Dnes je 24. září 2021, svátek má Jaromír, zítra Zlata.
  • Dóza středisko volného času dnes slavnostně na Komenského ulici otevřela nové prostory. Zároveň se konal den otevřených dveří.
  • Strážníci dohlížejí na bezpečnou cestu školáků k provizorní autobusové zastávce.
  • Probíhá bětonování dálší části mostu na Třebíčské.
  • Na obchvatu u Oslavice se stala další z nekonečné řady dopravních nehod. Podrobnosti včetně videa připravujeme...
  • Kašna na náměstí byla po sezóně vypuštěna a zastřešena.

Stolní hokejisté z Kadolce předali dar Nemocnici sv. Zdislavy

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 17. 9. 2020 - komentářů 0

Členové SHK Kadolec předali nemocnici pamětní dres a roušky, zároveň poslali finanční dar.
Členové SHK Kadolec předali nemocnici pamětní dres a roušky, zároveň poslali finanční dar.
foto: -kaš-Rouška s logem SHK Kadolec.

Tým stolních hokejistů SHK Kadolec během koronavirové krize nezahálel a díky dobrému nápadu hrát turnaje na dálku pomohl přispět místní Nemocnici sv. Zdislavy finančním darem, rouškami a pamětním dresem.


Tým stolních hokejistů SHK Kadolec byl v první fázi koronavirové krize v ČR, na začátku března, nucen přerušit tréninky. Jeho členové přemýšleli, co udělat pro to, aby mohl hrát každý ze svého domova a přeci “společně”. Nechali se inspirovat z ostatních sportů, například z šachu, u kterého se již v minulosti hrál turnaj na dálku. Zrodil se nápad na "Ligu na dálku", která měla zároveň směřovat k pomoci dobré věci. Na sociální sítě umisťovali příspěvky s hastagy #Kadolec pomáhá a pomoc potřebným. Mohli si tak zahrát na dálku a přitom pomoct společně dobré věci. 

 

Díky této iniciativě tým SHK Kadolec odeslal dne 16. 9. 2020 na bankovní účet Nemocnici v Mostištích vybrané peněžní prostředky ve výši 3.000,- Kč a ve stejný den jeho zástupci předali osobně nemocnici látkové roušky a pamětní dres za přítomnosti vrchní sestry Mgr. Markéty Klímové. "Rád bych ještě poděkoval jednomu z našich největších partnerů MarkySport za poskytnutí látkových roušek a pamětního dresu. Samozřejmě, že bychom rádi nemocnici věnovali větší částku, ale finančně jsme odkázáni především na sebe, nedisponujeme velkými sponzory, a tak alespoň doufáme, že tato částka udělá nemocnici radost a využijí ji na dobrou věc. S tím jsme do toho šli, když jsme uspořádali Ligy na dálku a dle mého názoru, se to nadmíru podařilo. Obě strany mohou být na sebe hrdé. Nesmírně si vážíme práce všech zdravotníků a zdravotního personálu. Jsou to naprostí profesionálové a nikdy nebudeme litovat darování částky, jelikož si ji plně zaslouží a jak už jsem řekl dříve. Moc rádi bychom věnovali víc, jelikož jejich práce se nedá vyjádřit finančně, avšak pevně věřím, že i tato pomoc bude vidět a především pomůže. Chtěl bych také všem hráčům jménem SHK Kadolec poděkovat, že se v této nelehké době, zúčastnili této dobrovolné akce a pomohli jsme společně dobré věci," uvedl za tým SHK Kadolec, zakladatel, kapitán a trenér Jakub Nečas.

 

Proč si vybrali právě nemocnici ve Velkém Meziříčí nesoucí jméno patronky sv. Zdislavy?

 

Přišlo nám nejvíce rozumné a spravedlivé, odkázat finanční dar, látkové roušky a pamětní dres právě Nemocnici v Mostištích, jelikož hrajeme v Kadolci, spadající územně pod Křižanov a právě tato patronka, sv. Zdislava, je narodila v Křižanově. Spádově též patříme pod tuto nemocnici, atak volba byla víceméně jasná. 

 

Samotná "Liga na dálku" začala v dubnu a celkově se do soutěže zapojilo 42 hráčů a hraček. Celou soutěž jsme rozdělili na jednotlivé části, tzv. kvartály a po jednotlivých kvartálech jsme rozdali ceny a diplomy. Chtěli jsme, jakmile to bude možné, uspořádáme za náš tým společný turnaj Ligy na dálku, kde všichni zúčastnění, změří své síly. V současné době jsme závěrečný turnaj všech hráčů neuskutečnili. Tento turnaj se odehraje na konci tohoto roku a naši fanoušci se včas dozví na našich sociálních sítích přesné datum turnaje.

 

 

O klubu SHK Kadolec

Stolní hokejový klub SHK Kadolec, založen 10. 6. 2019. Hrajeme stolní hokej neboli šprtec. Hraje má podobná pravidla jako klasický lední hokej. Hrajeme na dřevěných deskách s přesně danými rozměry, dřevěnými kolečky imitující hráče oblíbeného klubu, dřevěným pukem a pomocí malé plastové hokejky, se hráči snaží svými tahy docílit branky. Přidají se po tazích a standardně se hraje 3x 6 minut, tedy na tři třetiny. Od roku 2020 hrajeme kromě soutěži jednotlivců i 2. ligu družstev ČR ve stolním hokeji a naší premiérovou účast ve 2. lize družstev, zakončíme domácími západy v Kadolci, 20. 9. 2020. Kvůli nařízení Vlády ČR, chceme zprostředkovat pro naše fanoušky přímý přenos na našich sociálních sítích (Instagram, Facebook). Více na stránkách www.shkkadolec.billiard-hockey.cz

 

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

27. 1. 2021 - U Záseky se stala nehoda se zraněním

Před půl sedmou ráno se u Záseky střetlo nákladní vozidlo s osobním vozidlem. Nehoda si vyžádala zranění.

7. 6. 2021 - Měříně na náměstí staví dopravní přestupní terminál

Až do srpna 2022 má probíhat stavba na měřínském náměstí.

22. 7. 2021 - Jak je to vlastně s letošní poutí v Osové Bítýšce?

Ještě na začátku června všichni věřili, že letošní pouť proběhne tak jako jindy, maximálně lehce upravená. V médiích se objevily zprávy o navýšení počtu účastníků hromadných akcí a mluvilo se také o...

9. 9. 2021 - Domov pro seniory navštívila Jana Maláčová

Dopolední návštěva ministryně práce a sociálních věcí za ČSSD za doprovodu Josefa Komínka se konala v Domě pro seniory ve Velkém Meziříčí.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Domácí hospic Vysočina hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Farma Tasov hledá zaměstnance
TOPlist