CAFÉ GUSTO
Dnes je 16. června 2024, svátek má Zbyněk, zítra Adolf.
  • Na pouťových slavnostech vystupuje veselá kapela Kašpárek v rohlíku.
  • Legendární dechovková kapela Mistříňanka začala sobotní program pouťových slavností na náměstí
  • Až budu dospělý, chci být jako ty... Centrum Kopretina na sobotní odpoledne v zámeckém parku připravilo pro děti zábavný dětský den.
  • Divadlo Jaromír z Křižanova zahrálo dětem o pouti na nádvoří staré pošty vtipnou pohádku na motivy příběhu o Robinovi Hoodovi.
  • Z titulu mistryň republikové soutěže starších žákyň ve fotbale se na velkomeziřčském trávníku radovaly hráčky AC Sprata Praha, které porazily FC Baník Ostrava 3:0.
  • Závod historických vozidel 1000 mil československých projel v sobotu po poledni přes Velké Meziříčí. Více foto na našem Facebooku.

Panika před Dakarem! Dakar 2021 v ohrožení?

- - 22. 12. 2020 - komentářů  0

„Přátelé, tak dnes se nám náš dakarský sen příštího roku znovu narodil!“


Pronáší Tomáš Ouředníček, který právě usedá do svého kancelářského křesla po dni, který jeho tým i spoustu dalších dnes málem připravil o vše, na co se celý rok chystali...Poté, co se ráno v médiích objevila zpráva o tom, že Saúdská Arábie, ve které se již brzy 43. ročník Rallye Dakar pojede, náhle uzavírá své hranice, nastala mezi závodními týmy obrovská panika. Už to vypadalo, že těsně před závodem nastávají opravdu závažné komplikace. O tom, jak probíhal tento šílený den a jak to dopadlo, vypráví náš pilot Tomáš Ouředníček, který se už po celodenním vypětí takřka uklidnil:

 

 

V důsledku toho se rázem v ohrožení ocitl celý tým, který před pár týdny úspěšně dopravil svou techniku do přístavu v Marseille, odkud byla lodí odpravena do Saúdské Arábie a s níž se Tomáš se svým navigátorem Davidem Křípalem opět uvidí již na konci prosince.O tom, jak probíhalo balení a přípravy na cestu, jsme natočili krátké video, které můžete zhlédnout jako tradičně na našem Youtube kanálu Ultimate Dakar Racing, stejně tak, jako další díly našeho vlogu s názvem „S Ouředníčkem na Dakar“.


    
Nejistota do poslední chvíle panuje ohledně testů na Covid celého týmu.  Že není úplně jednoduché se nechat otestovat PCR testem, se náš tým mohl přesvědčit v minulém týdnu. Objednat si termín, který odpovídá dakarskému požadavku - max. 72 hod. před odletem, je o vánočních svátcích prostě problém. Většina soukromých laboratoří zkrátka zavřely a ty nemocniční jsou beznadějně obsazeny. Vyjet na testy do zahraničí (Vídeň nebo Bratislava) může být věc zcela nemožná. „Po třech beznadějných dnech a spoustě přemlouvání jsme nakonec nalezli řešení. Tak doufejme, že naše dobrovolná karanténa nám bude fungovat a 26.12. budeme mít všichni negativní test.Odletem ale komplikace nekončí. Po příletu do Saúdské Arábie musí celý tým do další karantény, tentokrát dvoudenní, a teprve po následném saúdském PCR testu s negativním nálezem, může tým v přístavu svoji techniku vyzvednout. Poté je na řadě testovaní techniky a technické přejímky“. Opravdu platí slova ředitele Dakaru Davida Castery: „Každý, kdo se opravdu za těchto podmínek dokáže postavit na start, je hrdina.“Ano, čtete správně, speciální dakarská kolekce pro 43.ročník Rallye Dakar 2021 je již týden v prodeji, ale to, co jste nejspíše ani netušili je, že se na jejím počátečním designu podílel právě Tomáš Ouředníček, pilot dakarského speciálu Toyota Hilux a již po osmé účastník Dakaru, který je právě přede dveřmi. Grafice se věnuje už od roku 2008 a není výjimkou, že nejen poslední, ale i první slovo při tvorbě grafických návrhů patří právě jemu. Na novou kolekci týmového merche vás zve na týmové stránky www.ultimatedakar.cz/SHOP, kde si můžete svá oblíbená trička také objednávat, případně až do 23.12. vyzvedávat přímo na týmové základně ve Velkém Meziříčí.


    
Z velkého zájmu o novou kolekci se se svým navigátorem Davidem Křípalem rozhodli, že své fanoušky odmění a ke každé vánoční objednávce přidávají jednu osobně podepsanou pohlednici.„Věříme, že se vám, našim fanouškům, bude v nové dakarské kolekci příjemně fandit a těšíme se, až vám přivezeme první novinky přímo z Džiddy, kam se již 27.12. vypravíme. Díky!“

Publikoval: -kas-

Čtěte také

14. 1. 2024 - Česká posádka v nekonečné poušti: Nikdy se nevzdáme!

Česká posádka v nekonečné poušti: Nikdy se nevzdáme!
Česká posádka týmu Toyota Gazoo Racing Czech, Tomáš Ouředníček a David Křípal, odstartovala do obávané 48hodinové etapy 46. ročníku Rallye Dakar dobře, ale později je banální technická závada málem vyřadila ze závodu...

23. 1. 2024 - Dakar 2024: Ouředníček s Křípalem opět prověřili své motto NIKDY TO NEVZDÁM

Dakar 2024: Ouředníček s Křípalem opět prověřili své motto NIKDY TO NEVZDÁM
V ne zcela obvyklém rozpoložení cestovali letos na Dakar 2024 do Saúdské Arábie Tomáš Ouředníček a David Křípal.

9. 1. 2024 - Ouředníček a Křípal dnes pomohli dvěma posádkám zpátky na kola

Ouředníček a Křípal dnes pomohli dvěma posádkám zpátky na kola
První část maratonské etapy je za námi: Tomáš Ouředníček a David Křípal z týmu Toyota Gazoo Racing Czech úspěšně dokončili třetí etapu 46. ročníku Rally Dakar bez větších problémů. Ne všichni však...

11. 1. 2024 - Dakar 2024: Dnešní předkrm před pustými končinami pouště Rub al-Chálí

Dakar 2024: Dnešní předkrm před pustými končinami pouště Rub al-Chálí
Dnešní rychlostní zkouška mezi Al-Hofufem a Shubaytahem byla krátká a pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Tomáš Ouředníček a David Kripal velmi příjemná.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist