BUILDINGcentrum-HSV, s.r.o.: Přijmeme kolegu na pozici KONSTRUKTÉR - PROJEKTANT
Dnes je 15. května 2021, svátek má Žofie, zítra Přemysl.
  • Středisko Chaloupek na statku v Balinách se dočkalo rozšíření.
  • Dnes rozhodně přes brod z Oslavice do Balinského údolí nepřejdete.
  • Příjezdová silnice do Svitu je opět posetá dírami.
  • Nafukovací vaky Jeřákova jezu byly kvůli zvýšenému průtoku vypuštěny.
  • Meziříčský vodopád u koupaliště.

Kruh přátel hudby dodatečně uzavřel sezónu klavírním recitálem

KULTURA - JAKÉ TO BYLO - 4. 9. 2020 - komentářů 0

Magdaléna Hrudová ve Velkém Meziříčí.
Magdaléna Hrudová ve Velkém Meziříčí.
foto: -kaš-
Ve čtvrtek 3. září se v koncertní sále Jupiter clubu uskutečnil poslední z koncertu sezóny 2019-2020 KPH.


Po letních prázdninách opět ožil kulturní ruch v Jupiter clubu. Na programu Kruhu přátel hudby byl klavírní recitál Magdalény Hrudové. Koncert uvedli Milan Dufek a Jiří Jahoda, který pozval také na další sezónu která startuje už ve čtvrtek 29. října koncertem houslového virtuóza Václava Hudečka. Tento byl večer ve znamení fenomenální klavíristky, absolventky Janáčkovy konzervatoře a nositelky velkého množství titulů z mezinárodních soutěží Magdalény Hrudové, ta si pro posluchače vybrala sonátu č.17 d moll nazvanou po shakespearově dramatu "Bouře" z pera Ludwiga van Beethovena. Dále legendu č.1 Svatý František kráčí po vlanách France Liszta. V další části posluchače zavedla do hudebního impresionismu Claude Debussyho. Na trochu jinou notu, v duchu minimalismu pak zazněly tři z osmi preludií Miloslava Kabeláče. Vše zakončily tři české tance Bohuslava Martinů - obkročák, dupák a polka, které byly napsány coby vzdor modernímu jazz a swingu. Jako přídavek zazněla krátká skladba Leoše Janáčka.

 

 

Nabídka Kruhu přátel hudby Velké Meziříčí 2020/2021

KPH 2021

KRUH PŘÁTEL HUDBY VELKÉ MEZIŘÍČÍ. Koncertní sezóna 2020 - 2021.

Čtvrtek 29. 10. 2020 Houslový virtuóz Václav Hudeček, Lukáš Klánský - klavír. Společný koncert houslového virtuóza světového věhlasu a jedné z nejvýraznějších osobností mladé české klavírní generace.

 

Čtvrtek 26. 11. 2020 THE CELLO BOYS & Od klasiky k rocku. Ladislav Mariaš - violoncello, Zachar Fedorov - violoncello. Poprockové duo progresivních mladých umělců zahraje na violoncella klasickou hudbu, ale i úpravy rockových a popových hitů. 

 

Středa 13. 1. 2021 Novoroční koncert s přípitkem starosty Moravské klavírní trio a hosté. Jiří Jahoda - housle, Jana Ryšánková - klavír, Miroslav Zicha - violoncello, operní hosté v jednání. Renomované klavírní trio se svými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru.

 

Středa 24. 3. 2021 Klavírní recitál Katřiny Potocké. Další koncert z cyklu mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu. Pro diváky je připraven atraktivní klasicko-romantický virtuózní program.

 

Pondělí 19. 4. 2021 INTERNATIONAL ENSEMBLE. Daniela Grygarová - housle, Amaliya Abdurashidová - klavír, Adam Grygar - baryton. Ostravské trio se specializuje na krásnou a neprávem opomíjenou hudbu skladatelů, kteří přišli o život z rasových důvodů v koncentračních táborech či která vznikla za dramatických okolností během II. světové války. 

 

Pondělí 19. 5. 2021 Tango Quartetto Re Campo. Petr Zámečník - akordeon, Pavlína Zámečníková - flétna, Pavla Jahodová - violoncello, Lukáš Krejčí - perkuse, David Lang a Veronika Dobiášová - tanec, pěvecký host v jednání. Brněnská hudební-taneční formace působící od roku 2006, Soubor se specializuje na argentinské tango. Mimo tanenčních a koncertních standardů zařazuje do repertoáru rovněž méně známé kusy od Astory Piazolly a dalších jihoameričanů v neotřelém aranžmá rytmicky pregnantní a zároveň melancholické hudby na pomezí tanga, jazzových inspirací a improvizace a nechybí ani autorská tvorba vedoucího souboru Petra Zámečníka.

 

Koncerty začínají v 19 hodin v koncertním sále Jupiter clubu. Prodej abonentek zahájen na program. oddělení Jupiter clubu. Ceny předplatného: zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 350 Kč (dítě do 15 let, studenti do 26 let), přenosná abonentka pro 1 osobu 590 Kč, přenosná abonentka pro 2 osoby 990 Kč. Více na www.hudbamezirici.cz


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

21. 9. 2020 - Partička vyrazila na vzduch do Velkého Meziříčí

Hned dvě představení v 17.30 a v 20.00 hodin oblíbené improvizační show Partička nabídl páteční podvečer v Jupiter clubu.

5. 10. 2020 - O víkendu se otevřely také tři ateliéry v Tasově

Oblíbená akce Dny otevřených ateliérů proběhla o tomto víkendu také v Tasově, kde se otevřely hned tři dílny místních umělců.

2. 10. 2020 - Daniela Choděrová se v leopardím overalu představila jako Cavewoman

Ve čtvrtek 1. října se v náhradním termínu odehrálo divadelní představení Cavewoman, volné pokračování jeskynního muže Caveman.

8. 10. 2020 - Popudlivý Skot a nervózní Angličanka bavili diváky v posledním představení jarní divadelní sezóny

Až ve středu 7. října se podařilo uzavřít jarní část divadelní sezóny v Jupiter clubu. Na programu byla komedie Divadla Palace BE MY BABY - Buď moje bejby.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Mateřská škola Měřín hledá ředitelku/ředitele
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Draka Kabely, s.r.o. přijme nové zaměstnance
TOPlist