Dnes je 4. prosince 2021, svátek má Barbora, zítra Jitka.
  • Práce na Areálu zdraví stále běží. Více fotek na našem Facebooku.
  • V Mostištích už mají vystavený slaměný betlém.
  • Na Družstevní směrem k Balince už mají nové osvětlení.
  • Na Fajtově kopci běží sněžná děla naplno. Podívejte se na video ze zasněžování na našem facebooku.
  • Provizorně zakryté výkopy na Třebíčské ulici jsou při přejezdu aut zdrojem neuvěřitelných ran, které jsou slyšet na velké vzdálenosti. Video na našem facebooku.

Prohlášení opozičních zastupitelů

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 19. 10. 2020 - komentářů 0

Nejvíce zasažené okresy ČR

My, níže podepsaní zastupitelé s velkými obavami sledujeme nepříznivý vývoj druhé vlny pandemie v naší zemi i v našem městě.


Poslední čísla vývoje pandemie koronavirem Covidem 19 bohužel zařadila naši zemi na vrchol pomyslné pyramidy infikovaných v rámci EU. Co je však ještě závažnější, naše město se v přepočtu infikovaných na 100 000 obyvatel dostalo též mezi nejpostiženější regiony. Tato alarmující čísla lze zjistit jednak na webových stránkách ministerstva zdravotnictví, ale i na stránkách portálu Seznam a i v místním periodiku Noviny VM.

 

Chceme tímto apelovat na všechny občany našeho města, aby situaci nepodceňovali a řídili se striktně doporučeními a příkazy orgánů státní správy i samosprávy. Aby při vyhledávání informací o koronavirové pandemii se opírali o věrohodné zdroje věrohodných odborníků. A konečně aby sami – nehledě na všechna oficiální doporučení a příkazy – ze své vůle maximálně chránili své zdraví a zdraví svých příbuzných. Toto lze učinit například maximálním omezením společenských kontaktů, racionálním nakupováním, bezkontaktní komunikací apod. A samozřejmě dodržováním oněch známých 3R / roušky, rozestupy, ruce/.

 

Že situace v našem městě je již skutečně vážná, ukazuje i velké množství našich zdravotníků, kteří jsou buď v karanténě, či přímo koronavirovou nákazou onemocněli. Tato nemocnost zdravotnického personálu za běžných respiračních onemocnění není nikdy tak vysoká!


Šlo tuto situaci nějak ovlivnit? Domníváme se, že ano. Šlo minimálně křivku nárůstu nemocných oploštit. Ze strany města toto bylo možné zrušením některých společenských akcí s potenciálně velkým rizikem nákazy.

 

Musíme s politováním konstatovat, že náš apel proti podpoře města společenské akci s velkou koncentrací lidí na náměstí zůstal bez odezvy. Taktéž musíme se stejným politováním konstatovat, že interpelace našeho kolegy – lékaře – na posledním zastupitelstvu ohledně rizika podpory města společenským akcím organizovaným jeho dceřinými organizacemi, měla u vedení města minimální odezvu. Starosta tuto závažnou interpelaci nazval BLBOSTMI.... A konečně musíme konstatovat, že je politováníhodné o reálném vývoji pandemie v našem městě se dočíst v privátním periodiku, ačkoli město má a nemalými prostředky financuje periodika svá... Doporučujeme pravidelně uveřejňovat infekční semafor naší republiky, počty pozitivních v rámci ORP....

 

Centrální vláda v Praze již našla odvahu ústy svých ministrů /Zaorálek, Prymula a naposledy i Hamáček/ přiznat svou chybu v boji s koronavirem. Tou chybou bylo zjevně předčasné uvolnění prakticky všech restriktivních opatření v červenci t. r. a následně podcenění varování odborníků o stoupajícím nárůstu infikovaných.
Domníváme se, že i vedení našeho města /rozuměj městská rada v čele se starostou/ situaci ke konci prázdnin podcenilo. Nezastavilo VČAS společenské akce organizované městem /jeho dceřinými organizacemi/, nevarovalo obyvatelstvo.


Očekáváme, že za současné situace se k tomuto pochybení rada města, ale především jeho starosta, postaví minimálně stejně kriticky, jako vláda v Praze.

 

Ve Velkém Meziříčí, dne 19. 10. 2020

 

podepsáni: Pavel Blažek, Jiří Kaše, Jiřina Jurdová, František Komínek, Josef Komínek, Marie Ripperová, Petr Vrána v.r.


Autor: Pavel Blažek, Jiří Kaše, Jiřina Jurdová, František Komínek, Josef Komínek, Marie Ripperová, P. Vrána

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 4. 2021 - Malý obchvat, most a Lidl. Bude či nebude?

Tak to je téma, které se řeší již od roku 2008 a stále ještě v roce 2021 není dořešeno. Pojďme se podívat, co se za tu dobu událo.

3. 8. 2021 - Půlroční zbraňová amnestie skončila

Zbraně a střelivo mohli lidé beztrestně odevzdat na kterékoliv policejní služebně.

15. 11. 2021 - Přestavba internátu na byty pro seniory začala

Dnes v pondělí 15. listopadu proběhl kontrolní den na stavbě na Hornoměstské ulici, kde z bývalého internátu vzniká 30 malometrážních bytů.

29. 9. 2021 - Proč máme ve městě kolony?

Kolony v ranní a odpolední špičce a dlouhé čekání na křižovatkách. Tak vypadá doprava v našem městě v posledním měsíci. Proč? A nedalo se tomu alespoň částečně předejít?


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
AUTOBATERIE KOPEČNÝ
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Prodejna O2 Velké Meziříčí
TOPlist