Dnes je 23. září 2021, svátek má Berta, zítra Jaromír.
  • Dóza středisko volného času dnes slavnostně na Komenského ulici otevřela nové prostory. Zároveň se konal den otevřených dveří.
  • Strážníci dohlížejí na bezpečnou cestu školáků k provizorní autobusové zastávce.
  • Probíhá bětonování dálší části mostu na Třebíčské.
  • Na obchvatu u Oslavice se stala další z nekonečné řady dopravních nehod. Podrobnosti včetně videa připravujeme...
  • Kašna na náměstí byla po sezóně vypuštěna a zastřešena.

Penny loni darovalo 320 000 porcí jídla

ZPRÁVY - KOMERČNÍ ČLÁNKY - 15. 2. 2021 - komentářů 0


PENNY v loňském roce v rámci koronavirové krize věnovalo potravinovým bankám mimořádné dary v hodnotě 6 500 000 korun. Tyto dary znamenaly přibližně 100 tun pomoci potřebným. Celkem v roce 2020 PENNY darovalo na 320 000 porcí jídla.


K mimořádným darům je třeba připočíst dalších 60 tun pravidelné pomoci. Celkem tedy PENNY loni věnovalo přibližně 160 tun potravin, což je 320 000 porcí jídla. „„Důsledně bojujeme proti plýtvání, a současně potravinové banky podporujeme nejen dary. Trvanlivé potraviny, které jsou i po uplynutí minimální doby trvanlivosti stále vhodné ke konzumaci, shromažďujeme průběžně na všech našich téměř 400 prodejnách, a každý týden je dodáváme potravinovým bankám,“ popisuje Petr Baudyš, vedoucí oddělení kvality PENNY, a dodává: „Vedle jídla také potravinovým bankám zajišťujeme tolik potřebné logistické zázemí.“

 

PENNY poskytuje České federaci potravinových bank centrální sklad v Modleticích u Prahy, kterou tak tato podpora v hodnotě 11 000 000 korun řadí k evropské špičce mezi potravinovými bankami.  „Situace je už takřka rok velmi složitá, proto jsou pro nás jakékoliv dary nad rámec běžné pomoci, o to významnější, a jsme za ně vděční. Bez zázemí, které díky PENNY máme, a využíváme nejen pro centrální sklad, ale i pro všechny potravinové banky ve středočeském kraji, by naše práce byla mnohem komplikovanější,“ konstatuje Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

 

PENNY bojuje proti plýtvání dlouhodobě, a to nejen v rámci svých interních procesů. „Snažíme se vzdělávat také veřejnost. Naší tváří v boji proti plýtvání je Martin Škoda, s nímž proti plýtvání bojujeme dlouhodobě, zejména pak na sociálních sítích,“ popisuje Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY.  

 

Za poslední tři roky prostřednictvím PENNY doputovalo do potravinových bank takřka 350 tun potravin a drogistického zboží. To je mimo jiné přibližně 700 000 porcí jídla. V roce 2020 přispělo PENNY prostřednictvím přímé pomoci 60 tunami pomoci, v roce 2019 pak 57,5 tunami a v roce 2018 to bylo celkem 43,5 tuny. V rámci Sbírek potravin zákazníci věnovali od roku 2018 prostřednictvím některé z 60 zúčastněných prodejen 83 tun pomoci. Celkem tedy v letech 2018 až 2020 PENNY přispělo potřebným takřka 350 tunami potravin a drogistického zboží. Nejžádanější jsou polévky, rýže a luštěniny, těstoviny, dětská výživa, konzervy, trvanlivé mléko, olej a základní a dětská drogerie.


Autor: Tomáš Kubík, Manažer komunikace

Publikoval: -kas-

Čtěte také

19. 7. 2021 - ZAHRADNICTVÍ ROZMARÍNEK představí BYLINKY DO KUCHYNĚ

Jaké bylinky používáte v kuchyni? Máte zkušennosti s netradičními bylinami? Používáte je sušené nebo raději čerstvé? Jaké kombinace bylinek se k sobě hodí? Jaké bylinky se hodí do dipů a jaké dokáží...

13. 9. 2021 - Top 5 kasin s online ruletou za skutečné peníze

Ve světě online hazardních her existuje mnoho kategorií, do kterých se mohou čeští hráči s radostí ponořit a užít si trochu hazardování z pohodlí svého vlastního domova. Mezi vůbec nejoblíbenější hazardní hry...

26. 8. 2021 - Stavebniny Libor Smejkal informují

Prodej stavebního materiálu bude zákazníkům plně k dispozici i přes uzavírku ulice Oslavická. Uzavírka komunikace Oslavická má proběhnout v termínu od 30. 8. do 30. 11. 2021.

4. 5. 2021 - Čím bylo jiné předávání Oscarů 2021?

Letošní ročník předávání filmových sošek Oscara pro nejlepší filmové tituly, režii, herce a herečky, ale i další kategorie, bylo skutečně výjimečné.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Domácí hospic Vysočina hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist