PANORAMA FITNESS
Dnes je 21. června 2024, svátek má Alois, zítra Pavla.
  • Letos vyšlo otevření koupaliště na tropický den.
  • Jdu do školy. V mateřské škole na Sokolovské proběhlo ve čtvrtek pasování předškoláků s Dózou.
  • 21.6.2024 - Koupaliště PALOUKY otevře své brány v pátek 21. června 2024 v 10 hodin. Jak to na koupališti aktuálně vypadá můžete sledovat na portále www.NovinyVM.cz v pravém sloupci na ONLINE kameře.
  • Lidl už láká zaměstnance přímo na fasádě prodejny.
  • Nový chodník na Fajťák už po celé délce lemují nové stožáry pro veřejné osvětlení.
  • Děje se v knihovně: Z původní budovy na Poštovní se vyváží velké množství stavební suti.

Náměšť nad Oslavou přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu

- - 15. 7. 2020 - komentářů  0
Sebastian Petit z Francie bude startovat o víkendu v Náměšti nad Oslavou.
Sebastian Petit z Francie bude startovat o víkendu v Náměšti nad Oslavou.
Marek Rybníček na trati Vrbenského vrchu se Škodou Fabia R5 EVO  foto:  foto Tomáš Tichý
Absolutní vítěz nedělního závodu 2019 Miloš Beneš na voze Osella FA30 foto: Foto Jiří Navrkal

O víkendu 18. a 19. července 2020 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, MANN-FILTER Zámecký vrch 2020.


Závodní trať okolo náměšťského zámku, která je dlouhá 2030 m přivítá účastníky druhého podniku letošního seriálu Mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu AUTOKLUB a současně i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2020.

 

Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou, se museli z důvodů preventivních opatření vzdát snahy uspořádat závod ve svém tradičním květnovém termínu a pokusit se uspořádat závod automobilů do vrchu v náhradním termínu, což se díky přispění dotčených institucí nakonec povedlo. O tom, že se bude jednat o velice kvalitní sportovní podnik, svědčí zaplněné seznamy přihlášených ještě před termíny jejich uzávěrek. Jasnou podobu startovních listin pro víkendové závody na XXXIX. ročníku MANN-FILTER Zámeckého vrchu určí až páteční administrativní a technické přejímky jezdců, kteří do Náměště nad Oslavou přijedou.

 

Při pohledu do seznamů přihlášených se dá již dnes z jistotou říct, že letošní ročník závodů bude patřit mezi jedny z nejlépe obsazených v celé historii pořádání závodu. Díky zrušení letošního ročníku Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, hledají špičkoví jezdci seriálu pro testování svých závodních speciálů závody, pro jejich odzkoušení a to je i případ závodu v Náměšti nad Oslavou. O start na MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2020 projevil zájem a zaslal přihlášku jeden z nejrychlejších jezdců Mistrovství Evropy Sebastian Petit z Francie se svým novým speciálem NOVA NP 01 s pohonem 4x4 a motorem 1,75 Turbo, kterému jistě bude sekundovat úřadující mistr republiky Miloš Beneš z GMS Racing Teamu na voze Osella FA 30. Mezi aspiranty na umístění na stupních vítězů budou patřit i reprezentanti Autoklubu ČR v závodech automobilů do vrchu, pro které měly být letos prioritní starty v ME a jen sporadicky se měli objevovat na závodech v České republice, jako Václav Janík s Normou M20FC Turbo, Petr Trnka na Ligieru JS53, Martin Jerman s Lamborghini Huracan GT3 a v neposlední řadě i domácí Marek Rybníček s novým letošním závodním náčiním Škodou Fabia R5 EVO. Domácí diváci jistě budou držet palce regionálním jezdcům v čele s navrátilcem na závodní tratě, trojnásobným absolutním Mistrem ČR v závodech automobilů do vrchu Davidem Komárkem, který bude na trati Zámeckého vrchu soutěžit s McLarenem F1 EVO nebo nejrychlejší ženě závodního pole Kristýně Fillové na Mitsubishi Black EVO

 

V mezinárodním pohárovém závodě Maverick Rescue Euro Cup 2020, bude k největším favoritům patřit enkláva zahraničních jezdců, v čele s Rakušanem Ferdinandem Madrianem startujícím na Normě M20FC a jeho krajany na formulích Tatuus Master, Christiana Ferstla a jeho manželku Sigrid Ferstlovou. Diváci se mhou těšit i na start nestora závodů automobilů do vrchu, rakouského jezdce Felixe Pailera na monstrózní Lancii Delta Integrále.

 

Jak už bývá tradicí, tak si závody v Náměšti nad Oslavou nenechá ujít ani početné zastoupení regionálních jezdců, kterých je pro letošní ročník přihlášena více jak dvacítka.

 

Pořadatelé si pro návštěvníky letošního MANN-FILTER Zámeckého vrchu připravili hodnotný doprovodný program. I letos bude trať závodu zahalena do kouře od pneumatik. To když v průběhu sobotního programu se divákům opět představí se svojí Drift show, stálice tohoto sportu Michal Reichert , na voze BMW. Po celý závodní víkend se můžou diváci těšit na prezentaci dakarského vozu Ford Ranger úspěšné posádky letošního ročníku Rally Dakar 2020, Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala, velkomeziříčského týmu ULTIMATE DAKAR RACING.

 

" Velice nás těší zájem závodníků o start na MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2020 v Náměšti nad Oslavou, přesto že bude letošní ročník tak trochu jiný než ty předchozí . Díky okolnostem ohledně preventivních opatření proti šíření nemoci Covid-19, jsme byli nuceni vzdát se tradičního květnového termínu a ani pořádání závodů o tomto víkendu se bohužel neobejde bez technických a organizačních patřeních proti šíření této nemoci. Při vstupu do areálu závodů budou všichni diváci i soutěžící informování o zvýšených hygienických opatřeních a zásadách pohybu ohledně prevence proti nemoci Covid-19. Prosím tímto diváky o respektování těchto opatření, aby dbali pokynů pořadatelů pro zachování své vlastní bezpečnosti, ale i zajištění bezpečnosti soutěžícím a klidnému průběhu samotného závodu. Pevně věřím že, to všichni v této nelehké době zvládneme, tak aby se jezdci i diváci za námi do Náměště nad Oslavou opět vraceli " řekl před závodním víkendem ředitel závodu Ivan Rybníček.

 

Časový program závodů je identický jak v sobotu tak neděli. Po oba dny zahajuje ranní trénink v 8.00 hodin, první závodní jízda bude v sobotu odstartována ve 13.00 hodin, v neděli pak o půl hodiny později z důvodu slavnostního zahájení, které se uskuteční v prostoru startu ve 13.00 hodin. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka vozů a jezdců, která proběhne v pátek 17. 7. 2020 od 16.00 hodin.

 

Více informací na www.zamecky-vrch.cz

 

 


Autor: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR – 14.7.2020

Publikoval: -kas-

Čtěte také

19. 1. 2024 - Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty

Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty
Předposlední etapa Rallye Dakar mezi Al Ula a Yanbu opět přinesla své výzvy. Během 420 km dlouhé rychlostní zkoušky se česká posádka týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáš Ouředníček a David Křípal...

23. 1. 2024 - Dakar 2024: Ouředníček s Křípalem opět prověřili své motto NIKDY TO NEVZDÁM

Dakar 2024: Ouředníček s Křípalem opět prověřili své motto NIKDY TO NEVZDÁM
V ne zcela obvyklém rozpoložení cestovali letos na Dakar 2024 do Saúdské Arábie Tomáš Ouředníček a David Křípal.

18. 1. 2024 - Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal

Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal
Desátá etapa, 371 kilometrů dlouhý okruh kolem Al Uly, připravila českému týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala samé výzvy. Kvůli defektu a jízdě v mračnech prachu sice ztratili...

10. 1. 2024 - 4. etapa Rally Dakar 2024: Těžká noc a těžký den

4. etapa Rally Dakar 2024: Těžká noc a těžký den
Dnešní 4. etapa mezi městy Al Salamiya a Al Hofuf zahrnovala 299 km dlouhý měřený úsek. Byla sice o něco kratší, než předchozí etapy, ale rozhodně ne jednodušší, a to zejména pro...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Olejový mlýn Petráveč zve na Kmínový festival a talkshow s Josefem Dvořákem
TOPlist