Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí
Dnes je 28. ledna 2023, svátek má Otýlie, zítra Zdislava.
  • Fotbalisté A týmu FCVM v sobotu dopoledne sehráli první přípravné utkání.
  • Proč celý den svítí světlo na parkovišti ve Svitu je záhadou?
  • Kolem netradičního popelníku u Depa je velký binec.
  • Mezi Měřínem a Stráneckou Zhoří došlo k nehodě nákladního auta.
  • Druhé čtvrtfinále B týmu HHK nevyšlo, když je ve středu večer doma porazil tým ze Světlé nad Sázavou 2:6. Celkový stav čtvrtfinále je 0:2, odveta se hraje v neděli 29.1. od 17 hodin ve Světlé nad Sázavou.

O senátorské křeslo se utkají Josef Klement a Michal Šmarda

OSTATNÍ - VOLBY - 9. 10. 2020 - komentářů 0

Senátní duel - Josef Klement - Michal Šmarda
Senátní duel - Josef Klement - Michal Šmarda
foto: reprofoto ČT

V pátek 9. října ve 14 hodin startuje druhé kolo senátních voleb v okrsku č.51 Žďár nad Sázavou. O senátorský post se utkají tito dva kandidáti.


ING. JOSEF KLEMENT / KDU-ČSL

 

Josef Klement (* 22. července 1971 Nové Město na Moravě) je český politik, od 2014 místostarosta Žďáru nad Sázavou, v roce 2020 kandidoval do krajského zastupitelstva a do Senátu. Opakovaně kandiduje za KDU-ČSL. Již desetkrát jako jeden z hlavních pořadatelů zorganizoval charitativní akci na podporu nemocných rakovinou a její léčby.

 

Má mladšího bratra Martina. Chodil na 4. ZŠ Žďár nad Sázavou a na Gymnázium v Novém Městě na Moravě. Na VUT v Brně vystudoval obory přístrojová technika, optika a jakost.

 

Josef Klement je 26 let ženatý a se svojí manželkou vychovává tři děti. Dva starší synové studují na VUT v Brně. Mladší dcera je žákyní základní školy.

 

Jako čerstvý absolvent VUT fakulty strojní vyvíjel programy, které zajišťovaly chod výrobků přes jednotlivá strojní místa, pracoviště a dílny. Patnáct let pracoval ve firmě Compas-Automatizace jako programátor automatů v průmyslu, později jako programátor vizualizačních softwarů, které sloužily operátorům řídit a kontrolovat technologie firem. Od roku 2012 pracoval jako projektový manažer pro uvádění nových výrobků (předních světlometů aut) do sériové výroby ve firmě Automotive-lighting. Spolupracoval s velkými automobilkami jako například BMW, Daimler, VW, Škoda, Renault, Opel, Peugeot a další.

 

V roce 2010 byl po komunálních volbách zvolen do kontrolního výboru a do komise pro sport a volný čas. Pracoval i v krajských komicích pro vyhodnocení grantových programů Kraje Vysočina. V roce 2014 byl jako lídr kandidátky zvolen místostarostou města. Ve druhém volebním období od roku 2018 se mu podařilo pozici obhájit a obdržel ze všech kandidátů nejvíce preferenčních hlasů.

 

MICHAL ŠMARDA / ČSSD

Rodinný stav - ženatý, 3 děti

Vzdělání - Gymnázium Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě

Motto - Jdeme do toho společně, aby byl hlas lidí z Vysočiny slyšet.

Současné zaměstnání - starosta Nového Města na Moravě

Poslední zaměstnání - živnostník - poradce poslanců a senátorů, komunální politik

Jazyky - angličtina, ruština

Zájmy a záliby - cestování, historická a sci-fi literatura a film, cyklistika, lyžování, divadlo, astronomie

 

Můj příběh

Před deseti lety jsem se stal starostou Nového Města na Moravě. Předtím jsem byl živnostníkem, založil jsem malinkou firmu, psal jsem, pomáhal jsem poslancům a senátorům za ČSSD, organizoval jsem kampaně, zkrátka zažil jsem mnohé. Ale těch deset let starostování úplně změnilo můj život. Je to zkrátka to nejdůležitější a nejlepší, co jsem ve svém profesním životě zažil. V mém rodném městě se nám podařilo dát dohromady hospodaření a našetřit na největší investice v historii města. Na některé z nich jsme čekali přes padesát let. Ať už jsou to Městské lázně, sportovní hala, Vysočina aréna, dostavby mateřské a základních škol, dům pro seniory nebo jiné třeba i menší stavby. Na každou z nich jsem hrdý. Hlavně, protože jsme je připravovali společně. Našli jsme shodu v celém městě, přestali politikařit a táhli za jeden provaz.

 

Celý život mám chuť pomáhat při hledání společných cest. Pomáhat všem generacím, aby žily ve shodě a neměly důvod ke vzájemným výčitkám. Pomáhat městům a obcím v našem okolí, aby si vzájemně nemusely vyčítat kdo koho ošidil. Zkrátka hledat, co nás spojuje a na tom stavět.

 

V komunální politice jsem k tomu našel ideální příležitost. Tady vás každý vidí a nikdo vám nedá nic zadarmo. Každý den lidé hodnotí vaši práci. Každý den vás někdo pochválí a někdo vám vynadá. A to je skvělé. Je to inspirující a motivující.

 

A mám pocit, že ve velké politice to chybí. Lidé politikům neděkují a nenadávají za konkrétní každodenní výsledky. Svým oblíbencům vše prominou a těm, které rádi nemají nic nepochválí. A to mě štve. To bych rád změnil.

 

Na radnici jsem rád, cítím se zde užitečný a baví mne práce pro náš kraj. A chci pomáhat víc. To ale není možné, bez centrální politiky. Moc dobře jsem poznal, že pokud vás mají brát v Praze vážně, musíte mít silný mandát od lidí. Silný mandát lidí z Vysočiny je to jediné, co ve velkých pražských hráčích vzbudí respekt. A já bych o tento mandát chtěl poprosit lidi ze Žďárska, Velkomeziříčska, Bystřicka, Novoměstska a Bítešska. Potřebuji ho k tomu, abych mohl pomáhat našemu kraji a přinášet z Prahy dobré zprávy. Bez osobních kontaktů, přemlouvání, přesvědčování a neustálého tlaku Vysočině nepomůžeme. A ona to teď bude opravdu hodně potřebovat.

 

Se ženou, dcerkou a dvěma syny žijeme v Novém Městě na Moravě. Milujeme náš kraj. Od údolí Balinky po meandry Svratky v okolí Křižánek a Svratky. Od Žďárských cest k Dářku a Škrdlovicím, po překrásný kraj mezi Bystřicí a Pernštejnem. Miluji naše lidi. Ať už se s nimi setkávám na Bítešských hodech, novoměstských závodech, při procházkách naší krajinou, v hospůdkách nebo při práci. Jsou to skvělí lidé a jsem hrdý, že jsem jedním z nich. Měnit ve 45 svůj život není snadné. Ale je to výzva. A když vím, že budeme dál spolu, že se vzájemně podpoříme, půjdu do toho rád.

 

 

VIDEO - Senátní duel na Žďársku: O křeslo v horní komoře

se utkají Josef Klement a Michal Šmarda

 

 

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

22. 7. 2022 - Komunální volby: V Meziříčí podaly kandidátky jen 4 strany a uskupení

V pátek 23. září a sobotu 24. září 2022 se konají volby za zastupitelstev měst a obcí.

11. 1. 2023 - Pozor změna volební místnosti. Voliči ze ZŠ Sokolovská nově volí na ZŠ a PŠ Poštovní

U okrsku č. 8 ve Velkém Meziříčí došlo ke změně umístění volební místnosti.

14. 1. 2023 - První kolo prezidentských voleb vyhrál v Meziříčí Petr Pavel

V pátek 13. a sobotu 14. ledna se konalo 1. kolo voleb prezidenta.

4. 1. 2023 - Hlasovat z auta mohou v prezidentských volbách i lidé v karanténě kvůli covidu

Informace k lednové volbě prezidenta. Umístění drive-in stanovišť.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MUDr. Iveta Kašová hledá do ordinace sestru
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist