SPORT SERVIS VM - Elektrokola Haibike
Dnes je 20. dubna 2021, svátek má Marcela, zítra Alexandra.
  • Pokud objevíte na náměstí za stěračem svého auta tento žlutý lísteček, vezměte si sebou na služebnu městské policie také peněženku.
  • Městská policie nezahálí a kontroluje dodržování nového dopravního značení. Od 17. 4. 2021 už ale nepočítejte s domluvou, ale spíše s pokutou.
  • Očkovací místo ve Velkém Meziříčí zatím v centrálním registračním systému chybí.
  • Barokní most v Náměšti nad Oslavou prochází rekonstrukcí. Po obnovené památce se budou moci lidé projít o Vánocích 2021.
  • U EXIT 162 u Velké Bíteše počítejte s omezením.

Úspěšné TRACKování s DÓZOU bude pokračovat

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 19. 1. 2021 - komentářů 0

Trackování s Dózou. Stanoviště na zřicenině hradu Templštejn v Nesměřském údolí.
Trackování s Dózou. Stanoviště na zřicenině hradu Templštejn v Nesměřském údolí.
foto: DózaVM
U kamenného kříže nad městem.
Rodný dům Františky Stránecké.

V předvánočním čase, od 29. listopadu do 30. prosince 2020, měli občané Velkého Meziříčí a lidé z blízkého okolí možnost účastnit se putovní hry TRACKuj VelMez s Dózou a smysluplně tak strávit volný čas v době koronavirové pandemie, kdy jsou možnosti využití volného času u obyvatel města Velké Meziříčí a blízkého okolí omezeny v důsledku vládních opatření a nařízení.


Zorganizováním outdoorové hry pro všechny (děti, dospělí, seniory) jsme si kladly za cíl probudit v lidech aktivní přístup k zdravému životnímu stylu formou pohybové aktivity umocněné poznáváním zajímavých míst v našem městě a v jeho okolí.

 

K dispozici byla účastníkům mapa s celkem 20ti místy, rozdělených do 5 kategorií s barevnými symboly (život – červené srdce, voda – modrá kapka, výhled – růžové oko, budova – oranžový domeček, příroda – zelené kopce). Úkolem soutěžícího bylo doputovat k danému místu, nalézt krabičku Dózičku, odměnit se ziskem jednoho žetonu a jako bonus si přečíst přiložené informace o daném místě či lokalitě.

 

Samotná účast v soutěži byla dobrovolná, bez jakékoliv registrace. Milým překvapením pak pro nás byla hojná účast trackujících, kdy po pravidelných kontrolách stanovišť jsme nacházeli krabičky prázdné. Nemilé pak bylo zjištění, když krabičky zmizely zcela či byly poničeny. Se vším jsme se vypořádali a soutěž díky informovanosti ze strany samotných účastníků zdárně mohla probíhat dál. Trackující soutěžící měli možnost prokázat svoji přítomnost na daném místě také fotografií. V týdnu od 11. ledna do 15. ledna pak probíhalo v SVČ Dóza předávání cen za nalezené žetony. Základní odměnu za získání alespoň 5 žetonů Dózáka, vždy 1 žeton z každé kategorie cílových míst, obdrželo celkem 67 trackujících (58 dětí do 15ti let a 9 dospělých), většina z nich odevzdala více než 5 žetonků. Dle pravidel hry dosáhl na hodnotnější, speciální cenu pouze účastník, který navštívil všechna putovní místa, celkem tedy vyrazil na 20 výšlapů. Těchto cen (medaile, účastnický list a batoh plný překvapení) bylo vydáno celkem 53. Nejnavštěvovanějšími místy (vždy 115 odevzdaných žetonů) byly celkem tři – Soutok řek Balinky a Oslavy, Katovna a přírodní socha jelena v zámeckém parku. Místem (63 odevzdaných žetonů), kam doputovalo nejméně trackujících účastníků, byla zřícenina Templštejn v Nesměřském údolí, 64 odevzdaných žetonů získalo místo s výhledem Záviškova kapka nad Balinským údolím.

 

Účast v soutěži byla opravdu značná, celkem se na Dózu vrátilo z rukou aktivních putujících občanů 1 804 žetonků doprovázených pozitivními ohlasy. A za to patří všem nadšeným trackujícím poděkování. Již nyní pracujeme na dalším pokračování soutěže s názvem TRACKuj VelMez Jaro 2021, která se spustí v průběhu měsíce března. Těšíme se opět na další nadšené turisty. Bližší informace na webu www.dozavm.cz nebo FB stránkách.

 

Děkujeme firmám ALPA a.s., POEX Velké Meziříčí a.s. a Turistickému informačnímu centru VM za poskytnutí cen do soutěže.


Autor: -jž- DozaVM

Publikoval: -kas-

Čtěte také

6. 3. 2021 - V bývalém areálu Svit mizí hromady zeminy

Pokud si bývalým areálem Svit někdo krátí cestu do centra města, jistě si všiml, že v tomto týdnu zde intenzivně pracovala těžká technika.

14. 11. 2020 - Vánoční osvětlení bojuje s reklamními panely

Tak toto se moc nepovedlo. Město Velké Meziříčí chtělo udělat hezčí vánoční období tím, že na každém sloupu na náměstí rozsvítí vánoční výzdobu v podobě svítící ozdoby.

2. 11. 2020 - Do Mostišť se od soboty jezdí po opravené silnici

Už od sobotního rána byla znovu zprůjezdněná silnice III/36042 z Velkého Meziříčí do místní části Mostiště.

1. 4. 2021 - Očkovací místo se vrací zpět na náměstí, provozovat ho bude Fakultní nemocnice Brno

Na včerejším mimořádném zasedání zastupitelstva byla stvrzena dohoda mezi městem Velké Meziříčí a Fakultní nemocnicí Brno na zřízení očkovacího místa v Jupiter clubu.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
WIEGEL Velké Meziříčí hledá kolegu/kolegyni
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Draka Kabely, s.r.o. přijme nové zaměstnance
TOPlist