Dnes je 14. července 2024, svátek má Karolína, zítra Jindřich.
  • V rámci kulturního léta na náměstí ve Velkém Meziříčí zahrála skupina Listověj.
  • Vydané deště doprovázené bouřkami zvedlo hladinu Balinky v Balinském údolí. Brod lze zatím přejít suchou nohou.
  • Koupaliště PALOUKY bylo dnes otevřeno.
  • VII. ročník historických bicyklů se vydařil. Článek včetně videa připravujeme.
  • Skupina Amarylis vystoupila kvůli počasí v prostorách Lanč Branč - Náměstí 79/3 (bývalá restaurace Obecník). Skupina v rámci kulturního léta vystoupí ještě jednou a to 11. srpna 2024.
  • Postup prací na rekonstrukci silnice na Fajtův kopec (horní část ulice Nad Gymnáziem).

Částečně utajené výročí

- - 30. 3. 2020 - komentářů  0
stojící zleva Roman Vašíček, Petr Juda (trenér), Martin Kryštof ( s ním Tereza Konečná), Petr Vašíček, Michal Novák, Tomáš Doležal, Roman Bém, Jakub Konečný, dole jsou Pavel Babák a Standa Hybášek.
stojící zleva Roman Vašíček, Petr Juda (trenér), Martin Kryštof ( s ním Tereza Konečná), Petr Vašíček, Michal Novák, Tomáš Doležal, Roman Bém, Jakub Konečný, dole jsou Pavel Babák a Standa Hybášek.

Trochu ve stínu současného dění kolem nákaz koronavirem a trochu tak mimo hierarchii důležitostí, bych chtěl připomenout jedno naše volejbalové významné výročí.


30. dubna v roce 2000 postoupili junioři do juniorské nejvyšší soutěže, extraligy, a jsou v ní dodnes. Tedy slavíme 20leté nepřetržité působení v této soutěži. Pro tak malý klub je to doslova rarita jak ve srovnání s většími volejbalovými kluby, tak i ve srovnání s přiměřeně stejně velkými oddíly i mezi jinými kolektivními sporty. Na Vysočině je to kromě hokejové Dukly jediné družstvo, které hraje nepřetržitě nejvyšší soutěž a ve volejbalovém prostředí je to rekord sotva kdy dosažitelný. A to jsme neřekli poslední slovo. Vždyť i takové kluby jakými jsou České Budějovice, nebo Zlín nemají takovou historii. Jak k tomu došlo? Když jsem v roce 1998 přišel za prací do Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištích, kde jsme zakládali ortopedické oddělení, tak ve volejbalovém oddílu nebylo žádné dorostenecké družstvo. Byli zde žáci a muži. Oba týmy hráli krajské přebory. Žákovské družstvo si vybojovalo účast v Přeboru ČR vítězstvím v této soutěži tehdy ještě jihomoravského kraje a v něm skončilo na výborném 5. místě (jen jednou skončili naši žáci výše, v roce 2005 byli stříbrní). I když vlastně z tohoto družstva pokračovalo dále 4-5 hráčů, neodradilo nás to a my založili družstvo juniorů (tehdy straších dorostenců). Kluci přivedli spolužáky. My jsme trénovali nejprve 4x týdně, ale téměř ihned jsme přidali i tréninky i v neděli, takže objemově to bylo výborné. Zázemí bylo na venkovních kurtech v Areálu zdraví na Světlé. S tělocvičnou to bylo zpočátku horší, ale to jsme v červnu 2000 neřešili.

 

Trénovali jsme celý červen a potom opět v srpnu, bylo i soustředění. Od Dukovan jsme získali dorosteneckou ligu a v září jsme tréninky přesunuli do tělocvičny za kostelem, kde jsme zůstali dodnes. Podařil se i navršit objem tréninků, jak jsme chtěli a začali hrát soutěž. Zpočátku to nebylo nic moc, ale postupem času jsme najednou začali vyhrávat a nakonec jako outsideři jsme skončili na druhém místě za Zlínem. Nebylo pro nás jiné řešení a jiná výzva, než další ročník vyhrát a pokusit se postoupit do juniorské extraligy. Tak jak jsme si předsevzali, tak jsme i splnili. Sezónu jsme vyhráli s přehledem, i když bylo několik klíčových okamžiků. Prvním byla Česká Lípa náš největší soupeř, který rovněž chtěl výš. V bilanci zápasů 3:1 jsme ukázali, kdo bude blíže kvalifikaci. Pak jsme si to trochu zkomplikovali. Poslali jsme dva naše klíčové hráče Martina Kryštofa a Romana Vašíčka do Havlíčkova Brodu, který v tu dobu hrál extraligu juniorů a potřeboval se zachránit (to se nakonec nepodařilo, i když přičiněním Martina Kryštofa zaznamenal alespoň jediné vítězství v soutěži). Další komplikací byla zlomená kost v přednoží Tomáše Rohlíka Doležala. Přidaly se i porážky, ale nakonec byl náš náskok tak velký, že jsme ho uhájili a tím jsme postoupili po dvou letech budování týmu do kvalifikace o extraligu.

 

Tenkrát postoupili tři vítězové skupin dorostenecké ligy: my, Ervěnice a Zlín. Dalšími účastníky byl 10. a 11. tým z extraligy: Brno a Česká Třebová. Přímo sestoupil Havlíčkův Brod. Hrálo se tedy o 3 postupová místa systémem každý s každým. První den kvalifikace jsme se utkali s Brnem a hned v začátku jsme po boji prohráli 1:3. Čekali nás Ervěnice, které byli považováni za největšího favorita. My vyhráli první set jasně 25:16. V druhém setu otěže zápasu převzal soupeř a vedl již 24:18. Vyhráli jsme ho ale my 27:25 a v třetím setu to byla již naše exhibice.

 

Tím nám druhý den stačilo vyhrát jeden zápas a byli jsme tam. Vyhráli jsme oba. S Třebovou 3:0 a se Zlínem 3:1. Hrálo se v Brně, takže jsme měli i hodně diváků na naší straně hlavně z řad rodičů. Oslava byla veliká a končila slibem, že se alespoň v tom dalším ročníku udržíme. A jsme tam nyní 20 let!! O postup se tehdy zasloužili: Petr Vašíček, Martin Kryštof, Tomáš Doležal, Michal Novák, Roman Bém, Standa Hybášek, Ondřej Bachr, Tomáš a Jirka Homolovi. Na vítězství v lize se ještě podílel Roman Vašíček, ale ten již kvalifikaci hrát nemohl (možná jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám)

 

Další články: Letem světem dvacetiletím

Významní hráči, trenéři a funkcionáři (to dá tak na dva články)


Autor: Velké Meziříčí, 23.3.2020 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

15. 2. 2024 - VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!

VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!
Začnu hned od konce. Vyrovnali jsme stav čtvrtfinále play off na 2:2 na zápasy.

8. 2. 2024 - Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)

Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)
Letos se 1.liga hraje takovým zvláštním způsobem.

21. 2. 2024 - Tentokrát jsme zuby necenili

Tentokrát jsme zuby necenili
Úplně nás to semlelo. Bouřlivé prostředí, kde nebylo slyšet vlastního slova a bezchybný výkon Bučovic se podepsalo na naší nervozitě, kterou jsme si nechtěli moc připouštět.

19. 6. 2024 - Konec sezóny plné nových výzev

Konec sezóny plné nových výzev
Skončila sezóna 23/24 a hned začala nová.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist