Panorama Fitness: Vylaď u nás formu na léto
Dnes je 1. dubna 2023, svátek má Hugo, zítra Erika.
  • Motorkáři v sobotu v poledne zahájili sezónu společným setkáním na parkovišti pod rozhlednou. Více foto v galerii na našem Facebooku.
  • Vstupní turniket rozhledny byl rozšířen o další zábrany proti vniknutí.
  • Dlouhodobá uzavírka Záseka-Zahradiště dnes začala. Na mostě na Vrchovecké měla být kvůli vedení objížďky zúžená vozovka. Zatím je zde jen značka přednosti v jízdě.
  • Silnice do Mostišť je opět zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.
  • Na komín v Tasově již přiletěl čáp. Jak se mu daří můžete sledovat v pravém sloupci na titulní stránce portálu www.NovinyVM.cz

Panika před Dakarem! Dakar 2021 v ohrožení?

SPORT - MOTOSPORT - 22. 12. 2020 - komentářů 0

„Přátelé, tak dnes se nám náš dakarský sen příštího roku znovu narodil!“


Pronáší Tomáš Ouředníček, který právě usedá do svého kancelářského křesla po dni, který jeho tým i spoustu dalších dnes málem připravil o vše, na co se celý rok chystali...Poté, co se ráno v médiích objevila zpráva o tom, že Saúdská Arábie, ve které se již brzy 43. ročník Rallye Dakar pojede, náhle uzavírá své hranice, nastala mezi závodními týmy obrovská panika. Už to vypadalo, že těsně před závodem nastávají opravdu závažné komplikace. O tom, jak probíhal tento šílený den a jak to dopadlo, vypráví náš pilot Tomáš Ouředníček, který se už po celodenním vypětí takřka uklidnil:

 

 

V důsledku toho se rázem v ohrožení ocitl celý tým, který před pár týdny úspěšně dopravil svou techniku do přístavu v Marseille, odkud byla lodí odpravena do Saúdské Arábie a s níž se Tomáš se svým navigátorem Davidem Křípalem opět uvidí již na konci prosince.O tom, jak probíhalo balení a přípravy na cestu, jsme natočili krátké video, které můžete zhlédnout jako tradičně na našem Youtube kanálu Ultimate Dakar Racing, stejně tak, jako další díly našeho vlogu s názvem „S Ouředníčkem na Dakar“.


    
Nejistota do poslední chvíle panuje ohledně testů na Covid celého týmu.  Že není úplně jednoduché se nechat otestovat PCR testem, se náš tým mohl přesvědčit v minulém týdnu. Objednat si termín, který odpovídá dakarskému požadavku - max. 72 hod. před odletem, je o vánočních svátcích prostě problém. Většina soukromých laboratoří zkrátka zavřely a ty nemocniční jsou beznadějně obsazeny. Vyjet na testy do zahraničí (Vídeň nebo Bratislava) může být věc zcela nemožná. „Po třech beznadějných dnech a spoustě přemlouvání jsme nakonec nalezli řešení. Tak doufejme, že naše dobrovolná karanténa nám bude fungovat a 26.12. budeme mít všichni negativní test.Odletem ale komplikace nekončí. Po příletu do Saúdské Arábie musí celý tým do další karantény, tentokrát dvoudenní, a teprve po následném saúdském PCR testu s negativním nálezem, může tým v přístavu svoji techniku vyzvednout. Poté je na řadě testovaní techniky a technické přejímky“. Opravdu platí slova ředitele Dakaru Davida Castery: „Každý, kdo se opravdu za těchto podmínek dokáže postavit na start, je hrdina.“Ano, čtete správně, speciální dakarská kolekce pro 43.ročník Rallye Dakar 2021 je již týden v prodeji, ale to, co jste nejspíše ani netušili je, že se na jejím počátečním designu podílel právě Tomáš Ouředníček, pilot dakarského speciálu Toyota Hilux a již po osmé účastník Dakaru, který je právě přede dveřmi. Grafice se věnuje už od roku 2008 a není výjimkou, že nejen poslední, ale i první slovo při tvorbě grafických návrhů patří právě jemu. Na novou kolekci týmového merche vás zve na týmové stránky www.ultimatedakar.cz/SHOP, kde si můžete svá oblíbená trička také objednávat, případně až do 23.12. vyzvedávat přímo na týmové základně ve Velkém Meziříčí.


    
Z velkého zájmu o novou kolekci se se svým navigátorem Davidem Křípalem rozhodli, že své fanoušky odmění a ke každé vánoční objednávce přidávají jednu osobně podepsanou pohlednici.„Věříme, že se vám, našim fanouškům, bude v nové dakarské kolekci příjemně fandit a těšíme se, až vám přivezeme první novinky přímo z Džiddy, kam se již 27.12. vypravíme. Díky!“

Publikoval: -kas-

Čtěte také

26. 9. 2022 - Laňková získala třetí titul po těsném souboji

Laňková získala třetí titul po těsném souboji
Po prvních jízdách posledního MMČR žen v Karlíně byl počet bodů u Anety Čepelákové i Barbory Laňkové úplně stejný.

14. 10. 2022 - Sobotní Osička group Meteorit Oneal cup v Dolních Heřmanicích ovládla domácí závodnice Bára Laňková

Sobotní Osička group Meteorit Oneal cup v Dolních Heřmanicích ovládla domácí závodnice Bára Laňková
V sobotu 8. října se na motokrosové dráze v Dolních Heřmanicích jel závod Meteorit cupu.

19. 1. 2023 - David Křípal zachránil francouzský tým a vybojoval pátou medaili

David Křípal zachránil francouzský tým a vybojoval pátou medaili
Pátou medaili za úspěšné zvládnutí nejtěžšího motoristického podniku na planetě si přiváží ze saúdskoarabské Rally Dakar navigátor týmu ULTIMATE DAKAR David Křípal.

23. 11. 2022 - Dakarští bojovníci Ouředníček s Křípalem osedlají tovární speciál Toyota Hilux Gazoo Racing

Dakarští bojovníci Ouředníček s Křípalem osedlají tovární speciál Toyota Hilux Gazoo Racing
Svůj další závodní sen si splní ostřílení dakarští matadoři českého týmu ULTIMATE DAKAR Tomáš Ouředníček a David Křípal.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Ondřej Dvořák - Vás kameraman
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MATRIGO: Hledáme technika datových sítí
TOPlist