Dnes je 20. září 2020, svátek má Oleg, zítra Matouš.
  • Začala distribuce volebních lístků
  • Improvizační show Partička tentokrát ne v televizi, ale hned dvakrát ve Velkém Meziříčí, bavila v pátek ve velkém sále Jupiter clubu.
  • V místní části Olší nad Oslavou už mají u sportovního areálu nové hříště s venkovní posilovnou. Více foto na našem facebooku.
  • V Krásněvsi dnes odhalili pamětní desku zdejšímu rodáku básníku a spisovateli Ladislavu Dvořâkovi.
  • Mrazivé páteční ráno. Před 6 hodinou přízemní teplota klesla mírně pod nulu.

Doporučení přísnějších PREVENTIVNÍCH hygienických opatření v regionu

ZPRÁVY - Z KRAJE - 28. 7. 2020 - komentářů 0

Na základě aktuální epidemiologické situace v regionu doplnilo pravidelné pondělní jednání pracovní skupiny COVID-19 jednání Bezpečnostní rady Kraje Vysočina. Zásadní informací ředitele Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě Jana Říhy byl obecně podpořený návrh na zpřísnění hygienických opatření směrem ke zdravotnickým službám. Dnešním dnem bylo obnoveno i odběrové místo provozované Nemocnicí Pelhřimov.


„Opatření povinného nošení roušek bude platit rozhodnutím krajské hygieny na Vysočině nejdříve od středy 29. 7. 2020. Mimořádné opatření upraví povinnost nošení roušky ve všech zdravotnických zařízeních, v sociálních službách i v lékárnách na území Vysočiny, bude se povinně týkat i dětských domovů a dalších zařízení sociální péče. Konkrétní znění zpracovává krajská hygiena, i my čekáme na jeho finální podobu. Pokud jde o doporučení Bezpečnostní rady kraje, doporučujeme dobrovolné nošení roušek i ve všech uzavřených prostorech například v obchodech, ve veřejných dopravních prostředcích nebo na úřadech. Děkuji i touto cestou všem spoluobčanům za zodpovědný přístup i ohleduplnost,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek. Podle jeho informace dnes doporučila Bezpečnostní rada Kraje Vysočina všem krajským sociálním zařízením i krajským nemocnicím preventivně omezit veškeré návštěvy. Jak přísně budou toto doporučení ředitelé a ředitelky organizací zavádět, je na jejich rozhodnutí. V současné době jsou návštěvy zakázány pouze v Nemocnici Jihlava, Havlíčkův Brod a od víkendu také v Nemocnici Pelhřimov. Provoz nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina není omezen, fungují v normálním resp. prázdninovém režimu. Návštěvy nejsou nově doporučeny například v DD Proseč Obořiště.

 

„Ředitelé krajských nemocnic deklarovali dostatek ochranného materiálu. V tuto chvíli máme v jednotlivých provozech ochranné pomůcky na dobu několika týdnů až čtyř měsíců,“ potvrdil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný, který doplnil, že s ohledem na lokální potřeby testování, byl dnes opět obnoven odběrový stan u hlavního vchodu do Nemocnice Pelhřimov. Jeho provozní doba tak navýšila kapacity testování všech krajských nemocnic. „Toto pracoviště bude v provozu několik dní v týdnu dle potřeby terénu, bude odebírat vzorky pouze u indikovaných pacientů, nikoli samoplátce,“ upozorňuje Novotný. Při objednávání do odběrových míst bude na Vysočině nadále platit, že prioritně budou testováni lidé indikováni praktickými lékaři a krajskou hygienickou stanicí.

 

Po diskuzi v Bezpečnostní radě Kraje Vysočina bylo doporučeno, aby vedení kraje zvážilo možnost nabídnout ze svých operativních zásob jihlavskému soukromému Alzheimercentru ochranné pomůcky. Dar však MUSÍ zítra ještě projednat Rada Kraje Vysočina. Na návrh hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka bude centrem poptávaný materiál přiměřeně v počtech upraven tak, aby pokryl 14denní karanténu, po kterou budou platit mimořádná opatření.

 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek apeluje také na výrobní podniky a poskytovatele služeb, aby opět prošly své covid plány a přizpůsobily je současné situaci. Vyhodnotily dopady a přijaly případně odpovídající opatření zohledňující současnou situaci.

Autor: tisková zpráva KÚ Kraje Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

9. 4. 2020 - Provoz stacionárních odběrových míst u nemocnic v Kraji Vysočina v době Velikonoc

Přinášíme přehled provozních časů stacionárních odběrových míst v Nemocnicích Jihlava, Havlíčkův Brod, Třebíč, Pelhřimov a Nové Město na Moravě.

21. 8. 2020 - Opomenuté informace nesdělené při triáži představují obrovské riziko pro zdravotní týmy

Z výstupů pracovní skupiny COVID, která zasedla v sídle Kraje Vysočina i tento týden, vyplývá, že epidemiologická situace na Vysočině byla na začátku tohoto týdne stabilní, bez zásadních ohnisek.

28. 8. 2020 - Do škol na Vysočině 1. září nastoupí téměř 65 tisíc dětí + ROZPIS PRÁZDNIN

První školní den se bude na Vysočině letos týkat téměř 65 tisíc školáků.

22. 4. 2020 - Kraj letos upraví šest nebezpečných silničních úseků. Také ten u Oslavičky

Kraj Vysočina prostřednictvím své krajské správy a údržby silnic požádal Státní fond dopravní infrastruktury o patnáctimilionovou dotaci na spolufinancování šesti připravených projektů souvisejících se zvýšením bezpečnosti na silnicích II. a III. tříd.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Prodloužení akce 1+1
TOPlist