Otevírací doba Městského úřadu Velké Meziříčí od 20. dubna:
Pondělí 8:00 – 17:00 hod.
Úterý 8:00 – 13:00 hod.
Středa 8:00 – 17:00 hod.
Čtvrtek 8:00 – 13:00 hod.
Pátek 8:00 – 13:00 hod.
Opatření s vyhlášeným nouzovým stavem však platí stále beze změny. Doporučujeme všem klientům, aby v maximální možné míře komunikovali s úředníky prostřednictvím e-mailu, telefonicky či poštou. Neustále platí doporučení, aby lidé na úřad chodili skutečně jen v nejnutnějších a neodkladných případech.
„I nadále platí výzva pro občany, aby ve svém zájmu úřad navštěvovali jen v neodkladných záležitostech, pokud je to možné, aby platby řešili bezhotovostně a pokud potřebují konzultaci, aby v ideálním případě využili telefonní spojení," apeluje na občany tajemník velkomeziříčského městského úřadu Marek Švaříček. Pokud už občané přijdou na městský úřad osobně, mají dodržovat dvoumetrové rozestupy a nemají se v prostorách úřadu shlukovat. Mají nadále používat ochranné prostředky dýchacích cest a dezinfekci na ruce umístěnou za vchodovými dveřmi budov úřadu.
Dále občanům připomínáme, že je minimálně do konce června prodloužena splatnost poplatku za psy, poplatku za komunální odpad i všech ostatních místních poplatků. Stále také platí opatření vlády, dle kterého lidem s propadlými doklady nehrozí žádné sankce. Díky tomu je možné vyřízení nového občanského či řidičského průkazu odložit na později.
O pondělí 20. dubna se znovu veřejnosti otevře Turistické a informační centrum Velkého Meziříčí, které bude občanům i nadále k dispozici v kanceláři staré budovy radnice, dveře č. 103.
Autor: Michaela Hudková, tisková mluvčí
Publikoval: -kas-








