ROTANA: Hledáme nové posily do týmu
Dnes je 23. června 2021, svátek má Zdeňka, zítra Jan.
  • Dnes a zítra bude upravována parkovací plocha ve Svitu.
  • Rozšiřování městského hřbitova na Karlově pokračuje. Nově i výsadbou zeleně.
  • Začalo frézování pásu středu vozovky na ulici Nad Gymnáziem. Objízdná trasa vede po Bezděkově, Čechově a Gen. Jaroše. Objížďka nad hřbitovem na Karlově v současné době není možná z důvodu opravy této cesty.
  • Firma Colas se pustila do opravy cest nad hřbitovem a do zahrádkářské oblasti vpravo nad železničním viaduktem. Více foto na našem Facebooku.
  • Akce Kola pro Afriku se letos setkala s nižším zájmem než loni, i přesto se nějaká jízdní kola podařilo nashromáždit.

Sobotní tragická dopravní nehoda – muž byl obviněn ze spáchání trestného činu a vzat do vazby

ZPRÁVY - KRIMI - 15. 12. 2020 - komentářů 0

Havarovaná Mazda.
Havarovaná Mazda.
foto: PČR

Řidič vozidla, který o uplynulém víkendu na Třebíčsku havaroval, byl obviněn ze spáchání závažného trestného činu.


Muž řídil vozidlo pod vlivem alkoholu a drog, automobil byl ve špatném technickém stavu, řidič jel příliš rychle a to vše vedlo k tragickému konci. Při dopravní nehodě zemřel ve vozidle spolujedoucí. Kriminalisté zahájili trestní stíhání devatenáctiletého muže, na podaný návrh byl vzat do vazby.

 

K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu 12. prosince na silnici první třídy číslo 23 na úseku mezi Náměští nad Oslavou a obcí Vladislav. Oznámení o havarovaném vozidle, které se nacházelo mimo vozovku, přijali policisté před půl sedmou ráno. Na místo ihned vyjela zdravotnická záchranná služba, policisté a hasiči.

 

Následky dopravní nehody byly tragické, spolujedoucí z vozidla Mazda utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Zraněný řidič byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice, kde byl hospitalizován. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku, při které devatenáctiletému muži naměřili hodnotu jedno promile alkoholu. Pozitivní byl u něho také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou. U muže byl proveden odběr biologického materiálu k dalšímu odbornému zkoumání.

 

Policisté provedli šetření. Na místo tragické nehody vyjel také kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování. Prověřování převzali třebíčští kriminalisté. Provedli ohledání, zadokumentování a zajištění stop. Na místě byl přítomen také soudní znalec. Na automobilu Mazda byly užity zimní pneumatiky s nedostatečnou hloubkou dezénu a vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání nedbalostního trestného činu a provedli prověřování za účelem zjištění příčiny a všech souvisejících okolností vážné nehody.

 

Řidič byl následující den z nemocnice propuštěn. Policisté muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi a byl umístěn do policejní cely. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Devatenáctiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, přičemž při činu hrubě porušil ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

 

Muž byl obviněn z toho, že z důvodu jeho nebezpečného způsobu jízdy došlo ke smrti spolujedoucího ve vozidle. Jako řidič jel s automobilem Mazda ve směru od Náměště nad Oslavou. Nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a dopravně technickému stavu pozemní komunikace a technickému stavu vozidla, při nájezdu do zatáčky vyjel mimo komunikaci, kde vjel na svodidla. Poté automobil přerazil a vyvrátil strom, do dalšího vzrostlého stromu narazil a poté bylo vozidlo odhozeno pod mez na travnatou plochu. Nehoda si vyžádala život sedmnáctiletého spolujedoucího, který těžkým zraněním podlehl. K tíži jde řidiči také pozitivní hodnota alkoholu i testu na drogy a rovněž špatný technický stav vozidla, se kterým jel.

 

Devatenáctiletý muž byl dále v minulosti již řešen v rámci přestupkového řízení v souvislosti s požíváním alkoholu. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Tragickou nehodu kriminalisté dále vyšetřují. Podstatné budou mimo jiné také výsledky odborného zkoumání. „Za trestný čin usmrcení z nedbalosti lze uložit trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů.

 

Opětovně zdůrazňujeme, že je nutné, aby se řidiči chovali zodpovědně. Alkohol a drogy za volant rozhodně nepatří. Zvláště u mladých řidičů je někdy problém v jejich nesmyslné touze po adrenalinu a riskování, které ale můžou vést i k tragickému konci. Je třeba si případné následky uvědomit předem a jezdit bezpečně, ne litovat až v době, když už je pozdě. Kromě samotného řidiče je třeba, aby se chovali zodpovědně také lidé v jeho okolí. To znamená člověku, který je pod vlivem alkoholu nebo drog, vozidlo nesvěřovat, snažit se mu v jízdě rozumným způsobem zabránit a určitě k němu do auta nesedat. Řidič, který je pod vlivem alkoholu nebo drog, neohrožuje jen sebe ale i všechny, kteří se ocitnou v jeho okolí.


Autor: por. Bc. Jana Kroutilová, tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

3. 6. 2021 - Na silnicích Vysočiny se výrazně snížil počet tragických nehod

Policisté vyjížděli za prvních pět měsíců letošního roku k 1 743 dopravním nehodám.

16. 4. 2021 - Nález munice ve studni ve Velké Bíteši

Ve středu 14. dubna v dopoledních hodinách přijali policisté oznámení o nálezu předmětů připomínajících munici ve Velké Bíteši, které oznamovatel nalezl při provádění prací ve studni.

16. 6. 2021 - Mladík odešel z domova kvůli neúspěchu ve škole

Už více než dva týdny bezúspěšně pátrají policisté po jedenadvacetiletém mladíkovi z Tišnova.

30. 3. 2021 - Alkohol za volantem ve Velké Bíteši

Velkomeziříčští policisté zastavili v pondělí 29. března kolem půl druhé odpoledne ve Velké Bíteši osobní automobil Škoda, jehož řidičem byl sedmačtyřicetiletý muž.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
BUILDINGcentrum-HSV, s.r.o.: Přijmeme kolegu na pozici VEDOUCÍ SKLADU
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Draka Kabely, s.r.o. přijme nové zaměstnance
TOPlist