Dnes je 1. července 2022, svátek má Jaroslava, zítra Patricie.
  • Městská knihovna se dnes na jeden den proměnila v zahradní ZOO, přijďte do 17 hodin a soutěžte s dětmi o bezva ceny. Více foto na našem Facebooku.
  • O půl šesté ráno byla k vidění nad Meziříčím duha.
  • V obci Ruda padaly kroupy.
  • Ve středu dopoledne se na koncertním sále Jupiter clubu loučily se školou tři třídy deváťáků ze ZŠ Sokolovská.
  • Ve středu ráno před luteránským gymnáziem došlo ke střetu s chodkyní, která utrpěla zranění a byla převezena sanitkou do nemocnice.

Sáru Strnadovou porazila v Colere jen olympijská vítězka

SPORT - LYŽAŘSKÝ SPORT - 25. 1. 2021 - komentářů 0

Sára v Itálii.

První dva snowboardcrossové závody kategorie FIS roku 2021 hostilo 16.1. italské Colere.

Vzhledem k tomu, že na konci týdne už startoval Světový pohár, mnoho týmů využilo tuto možnost k otestování aktuální formy. Českou republiku reprezentovala mimo jiné i Sára Strnadová z našeho Ski klubu Velké Meziříčí, která v kvalifikaci obsadila čtvrté místo. Poté se začalo bojovat v rozjížďkách.

Závod byl extrémně vyrovnaný a byl značně poznamenán častými kontakty mezi jezdci a jejich pády. Sára Strnadová si z českých jezdců vedla nejlépe a prošla bez komplikací až do finále. V něm poté dokázala v předposlední zatáčce předjet celkově šestou a sedmou závodnici loňského pořadí Světového poháru Raffaelu Bruttovou a Sofii Belingheriovou. Sklonit se musela pouze před olympijskou vítězkou Michelou Moioliovou.

Autor: Ivo Doležal

21. 2. 2022 - Výuka lyžování škol na sjezdovce Fajtova kopce stále pokračuje

V minulém týdnu kromě Lemurů z Brna byla v lyžařské chatě ubytována ZŠ ze Židlochovic.

14. 3. 2022 - Sportovní rozloučení s Fajtovým kopcem

Na 190 startujících v nedělním dvojzávodě soutěžilo o pohár Fajtova kopce v rámci Lyžařského a Alpského poháru Sporten cup 2021/2022.

28. 3. 2022 - Skicrossový víkend v Albrechticích 18.-21-3.2022

Na závěrečné závody Českého poháru a Mistrovství České republiky ve SKICROSSU vyrazilo do Albrechtic v Jizerských horách i 12 závodníků našeho Ski klubu.

26. 4. 2022 - Českého poháru ve SKICROSSU za ženy a juniorky vyhrála Dana Harvey, bodovali i další ze SkiVM

Dne 16.4. proběhlo ve Svijanech slavnostní vyhlášení Českého poháru ve SKICROSSU, který se v letošní sezóně skládal z 6ti závodů.