Dnes je 1. října 2020, svátek má Igor, zítra Olívie / Oliver.
  • Mezi obcemi Oslavice a Oslavička se v úseku Oslavice - odbočka na Baliny jezdí na semafor.
  • Rozhledna zčervenala a kolem ní byla k vidění světelná show, šlo o symbolické připojení k globálnímu hnutí za kulturu.
  • Větrné podzimní počasí láká k individuálnímu pouštění draků na Fajťáku.
  • Proběhlo frézování asfaltu na silnici do Mostišť.
  • Dnes je květinový den Ligy proti rakovině. Za 20 korun si můžete koupit měsíček.

Dotace Programu obnovy venkova Vysočiny rozdělí kraj v plné výši

ZPRÁVY - Z KRAJE - 6. 8. 2020 - komentářů 0

Obec Oslavice.
Obec Oslavice.
foto: archiv

Výpadek daňových příjmů, který se podepisuje na kondici rozpočtu všech krajů nebude mít vliv na rozdělení pravidelných dotací v rámci programu Obnova venkova Vysočiny 2020. Stejně jako loni je pro obce připraveno k rozdělení 89 miliónů korun z rozpočtu Kraje Vysočina.


„Rozdělování dotací v regionu zatím není ukončeno, ke schválení v září je připravena ještě jedna várka žádostí. Celkem jsme jich letos obdrželi 660. Garantujeme, že všechny správně podané budou podpořeny. Celkem se jedná o částku 82,3 miliónů korun,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal. Reagoval tak na množící se dotazy týkající se nutnosti hledat úspory v krajském rozpočtu.

 

Vedení Kraje Vysočina v souvislosti s hledáním úspor neuvažovalo o ponížení alokace tohoto tradičního programu. „Kraj neplánuje žádné omezení dotační politiky pro rok 2020. Netýká se to jen peněz z programu obnovy venkova, který považujeme za zásadní a klíčový zdroj podpory a restartu regionální ekonomiky. Naše peníze mají pomoci obcím realizovat jejich projekty, které obce dlouhodobě připravovaly. Aktuálně mohli příjemci z řad obcí využít krajské peníze na převážně investiční aktivity rozdělené do 24 různých oblastí. Z krajských statistik vyplývá, že nejčastěji jsou krajské peníze využity na opravy místních komunikací a opravy veřejných budov ve vlastnictví samospráv, jako jsou například tělovýchovná nebo kulturní zařízení, místní knihovny, čekárny a zastávky, ale i hasičské zbrojnice. „Obce dále mohou získat dotaci i na nákup hasičské nebo komunální techniky. V souvislosti s klimatickými změnami roste zájem obcí i o posilování vodních zdrojů a budování vodovodních sítí. Kompletní realizace podpořených projektů musí proběhnout do konce letošního roku. Výše povinné spoluúčasti obce na dotovaném projektu se také odvíjí od její velikosti,“ upozorňuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

 

Každá obec v kraji mohla v letošním roce požádat o maximální dotaci 127 000 Kč. Každoročně kolem 40 obcí žádost nepodá. Dá se tedy říci, že krize se na podávání žádostí programu obnovy venkova v Kraji Vysočina neprojevila - Kraj Vysočina výši dotace neomezil a počet žadatelů zůstal stejný.

 

Kraj Vysočina v rámci programu Obnova venkova Vysočiny za 17 let nabídl k rozdělení mezi obce a města částku v celkové výši 1,265 miliardy korun.


Autor: Dušan Vichr, Krajský úřad Kraje Vysočina

Publikoval: -red-

Čtěte také

12. 8. 2020 - Životnost krajských silnic se snižuje. Může za to nárůst nákladní dopravy

Doba životnosti silnic II. a III. tříd v majetku Kraje Vysočina se podle dopravního významu, dopravního zatížení a v závislosti na pravidelné údržbě a opravách pohybuje mezi 20 – 25 roky.

23. 4. 2020 - Náměstek hejtmana děkuje firmám, také meziříčské Alpě

Naše společnost se nyní nachází v období, které byť v mnoha ohledech limituje a omezuje, zároveň dalo příležitost vyniknout přirozené české kreativitě, činorodosti a solidaritě.

28. 4. 2020 - Přechod na DVB-T2 byl pozastaven, Vysočině se přesto částečně nevyhne

Ačkoli byl v ČR proces přechodu na DVB-T2 dočasně pozastaven z důvodu vyhlášeného stavu nouze, vypínání vysílání ve formátu DVB-T se Kraji Vysočina i v této době nevyhne.

28. 7. 2020 - Doporučení přísnějších PREVENTIVNÍCH hygienických opatření v regionu

Na základě aktuální epidemiologické situace v regionu doplnilo pravidelné pondělní jednání pracovní skupiny COVID-19 jednání Bezpečnostní rady Kraje Vysočina. Zásadní informací ředitele Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě Jana Říhy byl...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist