Výběrové řízení konané v únoru 2020 bylo ze strany rozhodujících zdravotních pojišťoven a Krajského úřadu s nedoporučujícím stanoviskem. Podporu naopak vyslovila Česká lékařská komora a odborná společnost. Poté MUDr. Schreiberová a současně také Dům zdraví oslovili vedení města Velké Meziříčí, zda by iniciativa pro vypsání nového výběrového řízení tentokrát mohla vzejít na podnět obce. Žádost byla podána a na KÚ Kraje Vysočina přijata. Kvůli omezením nařízeným vládou ČR vzhledem k onemocnění Covid19 nebylo možné výběrové řízení vypsat dříve, než to uvolnění restrikcí dovolí. Nyní je výběrové řízení naplánováno na 25.5. O výsledku budeme informovat.
Informace k zajištění péče - akutní případy ošetří MUDr. Blanka Molínová, tel. 568 808 328, Vltavínská 1289, 674 01 Třebíč.
Pacienty ambulance MUDr. Urbánkové převezme do péče MUDr. Drahomíra Schreiberová, pravděpodobný termín zahájení praxe je 1. června 2020. V současné době probíhá administrativní část pro zahájení činnosti, která je dána legislativou a postupy včetně lhůt je nutné dodržet. (původně zmíněný termín převzetí od března není reálný vzhledem k finální volbě formy převzetí ambulance, ke které došlo teprve 13.12.)
Pacienti ošetření v Třebíči nebo na kterémkoli jiném pracovišti se budou moci vrátit do této ambulance.
Autor: převzato z dumzdravi.cz
Publikoval: -kas-








