Dnes je 14. července 2024, svátek má Karolína, zítra Jindřich.
  • V rámci kulturního léta na náměstí ve Velkém Meziříčí zahrála skupina Listověj.
  • Vydané deště doprovázené bouřkami zvedlo hladinu Balinky v Balinském údolí. Brod lze zatím přejít suchou nohou.
  • Koupaliště PALOUKY bylo dnes otevřeno.
  • VII. ročník historických bicyklů se vydařil. Článek včetně videa připravujeme.
  • Skupina Amarylis vystoupila kvůli počasí v prostorách Lanč Branč - Náměstí 79/3 (bývalá restaurace Obecník). Skupina v rámci kulturního léta vystoupí ještě jednou a to 11. srpna 2024.
  • Postup prací na rekonstrukci silnice na Fajtův kopec (horní část ulice Nad Gymnáziem).

Letem světem dvacetiletím, aneb prokletí play off

- - 6. 4. 2020 - komentářů  0

Postoupili jsme tedy do juniorské extraligy: Do přípravy jsme se pustili s ohromným elánem. Všichni nám předpovídali, že nemáme šanci se udržet. Nakonec to dopadlo excelentně.


Prvních 10 zápasů jsme vyhráli a usadili jsme se na prvním místě. Z něho jsme postoupili až do závěrečného play off. Play off jsme bohužel nikdy neuměli hrát. Nebo spíš to bylo tím, že soupeři se na play off posílili o své hráče juniorského věku, kteří však již stabilně našli místo v sestavách extraligovým klubů. Tak tomu bylo i v tom našem prvním. Snadno jsme postoupili do semifinále, zde narazili na Liberec posílený tehdy ještě juniorem Ticháčkem (dnes nahrávač Karlovarska ozdobený tituly z německé a polské ligy). Po urputných bojích jsme prohráli těsně 2:3 na zápasy. Neuhráli jsme ani zápas o 3. místo s Hradcem Králové. Další sezóny definitivně potvrzovaly a potvrdily naše oprávnění hrát nejvyšší soutěž oprávněně. Hned zpočátku přišla i medaile. V 3. naší sezóně to bylo 3. místo. Medaile nebyly naším trvalým cíle. Bylo nám jasné, že nemáme takovou možnost vychovávat vlastní hráče z našeho města a zároveň získávat hráče odjinud, jako jiné, mnohem větší oddíly. Proto hlavním úkolem bylo držet nejvyšší juniorskou soutěž co nejdéle. Nikdy bychom si nepomyslil, že to vydrží 20 let! Naším nejčastějším umístěním bylo 5. místo. O udržení jsme hráli pouze 2x. Jednou jsme soutěž v závěrečných bojích udrželi sami, podruhé (v loňském roce) nám pomohlo její rozšíření. Jak jsem již psal, play off bylo pro nás prokleté. V jedné sezóně jsme vyhráli dokonce všech 20 zápasů základní části a tím jsme vytvořili i nový extraligový rekord. Ovšem play off nás opět zradilo a konečné naše 5. místo nás samozřejmě neuspokojovalo. Tak tomu bylo několikrát a téměř vždy nás play off „vypeklo“.

 

Dařilo se nám postoupit do nejvyšší soutěže i v kadetské kategorii. Zpočátku jsme z ní sice několikrát spadli, ale posledních 14 let ji držíme nepřetržitě a již jsme se v ním dobře „zabydleli“. Po dovršení 10 let v extralize jsme uspořádali první naší vzpomínkovou exhibici. Tehdejší junioři nastoupili proti našim odchovancům, hrající vyšší soutěže dospělých. Protože tato exhibice dopadla velice úspěšně jak po sportovní stránce, tak po společenské, včetně velkého diváckého zájmu, slíbili jsme si, že za 5 let upořádáme podobnou. Podmínkou bylo hrát stále extraligu. To jsme plnili, takže v roce 2015 byla exhibice po 15 letech. Navíc tento rok, byl pro nás vůbec nejúspěšnější. Poprvé a zatím naposledy jsme postoupili do finále play off a i když jsme neuspěli, byla, a dosud i je, stříbrná medaile náš největší úspěch. V úspěšných sezónách jsme pokračovali, i když nám tradičně play off nikdy moc nešla. V následujících dvou letech jsme postoupili do semifinále z prvních míst ve skupinách a ani jednou jsme neuspěli. V roce 2016 to bylo konečné 3. místo a v dalším roce místo čtvrté. Přitom to byl asi historicky náš nejsilnější tým. Ještě v roce 2018 jsme obsadili naše „tradiční“ 5. místo. Pak již zbyl jen boj o záchranu. Poslední 20. sezónu jsme se však již odrazili od dna a získaným devátým místem opět stoupáme vzhůru. 20 let v extralize způsobilo, že jsme se jasně a pevně zařadili do volejbalové mapy nejlepších mládežnických oddílů v republice. To je pro tak malé město vlastně skoro zázrak. Nikomu jinému v České republice se to nepodařilo. Kluby s tradicí jako je např. několikanásobný mistr z Olomouce již dnes neexistuje. Neexistuje ani tradiční volejbalové centrum v Plzni. Ústí nad Labem je již 10 let pouze v 1. lize atd.

 

My stále držíme, stále nám volejbal nezevšedněl, stále máme dost energie. V tom je klíč v klubové dlouhověkosti. Je potřeba stavět na lidech a ne na koncepcích a programech. Jen lidi rozhodují. O tom, kdo v oddíle měl a má klíčové role, kdo zde hrál, kdo se dostal až do reprezentace, o tom budou další pokračování tohoto bilancování.

 


Autor: Velké Meziříčí, 29.3.2020 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

15. 2. 2024 - VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!

VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!
Začnu hned od konce. Vyrovnali jsme stav čtvrtfinále play off na 2:2 na zápasy.

8. 2. 2024 - Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)

Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)
Letos se 1.liga hraje takovým zvláštním způsobem.

21. 2. 2024 - Tentokrát jsme zuby necenili

Tentokrát jsme zuby necenili
Úplně nás to semlelo. Bouřlivé prostředí, kde nebylo slyšet vlastního slova a bezchybný výkon Bučovic se podepsalo na naší nervozitě, kterou jsme si nechtěli moc připouštět.

19. 6. 2024 - Konec sezóny plné nových výzev

Konec sezóny plné nových výzev
Skončila sezóna 23/24 a hned začala nová.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist