BUILDINGcentrum-HSV, s.r.o.: Přijmeme kolegu na pozici KONSTRUKTÉR - PROJEKTANT
  • Nafukovací vaky Jeřákova jezu byly kvůli zvýšenému průtoku vypuštěny.
  • Meziříčský vodopád u koupaliště.

HÁZENÁ: Muži postupují do 2. kola poháru

SPORT - HÁZENÁ - 31. 8. 2020 - komentářů 0

K prvnímu ostrému utkání této sezóny nastoupili naši muži v rámci ČESKÉHO POHÁRU na půdě druholigového Újezdu u Brna.

Ten se v minulém nedokončeném soutěžním ročníku umístil pouze o skóre před naším mužstvem, proto se dal čekat pikantní souboj. Navíc domácí využili možnosti odehrát utkání na svém domácím venkovním hřišti, a tak se utkání konalo, pro nás neobvykle, pod otevřeným nebem. Navíc náš tým prošel přes léto hráčskou obměnou. Tým doplnilo hned 5 nadějných mladých hráčů. Většina z nich sice prošla nejvyšší dorosteneckou soutěží, ovšem na souhře se zbytkem týmu je ještě co zlepšovat.

Úvodní minuty patřily jednoznačně našemu týmu, po pár minutách jsme vedli 1:5. Bohužel s přibývajícím časem jsme začali z našeho nastoleného tempa polevovat. Ubrali jsme na důrazu v obraně, přestali jsme proměňovat jasné šance a celkově jsme zpomalili. Domácí tak začali ukrajovat z našeho náskoku. Po čtvrthodině hry jsme ale stále s přehledem vedli 6:10. Od této chvíle jsme ale naprosto „oděšli“ v útočné fázi a do konce poločasu tak soupeř dokázal srovnat na 12:12.

Ve druhé půli jsme nechtěli nechat nic náhodě. Naše hra se opět zpřesnila a hlavně zrychlila. Pomalu jsme tak soupeři odskočili na 16:21. Do konce zápasu jsme si vypracovaný náskok neustále udržovali a nenechali jsme soupeře utkání zdramatizovat. Konečný výsledek 24:29 nás tak posunul do dalšího kola poháru.

Sestava a branky: Ondřej Poul, František Kratochvíl – Martin Janíček (7/3), Vítězslav Večeřa (5), Jiří Kaštan (4), Vojtěch Svoboda (3), Pavol Živčic (3), Alex Kuřátko (3), Jan Lečbych (2), Petr Kavka (1), Jakub Bezděk (1), Tomáš Pažourek, Kamil Babáček, Martin Šikula, trenér Michael Bezděk, odpovědný vedoucí Pavel Strašák

5. 10. 2020 - HÁZENÁ: Dorost i podruhé venku bodoval

Dorost v rámci třetího kola zajížděl na půdu dosud neporažené Ledče nad Sázavou.

27. 9. 2020 - HÁZENÁ: Ženy si hravě poradily s Velkou Bystřicí

Ženy zahajovaly novou sezonu doma soubojem proti soupeři, se kterým se loni praly o čelo tabulky. Nečekal je tak vůbec jednoduchý zápas. Navíc jsme se musely obejít bez dvou hráček základní sestavy...

13. 5. 2021 - Velkomeziříčští házenkáři slaví 100 let! aneb co přinesla třicátá léta

V minulém článku jsme vám přiblížili začátky velkomeziříčské házené, které byly spojeny se ženami – průkopnicemi tohoto krásného sportu. Dnes se podíváme na úspěšná třicátá léta a počátky mužského družstva.

10. 2. 2021 - Velkým dnem s házenou oslaví výročí 100 let velkomeziříčské házené