Dnes je 1. října 2020, svátek má Igor, zítra Olívie / Oliver.
  • Mezi obcemi Oslavice a Oslavička se v úseku Oslavice - odbočka na Baliny jezdí na semafor.
  • Rozhledna zčervenala a kolem ní byla k vidění světelná show, šlo o symbolické připojení k globálnímu hnutí za kulturu.
  • Větrné podzimní počasí láká k individuálnímu pouštění draků na Fajťáku.
  • Proběhlo frézování asfaltu na silnici do Mostišť.
  • Dnes je květinový den Ligy proti rakovině. Za 20 korun si můžete koupit měsíček.

Na silnicích Vysočiny zemřelo letos méně osob

ZPRÁVY - Z KRAJE - 4. 8. 2020 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv

Policisté vyjížděli v našem kraji za prvních sedm roku k 2 544 dopravním nehodám.


KRAJ VYSOČINA – V průběhu prvních sedmi měsíců letošního roku šetřili policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na silnicích v našem kraji celkem 2 544 dopravních nehod. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se počet dopravních nehod mírně snížil, a to o 161 dopravních nehod, což představuje snížení o šest procent.

 

Letošní dopravní nehody si vyžádaly již dvaadvacet obětí – dvacet účastníků zemřelo bezprostředně po dopravní nehodě a dva další účastníci podlehli vážným zraněním později ve zdravotnickém zařízení. Loni při dopravních nehodách nebo na jejich následky v našem kraji zemřelo 28 osob, takže letošní úmrtí představují pokles o šest obětí.

 

Celkem 52 účastníků se při letošních nehodách těžce zranilo, což představuje ve srovnání se stejným obdobím loňského roku pokles o čtyři procenta – loni se těžce zranilo 54 osob. Dalších 638 účastníků utrpělo při letošních nehodách lehké zranění. Toto číslo je ve srovnání s počtem lehce zraněných za leden až červenec roku 2019 o 75 lehce zraněných nižší, což představuje snížení o jedenáct procent. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech a ostatním majetku se letos vyšplhala na částku převyšující 168 893  000 korun a ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 je o tři procenta nižší.

 

Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v letošním roce patřil nesprávný směr a způsob jízdy (969 nehod), následuje nepřiměřená rychlost (354 nehod), nedání přednosti v jízdě (168 nehod), nesprávné předjíždění (31 nehod) a technická závada (17 nehod). Celkem 1005 nehod byly dopravní nehody nezaviněné ze strany řidiče, kdy se ve většině případů (989 nehod) jednalo o střety vozidel s lesní zvěří.

 

V 95 případech policisté při šetření dopravní nehody zjistili, že řidič před jízdou požil alkoholické nápoje nebo a ve třech případech byl pod vlivem omamných a psychotropních látek.Počet podnapilých řidičů, kteří havarovali, se meziročně zvýšil o devět procent. Policisté v letošním roce dokumentujítaké několik dopravních nehod, kdy řidiči, kteří s vozidlem havarovali, usedli za volant v silně podnapilém stavu, kdy výjimkou nebyly ani hodnoty přesahující tři promile alkoholu.

 

Proto policisté Krajského ředitelství policie kraje věnují a v dalším období budou věnovat zvýšenou pozornost v rámci běžného výkonu služby i v rámci vyhlašovaných dopravně bezpečnostních akcích kontrolám řidičů, zda nejsou pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.  Rozsáhlé dopravně bezpečnostní akce zaměřené na všechny účastníky silničního provozu probíhají po celé období letních dvouměsíčních prázdnin. Pravidelně se zaměřujeme na kontroly řidičů dodávkových a nákladních vozidel. V průběhu konce srpna se policisté také zaměří na častější kontroly na silnicích v souvislosti s koncem prázdnin a návratem lidí z dovolených. Tyto kontroly se budou týkat nejen řidičů osobních vozidel, ale také motocyklistů, cyklistů i chodců. Zaměříme svoji pozornost na dálnici D1, a také na komunikace nižších tříd na území celého kraje Vysočina.

 

Rozbor dopravních nehod v kraji Vysočina
Období: Od 1. ledna do 31. července 2020

 

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -red-

Čtěte také

10. 2. 2020 - Orkán Sabine už zaměstnává i hasiče na Vysočině

Od šesté hodiny ráno do deváté hodiny dopoledne zasahovali hasiči na Vysočině u dvou desítek událostí v souvislosti s počasím.

12. 8. 2020 - Životnost krajských silnic se snižuje. Může za to nárůst nákladní dopravy

Doba životnosti silnic II. a III. tříd v majetku Kraje Vysočina se podle dopravního významu, dopravního zatížení a v závislosti na pravidelné údržbě a opravách pohybuje mezi 20 – 25 roky.

30. 9. 2020 - Armáda dnes předala drive-in hlasovací místa. Krajský úřad bude mít ve stanech desítku zapisovatelů

Na pěti místech Vysočiny resp. ve všech pěti okresních městech – v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči i Žďáru nad Sázavou bude možné zítra (středa 30. 9. 2020) odvolit na tzv. drive-in...

23. 7. 2020 - Výzva hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka veřejnosti

Na základě pravidelných informací, které mi poskytuje vedení Krajské hygienické stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě upozorňuji spoluobčany i touto cestou na mírně se zhoršující epidemiologickou situaci v našem regionu a...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist