20. dubna 2021, svátek má Marcela, zítra Alexandra.
  • Pokud objevíte na náměstí za stěračem svého auta tento žlutý lísteček, vezměte si sebou na služebnu městské policie také peněženku.
  • Městská policie nezahálí a kontroluje dodržování nového dopravního značení. Od 17. 4. 2021 už ale nepočítejte s domluvou, ale spíše s pokutou.
  • Očkovací místo ve Velkém Meziříčí zatím v centrálním registračním systému chybí.
  • Barokní most v Náměšti nad Oslavou prochází rekonstrukcí. Po obnovené památce se budou moci lidé projít o Vánocích 2021.
  • U EXIT 162 u Velké Bíteše počítejte s omezením.

Generační obměna ve Velkém Meziříčí! Starostou se stal Alex Kaminaras (28)

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 25. 2. 2020 - komentářů 0

Zastupitelé Společně VM
Zastupitelé Společně VM


Tisková zpráva Společně VM, Velké Meziříčí, 25. února 2020


Dnes jsme hlasovali pro odvolání současného starosty, místostarostky a radních Velkého Meziříčí a připojili se ke hlasování o novém vedení města. Starostou se stal Alex Kaminaras, kterému tímto děkujeme, držíme palce a počítáme i v dalších letech se spoluprací v rámci klubu a aktivit Společně VM.

 

Úsilí Společně VM o změnu ve vedení města nemůže nikoho překvapit, vedení města (dnes už bývalé) kritizujeme dlouhodobě. Veřejně jsme zpracovali témata: změny v periodiku Velkomeziříčsko, záchrana synagogy, debata k územnímu plánu. Prosazujeme změny směrem k větší transparentnosti radnice, v poslední době jsme komentovali budoucnost lokality Svit.

 

Za rok a půl účasti v zastupitelstvu, komisích a pracovních skupinách jsme však zjistili, že s některými kolegy – napříč koalicí i opozici – sdílíme aktivismus i pohled na důležitá témata. Vznikla tak nová rada ve složení:

 

Starosta Alexandros Kaminaras (Společně VM), místostarosta František Smažil (ANO), členové rady Josef Prokop (Společně VM), Ivo Šulc (TPM), Petr Velička (TPM), František Fňukal (ANO) a Tomáš Rapušák.

 

Šest ze sedmi radních se stalo zastupiteli teprve v roce 2018. Věříme, že tato „generační obměna“ nám pomůže oprostit se od mnoha omylů, křivd a bolístek z minulosti.

 

Alex Kaminaras a jeho kolegové ve vedení města si v tuto chvíli vzali za úkol co nejrychleji se zapracovat do chodu radnice, dohodnout se a zveřejnit, o co budou usilovat ve zbývající části volebního období.

Společně VM

 

Informace o nás     

     

Společně VM je parta lidí, která ve Velkém Meziříčí organizuje kulturní a veřejné akce a účastní se i politického života. Ve volbách v roce 2018 získali pět křesel v místním zastupitelstvu. Část členů Společně VM vešlo v povědomí iniciativou „Za Náměstí VM“. Na podzim 2017 vyvolali referendum o podobě náměstí, jehož výsledky vedení města zcela ignorovalo. Dnešní změna umožní mimo jiné i pokračování příprav rekonstrukce náměstí.

 

Alexandros Kaminaras se narodil v Nikósii na Kypru, odkud pochází jeho otec. Většinu dětství prožil v Olší nad Oslavou, místní části Velkého Meziříčí. Ve věku 28 let se stává zřejmě nejmladším starostou v historii Velkého Meziříčí. K činnosti Společně VM se přidal v létě 2018, jeho nejsilnějšími tématy jsou už od počátku urbanismus a architektura; architektura je ostatně i jeho profesí. Alex aktuálně bydlí ve Velkém Meziříčí a je čerstvě otcem.

 

Josef Prokop je ředitelem Základní školy a Praktické školy ve Velkém Meziříčí. Ve velkomeziříčské politice působí od roku 2010 se stranou Volba pro město, s níž se v roce 2018 spojil s iniciativou Za Náměstí VM a utvořili Společně VM. Josefovi je 58 let, se svojí manželkou mají dva dospělé syny a vnuka.

 


Autor: Tisková zpráva Společně VM,

Publikoval: -kas-

Čtěte také

11. 11. 2020 - Domov pro seniory děkuje Nadačnímu fondu Františka Podstatzky Lichtensteina

V letošním složitém a opravdu náročném roce obdržel náš domov několik věcných a finančních darů, jak od našich tradičních podporovatelů, tak od dárců zcela nových.

2. 12. 2020 - Dobrovolní hasiči v příštím roce oslaví 150 let

Díky dotaci získali nové vratné kelímky s motivem významného výročí SDH Velké Meziříčí.

9. 9. 2020 - COOP vás zve na slavnostní otevření opravené prodejny na Mírové ulici 10.9.

Již ve čtvrtek 10. září se po rekonstrukci znovuotevírá prodejna COOP na ulici Mírová.

19. 1. 2021 - Úspěšné TRACKování s DÓZOU bude pokračovat

V předvánočním čase, od 29. listopadu do 30. prosince 2020, měli občané Velkého Meziříčí a lidé z blízkého okolí možnost účastnit se putovní hry TRACKuj VelMez s Dózou a smysluplně tak...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

SANBORN: Přijmeme pracovníka na pracovní pozici KONSTRUKTÉR - TECHNOLOG
TOPlist