Dnes je 1. července 2022, svátek má Jaroslava, zítra Patricie.
  • Městská knihovna se dnes na jeden den proměnila v zahradní ZOO, přijďte do 17 hodin a soutěžte s dětmi o bezva ceny. Více foto na našem Facebooku.
  • O půl šesté ráno byla k vidění nad Meziříčím duha.
  • V obci Ruda padaly kroupy.
  • Ve středu dopoledne se na koncertním sále Jupiter clubu loučily se školou tři třídy deváťáků ze ZŠ Sokolovská.
  • Ve středu ráno před luteránským gymnáziem došlo ke střetu s chodkyní, která utrpěla zranění a byla převezena sanitkou do nemocnice.

Vysočina hlásí připravenost na dobrovolné antigenní testování pedagogických pracovníků

ZPRÁVY - Z KRAJE - 4. 12. 2020 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Informace po jednání Krizového štábu Kraje Vysočina.


Informace KHS se sídlem v Jihlavě: Současný celokrajský stav pozitivně testovaných občanů je k 2. prosinci 816 pozitivních případů na 100 tisíc obyvatel, nejvíce postiženým okresem je s 1391 případem na 100 tisíc obyvatel Havlíčkův Brod, počet denních přírůstů mírně klesá, bohužel nijak výrazně.Vyhodnocování testů PCR se nově provádí i v Nemocnici Třebíč, vybudovaná  laboratoř denně stihne zpracovat až čtyři desítky vzorků. V současné době disponují vlastní laboratoří na zjišťování COVID čtyři krajské nemocnice.Tento víkend poprvé klesla celková čísla hospitalizovaných osob s nákazou COVID v různě těžkých formách v nemocnicích Kraje Vysočina pod 200. Pod stejnou psychologickou hranici se dostala i suma aktuálně nemocných zaměstnanců nemocnic.Stále platí, že krajské nemocnice na Vysočině pokračují s přípravou na návrat k běžné operativě, tak jak jim to stav hospitalizovaných  dovoluje. Vedení nemocnic se snaží ustoupit od zaměstnávání studentů na příkazy práce, tak jak to situace umožňuje, tak se studenti vrací do výuky. Situace je zařízení od zařízení různá. Např. Nemocnice Jihlava se bez pomoci studentů stále neobejde. Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek bude apelovat na ústřední orgány, aby byla zvážen způsob odměňování studentů pod pracovním příkazem, kterým podle krizového zákona náleží odměna za práci do 6 měsíců po skončení nouzového stavu. Tato praxe je však pro studenty nasazené do první linie nepřijatelná, nemohou zůstat dlouhé měsíce bez prostředků, v některých případech může jít o příčinu vážných sociálních problémů.Armáda ČR ukončí svou misi v Domově pro seniory Mitrov 8. 12. 2020 (Armáda zde pomáhala od 18. 11. 2020), působení Armády ČR v Nemocnicích Třebíč a Pelhřimov bude ukončeno také 8. 12. 2020 (v Kraji Vysočina nyní pomáhá 38 vojáků)Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek převezme příští týden od předsedy Senátu Miloše Vystrčila 12 tisíc respirátorů, jako část humanitárního daru Taiwanu České republice. Budou rozděleny do některých školských zařízení.Připravenost Kraje Vysočina k antigennímu testování pro pedagogické pracovníky: organizačně velice náročné se na tuto aktivitu připravit, testování je nepovinné a je prováděno zdarma, bude probíhat 4. – 18. 12. , nutná je registrace předem na https://odbery.kr-vysocina.cz (od 3. 12., od 16:00), registrace usnadní následnou identifikaci testované osoby, ušetří čas spojený s administrativou výkonu na odběrových místech a testovaní si budou moci vyzvednout potvrzení o vyšetření bezpečnou cestou přímo z aplikace.   

 

Antigenní testování pedagogických pracovníků na Vysočině, organizace příslušných odběrových míst:Nemocnice Jihlava

Místo pro antigenní testování je shodné s PCR místem testování – stan a buňka v areále nemocnice, odběr formou drive-in i pro příchozí, provozní doba bude stanovena po všechny všední dny odpoledne. Zahájení testování od pátku 4.12.Nemocnice Havlíčkův Brod

Místo pro antigenní testování je shodné s PCR místem testování – stan a buňka na zadním parkovišti nemocnice, provozní doba – út, čt, so 8:00 – 11:00. Zahájení testování od úterý 8.12.Nemocnice Třebíč

Odběry budou prováděny prostřednictvím výjezdového týmu, místo a čas bude domluveno s jednotlivými ORP. I na tyto odběr je nutné se předem registrovat. Jednotlivá místa a termíny odběrů budou k dispozici na https://odbery.kr-vysocina.cz . Zahájení testování od pátku 4.12.Nemocnice Pelhřimov

Odběry budou prováděny prostřednictvím výjezdového týmu do konkrétních OPR v kombinaci s odběrovým místem, které je shodné s PCR místem testování před hlavní budovou nemocnice, provozní doba odběrového místa po, st, čt 11:00 – 15:00. Výjezdy jsou zatím plánovány do spádových oblastí Humpolec, Pelhřimov, Pacov. Zahájení testování od pondělí 7.12.Nemocnice Nové Město na Moravě

Místo pro antigenní testování je shodné s PCR  místem testování – odběrové centrum, provozní doba bude definována v rezervačním systému. Zahájení testování od pátku 4.12. Výjezdová služba Cytogenetika Brno zajistí odběry v oblasti Velkého Meziříčí, nutno domlouvat individuálně.
Platí, že na dobrovolné antigenní testování je NUTNÉ se předem vždy registrovat. Antigenní testování trvá u jedné osoby při zohlednění povinných administrativních úkonů i vyšetření cca 15 minut.

X


Autor: tisková zpráva KÚ Kraje Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

4. 3. 2022 - Krizový štáb Kraje ukončil činnost směrem k pandemii COVID

Informace po zasedání Krizového štábu Kraje Vysočina.

27. 1. 2022 - Na začátku února se v Kraji Vysočina bude sčítat zvěř

Krajský úřad Kraje Vysočina už stanovil dny, kdy se v letošním roce bude sčítat zvěř.

28. 1. 2022 - Hygiena hlásí rekordní čísla pozitivně testovaných, rychle se plní kapacity testovacích míst

Informace po zasedání Krizového štábu Kraje Vysočina.

3. 12. 2021 - V regionu byla navýšena kapacita testování. Pomoc armády v krajských nemocnicích se prodlužuje

Ve vybraných nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina nyní vypomáhá v odběrových stanech i na covidových odděleních armáda.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

VÝTAHY, s.r.o.: Hledáme zedníka - sádrokartonáře
TOPlist