SPORT SERVIS VM - Profesionální SKI & SNB servis ve Velkém Meziříčí
Dnes je 27. listopadu 2020, svátek má Xenie, zítra René.
  • Nová lampa veřejného osvětlení již svítí.
  • Vánoční strom před radnicí je nazdoben.
  • Probíhá úklid listí v Čechákách.
  • Sloup na náměstí trochu povyrostl.
  • Také v Mostištích zářil kostel v červeném.

Sraz Beetle a New Beetle na Vysočině

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 15. 6. 2020 - komentářů 0

Sraz Beetle a New Beetle u skanzenu na Veselém kopci.
Sraz Beetle a New Beetle u skanzenu na Veselém kopci.
foto: Martin Nani
Sraz Beetle a New Beetle u skanzenu na Veselém kopci.
Sraz Beetle a New Beetle u skanzenu na Veselém kopci.
Sraz Beetle a New Beetle u skanzenu na Veselém kopci.
Sraz Beetle a New Beetle u skanzenu na Veselém kopci.

Když potkáte na silnici malé, kulaté a hbité autíčko, proběhne vám hlavou mnoho myšlenek a jednou z nich je například i to, k čemu takové auto je. Nemá dostatečný zavazadlový prostor, jaký očekáváte a více jak čtyři osoby do něho neposkládáte.


Milovníci těchto autíček, jimž se lidově říká brouk, vám pohotově odpoví jednoduchou větou. Brouka nesmíte vnímat rozumem, do brouka se musíte zamilovat. Brouk je určitý styl života. O tom celém je každoroční sraz majitelů a příznivců VW Beetle a VW New Beetle.

 

Nejinak tomu bylo i tuto sobotu 13. června 2020, kdy se opět sjela barevná a vytuněná autíčka ze všech koutů naší republiky. Letošní sraz byl ovšem jiný. Nejen že ukázal neskutečnou sounáležitost a spolupráci lidí, kteří dokázali během necelých 14 dní vše připravit, ale dokázal také velkou přizpůsobivost současné situaci ohledně koronavirové pandemie, která zamíchala kartami a pravidelný květnový sraz brouků, který se koná vždy ve Slavkově u Brna, přerušila.

 

Letošní, narychlo zorganizovaný sraz měl svůj počátek u skanzenu na Veselém kopci, kam dorazilo na 45 brouků. Nejen majitelé sobě navzájem, ale i návštěvníci skanzenu Veselý kopec tak mohli obdivovat nablýskaný lak barevných autíček, jimž veselost a hravost je přirozená, nebo vtipné vyjádření vlastní image jejich majitele.

 

Shlédnout jste tak mohli New Beetla vetřelce, nebo New Beetla, který naopak zastupuje něžné pohlaví v barvách růžové. Ani jejich dědečkové nezůstávají pozadu a proto se za mohutného rachotu a staré vůně benzínu přiřítila stará, nablýskaná autíčka Beetle, z nichž jeden zavítal na Vysočinu až z olomoucka.

 

V poledne vyrazila kolona brouků směr Žďárské vrchy, kde cestou zdravila například obyvatele Hlinska, nebo Herálce a všichni si tento moment vychutnávali tak, jak se na hrdého majitele Beetla patří. Ovšem ani okresní město Žďár nad Sázavou nezůstalo o tuto podívanou ochuzeno. Po 15 hodině zavítala kolona do Žďáru nad Sázavou, kde si broučkaři prohlédli hlavní skvosty tohoto města, jakým je Zámek Žďár nad Sázavou, nebo Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

 

Co říci závěrem. Snad jen to, že je nutno poděkovat. Poděkovat všem, kteří se na organizaci srazu podíleli, přesto že příprava probíhala v krátkém čase a s nejistým výsledkem. První poděkování je zasláno obci Vysočina, která zajistila bezproblémové parkování plechových miláčků u skanzenu Veselý kopec. Dále patří poděkování Městské policii Hlinsko, která pomohla při řízení silničního provozu, aby kolona brouků mohla bez obtíží projet rizikovými úseky. Samozřejmě je nutno poděkovat Hotelu Medlov za vstřícný přístup v ubytování a péči o členy srazu. Poslední poděkování, avšak neméně důležité je adresováno spolčenosti Tokoz a.s., se sídlem ve Žďáru nad Sázavou, která poskytla své parkoviště k bezproblémovému parkování všech členů Beetle a New Beetle srazu.

 

Mimochodem, až budete na svých cestách míjet malé, veselé a hbité autíčko značky VW Beetle, nebo VW New Beetle, nezapomeňte na to, že v životě mnoho věcí nesmíte vnímat rozumem, ale srdcem.


Autor: Veronika Nani Honsová, DiS.; Foto: Martin Nani

Publikoval: -red-

Fotogalerie

06.jpg  07.jpg  08.jpg  09.jpg  10.jpg  11.jpg  12.jpg  13.jpg  14.jpg  15.jpg  16.jpg  17.jpg  18.jpg  19.jpg  20.jpg  21.jpg  22.jpg  23.jpg  24.jpg  25.jpg  26.jpg  27.jpg  28.jpg  29.jpg  30.jpg  31.jpg  32.jpg  

Čtěte také

14. 5. 2020 - Na Masarykově náměstí v Křižanově mají do konce srpna přibýt parkovací místa

Proměna křižanovského Masarykova náměstí pokračuje v letošním roce.

24. 11. 2020 - Na Zelené Hoře ve Žďáře probíhá rozsáhlá rekonstrukce

Vzhledem k probíhajícím opravám areálu poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, musí návštěvníci dbát zvýšené opatrnosti! Pohyb je povolen výhradně v ambitu, nikoliv na staveništi.

6. 7. 2020 - Mladý muž utonul v rybníce Kuchyňka

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v neděli 5. července deset minut po půl sedmé večer na lince tísňového volání 158 oznámení o pohřešování muže v Třebíči.

21. 9. 2020 - V Krásněvsi odhalili pamětní desku rodáku, básníku a spisovateli Ladislavovi Dvořákovi

U příležitosti stého výročí od narození uspořádala obec Krásněves v pátek 18. září vzpomínkový den završený odhalením pamětní desky na kameni.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist