Dnes je 29. září 2022, svátek má Michal, zítra Jeroným.
  • O víkendu (vždy 13-18h) se otevře zámecká sýpka nad Jordánkem. Konají se tradiční dny otevřených ateliérů.
  • Ve středu večer začala nová divadelní sezóna. První představení Lordi nás vzalo do pánského klubu londýnských gentlemanů. V hlavních rolích se představili Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko.
  • Dětský den s Výchovným ústavem na hřišti Nad Sýpkami se vydařil.
  • Pozor v sobotu bude v Kotvičce z důvodu inventury zavřeno.
  • Některé obchody do 200m2 dnes na státní svátek mohly mít otevřeno, třeba ta u kostela.

Stolní hokejisté z Kadolce předali dar Nemocnici sv. Zdislavy

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 17. 9. 2020 - komentářů 0

Členové SHK Kadolec předali nemocnici pamětní dres a roušky, zároveň poslali finanční dar.
Členové SHK Kadolec předali nemocnici pamětní dres a roušky, zároveň poslali finanční dar.
foto: -kaš-Rouška s logem SHK Kadolec.

Tým stolních hokejistů SHK Kadolec během koronavirové krize nezahálel a díky dobrému nápadu hrát turnaje na dálku pomohl přispět místní Nemocnici sv. Zdislavy finančním darem, rouškami a pamětním dresem.


Tým stolních hokejistů SHK Kadolec byl v první fázi koronavirové krize v ČR, na začátku března, nucen přerušit tréninky. Jeho členové přemýšleli, co udělat pro to, aby mohl hrát každý ze svého domova a přeci “společně”. Nechali se inspirovat z ostatních sportů, například z šachu, u kterého se již v minulosti hrál turnaj na dálku. Zrodil se nápad na "Ligu na dálku", která měla zároveň směřovat k pomoci dobré věci. Na sociální sítě umisťovali příspěvky s hastagy #Kadolec pomáhá a pomoc potřebným. Mohli si tak zahrát na dálku a přitom pomoct společně dobré věci. 

 

Díky této iniciativě tým SHK Kadolec odeslal dne 16. 9. 2020 na bankovní účet Nemocnici v Mostištích vybrané peněžní prostředky ve výši 3.000,- Kč a ve stejný den jeho zástupci předali osobně nemocnici látkové roušky a pamětní dres za přítomnosti vrchní sestry Mgr. Markéty Klímové. "Rád bych ještě poděkoval jednomu z našich největších partnerů MarkySport za poskytnutí látkových roušek a pamětního dresu. Samozřejmě, že bychom rádi nemocnici věnovali větší částku, ale finančně jsme odkázáni především na sebe, nedisponujeme velkými sponzory, a tak alespoň doufáme, že tato částka udělá nemocnici radost a využijí ji na dobrou věc. S tím jsme do toho šli, když jsme uspořádali Ligy na dálku a dle mého názoru, se to nadmíru podařilo. Obě strany mohou být na sebe hrdé. Nesmírně si vážíme práce všech zdravotníků a zdravotního personálu. Jsou to naprostí profesionálové a nikdy nebudeme litovat darování částky, jelikož si ji plně zaslouží a jak už jsem řekl dříve. Moc rádi bychom věnovali víc, jelikož jejich práce se nedá vyjádřit finančně, avšak pevně věřím, že i tato pomoc bude vidět a především pomůže. Chtěl bych také všem hráčům jménem SHK Kadolec poděkovat, že se v této nelehké době, zúčastnili této dobrovolné akce a pomohli jsme společně dobré věci," uvedl za tým SHK Kadolec, zakladatel, kapitán a trenér Jakub Nečas.

 

Proč si vybrali právě nemocnici ve Velkém Meziříčí nesoucí jméno patronky sv. Zdislavy?

 

Přišlo nám nejvíce rozumné a spravedlivé, odkázat finanční dar, látkové roušky a pamětní dres právě Nemocnici v Mostištích, jelikož hrajeme v Kadolci, spadající územně pod Křižanov a právě tato patronka, sv. Zdislava, je narodila v Křižanově. Spádově též patříme pod tuto nemocnici, atak volba byla víceméně jasná. 

 

Samotná "Liga na dálku" začala v dubnu a celkově se do soutěže zapojilo 42 hráčů a hraček. Celou soutěž jsme rozdělili na jednotlivé části, tzv. kvartály a po jednotlivých kvartálech jsme rozdali ceny a diplomy. Chtěli jsme, jakmile to bude možné, uspořádáme za náš tým společný turnaj Ligy na dálku, kde všichni zúčastnění, změří své síly. V současné době jsme závěrečný turnaj všech hráčů neuskutečnili. Tento turnaj se odehraje na konci tohoto roku a naši fanoušci se včas dozví na našich sociálních sítích přesné datum turnaje.

 

 

O klubu SHK Kadolec

Stolní hokejový klub SHK Kadolec, založen 10. 6. 2019. Hrajeme stolní hokej neboli šprtec. Hraje má podobná pravidla jako klasický lední hokej. Hrajeme na dřevěných deskách s přesně danými rozměry, dřevěnými kolečky imitující hráče oblíbeného klubu, dřevěným pukem a pomocí malé plastové hokejky, se hráči snaží svými tahy docílit branky. Přidají se po tazích a standardně se hraje 3x 6 minut, tedy na tři třetiny. Od roku 2020 hrajeme kromě soutěži jednotlivců i 2. ligu družstev ČR ve stolním hokeji a naší premiérovou účast ve 2. lize družstev, zakončíme domácími západy v Kadolci, 20. 9. 2020. Kvůli nařízení Vlády ČR, chceme zprostředkovat pro naše fanoušky přímý přenos na našich sociálních sítích (Instagram, Facebook). Více na stránkách www.shkkadolec.billiard-hockey.cz

 

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 2. 2022 - Ostatky na Rudě nebudou kvůli současné epidemiologické situaci

Ostatky - 12.2.2022 - ZRUŠENO KVŮLI SOUČASNÉ EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI V OBCI RUDA.

22. 7. 2022 - Nehoda na D1 u Měřína si vyžádala dvě zraněné osoby

K dopravní nehodě tří vozidel na 137,5 km dálnice D1 ve směru na Brno spěchaly ve čtvrtek 21.7. dvě posádky záchranářů z Jihlavy.

1. 4. 2022 - Na stavbu Ostrov nad Oslavou - Křižanov se vrátily stavební stroje

Dnes tj. 1.4.2022 jsme obnovili práce na opravách vozovky silnice I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem, které jsme započali v roce 2021 v úseku o celkové délce 10,6 kilometrů. V letošním...

21. 2. 2022 - Výjezd z ulice Tyršova ve Velké Bíteši bude do konce října uzavřen

Od 1. března až do 31. října bude uzavřena část ulice Tyršova ve Velké Bíteši u výjezdu na hlavní tah I/37.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

AUTOCOLOR: OPERATIVNÍ LEASING
TOPlist