SPORT SERVIS VM - Elektrokola Haibike
Dnes je 20. dubna 2021, svátek má Marcela, zítra Alexandra.
  • Pokud objevíte na náměstí za stěračem svého auta tento žlutý lísteček, vezměte si sebou na služebnu městské policie také peněženku.
  • Městská policie nezahálí a kontroluje dodržování nového dopravního značení. Od 17. 4. 2021 už ale nepočítejte s domluvou, ale spíše s pokutou.
  • Očkovací místo ve Velkém Meziříčí zatím v centrálním registračním systému chybí.
  • Barokní most v Náměšti nad Oslavou prochází rekonstrukcí. Po obnovené památce se budou moci lidé projít o Vánocích 2021.
  • U EXIT 162 u Velké Bíteše počítejte s omezením.

Varování v souvislosti s oteplením po období arktických mrazů

ZPRÁVY - OSTATNÍ ZPRÁVY - 17. 2. 2021 - komentářů 0

Ledovka pokryla silnice ráno ve Velkém Meziříčí.
Ledovka pokryla silnice ráno ve Velkém Meziříčí.
foto: -kaš-
Hlavní tahy však díky solení byly v provozu bez omezení.V souvislosti s oteplením bychom rádi řidiče upozornili na dva nepříjemné jevy, s nimiž se mohou v následujícím období na komunikacích setkat.


Prvním z nich je náledí, které může na vozovkách vznikat v důsledku odtávajícího sněhu nebo deště či mrholení. Ačkoliv jsou aktuálně teploty vzduchu v kraji většinou mírně nad 0°C  komunikace jsou po působení velmi nízkých teplot v uplynulých dnech promrzlé a voda tak na nich může souvisle nebo lokálně namrzat. S tímto jevem je třeba počítat zejména večer a ráno, kde se teploty ještě pohybují kolem bodu mrazu. Případné dešťové srážky mohou situaci na komunikacích ovlivnit ještě výrazněji než odtávající sníh, zejména pokud se jedná o déšť mrznoucí s tvorbou ledovky.


Zimní údržba na možný vznik těchto situací preventivně reaguje v souladu s plánem zimní údržby pro danou oblast aplikací odpovídajícího posypového materiálu (sůl, solanka, inert), aby tak zajistila požadovanou sjízdnost komunikací odstraněním vzniklých závad. Nicméně zejména v kopcích může být účinek posypu snižován tekoucí vodou a vozovky tak mohou i přes veškerou snahu namrzat.

 

UPOZORNĚNÍ: Pro celý Kraj Vysočina je na středu 17.2. mezi 00:00-12:00 vyhlášeno nebezpečí před ledovkou, zejména ráno při mrznoucím dešti. Vysoký stupeň varování před tímto nebezpečným jevem se pak týká oblastí na východní hranici kraje. Pozor regionech Nové Město na Moravě, Bystřice nad Perštýnem, Náměšť nad Oslavou, Třebíč, Velké Meziříčí, Moravské Budějovice.

 

Druhým jevem, na který budou řidiči objektivně ve zvýšené míře na komunikacích narážet, jsou lokální poruchy ve vozovce, např. výtluky. Na rozdíl od předchozích několika let zažíváme letos obvyklou zimu s nízkými teplotami i s jejich výraznými změny (rozdíly i 20-30°C ) a vyššími úhrny sněhových i dešťových srážek. To jsou podmínky, které společně s těžkou nákladní dopravou soustředěnou na dálnicích a silnicích I. tříd, negativně ovlivňují životnost konstrukčních vrstev komunikací. Jsme si toho vědomi a stav komunikací ve správě ŘSD ČR v kraji pravidelně kontrolujeme a zjištěné závady okamžitě odstraňujeme. Pokud to není možné, reagujeme na nezbytně nutnou dobu umístěním příslušného dopravního značení (např. dopravní značka 7a- nerovnost vozovky)

 

Řidiči by v tomto období měli s těmito jevy na komunikacích počítat. Každý, kdo usedne za volant, by je měl předvídat a zejména přizpůsobit rychlost jízdy dopravně technickému stavu a povaze komunikace v rámci známého pravidla, které říká, že řidič je povinen jet takovou rychlostí, aby stačil zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.


Autor: Mgr. Martin Buček, tým komunikace ŘSD

Publikoval: -kas-

Čtěte také

18. 1. 2021 - Vysočinští hasiči mají dvě mobilní elektrocentrály, pořídili je díky finanční podpoře od Nadace ČEZ

Technické vybavení Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina se v roce 2020 rozšířilo o další dva kusy mobilních elektrocentrál.

20. 10. 2020 - BILLA, PENNY i KAUFLAND zůstanou o svátku 28.10. zavřené

Za týden ve středu 28. října si budeme připomínat Den vzniku samostatného československého státu.

8. 10. 2020 - 3. místo v krajském kole přírodovědné soutěže Zlatý list

I v této době plné nejrůznějších omezení se konalo náhradní krajské kolo přírodovědné soutěže **2**Zlatý list**2**, tentokrát ve velmi zajímavém prostředí Zoo Jihlava.

15. 2. 2021 - Dvě města převedla čistírny odpadních vod do společného infrastrukturního majetku SVK Žďársko

Tisková zpráva Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
WIEGEL Velké Meziříčí hledá kolegu/kolegyni
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Draka Kabely, s.r.o. přijme nové zaměstnance
TOPlist